لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

دکتر کیارش ساعتچی

نوع تخصص : طب سوزنی
تلفن های تماس : 88993099 - 6713386-0912
آدرس : تهران - تهران - تماس
وبسایت/وبلاگ : http://fa.drsaatchi.ir

توضیحات تکمیلی : * فارغ التحصيل پزشكی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در تهران . * داراي مدرك "دوره پیشرفته طب سوزني" از آکادمی بينالمللي طب سوزنی در پکن (CBIATC) تحت نظر W.H.O . * داراي مدرك بين المللي" طب سوزني کره ای Sujok Therapy " از كشور روسيه درمشارکت با جهاد دانشگاهی شیراز . * دارای درجه استادیدر تدريس و کاربرد شيوه های طبیعی دستيابي به آرامش و تعادل ذهنی و جسمی . * ليزر تراپيست ، عضو انجمنليزر پزشكي ايران و دارای مدرک "دوره تخصصي ليزر تراپي" از انجمن ليزر اروپا . * دارای مدرک دوره یک ساله بین المللی " طب سنتی هند (Ayurveda) " دکتر شارما از هند در دانشگاه شیراز . * دارای مدرک دوره دو ساله "طب سنتی هند (Ayurveda) " استاد برزو قادری در انجمن علوم ودائی ایران . * دارای مدرک پیشرفته دوره درمان پرانیک از مراکز بین المللیپرانیک درکشورهای هند و فیلیپین . * دارای مدرک دوره شش ماهه علم زندگی با رهیافت طب انرژی ازجهاد دانشگاهی اصفهان . تدریس دانشگاهی : * عضو گروه مدرسین اولین دورهدانشگاهی PhD طب سنتی ایران و طب اسلامی در دانشگاه علوم پزشکی تهران. * عضو گروه مدرسین دوره یکساله اصول طب مکمل (Fundamentals ofComplementary Medicine) ودوره دو ماهه تکنیکهای ذهنی (Mental Techniques) دردانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکیشهید بهشتی ( 1382 و 1383) . * مدرس ”حفاظت صنعتي و بهداشت كار“ در دانشكده حسابداري ومديريت دانشگاه علامهطباطبايي( 1382 تا 1386 ). * عضو گروه مدرسین دوره تكنيكهايذهن- بدن و مربیگری مراقبه در تهران با مشارکت دانشگاه شيراز ( 1383) . * عضو گروه مدرسین دوره شش ماهه علم زندگی بارهیافت طب انرژی با همکاری جهاد دانشگاهی اصفهان (1386) . برگزاری کارگاههای علمی کاربردی : * برگزار كننده بیش از سی کارگاه و دوره‌ آموزشي مديريت فشار رواني (StressManagement) براي مديران و كاركنان سازمانها در بخشهای دولتی وخصوصی سراسر کشور نظیر وزارت نیرو، پتروشیمی ، آتی ساز ، رایان سایپا، قطارهای مسافربریرجاء ، انجمن یوگای ایران و سازمان مدیریت صنعتی و حائز رتبه اول در بین سمینارهای سازمان مدیریتصنعتی و موسسه راهبران پتروشیمی (1380 تاکنون) . * برگزار كننده سمینارهایآموزشی"سلامت با رویکرد طب کل نگر" با هدف آموزش عمومی سلامت با رویکردعلمی و کاربردی در سطح جامعه (1383 تا کنون) . * برگزار کننده کارگاههای "سلامت با رویکردطب سنتی چین" با همکاری انجمن علمی طب سوزنی ایران به منظور ارتقاء سطح سلامتدر کشوراز طریق آموزش مهارتهای خودیاری موثر و کاربردی . * مدرس کارگاه آموزشی " آشنایی با اصول طب سنتیچین و طب سنتی هند " در موسسه بین المللی طب سنتی اسلامی ایرانیان ماد .
سیگار کشیدن و ترک آن از دیدگاه اُشو

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:

 


سیگار کشیدن و ترک آن از دیدگاه اُشو

Osho 1.jpg


آدمی که سیگارمی کشد، دارد چه کار می کند؟ از دیدی کاملا معصومانه،صرفا دود را به درون ریه ها فرو داده و بعد آن را بیرون می دهد؛ یک دم و بازدم – نوعی پرانایامای زیان آور؛یک جور مراقبه ماورایی. او در حال خلق ماندالا است؛ او دود را به درون ریه ها فرو می دهد، بعد آن را از ریه خارج می کند... فرو می دهد...خارج می کند- و یک ماندالا یا یک چرخه به وجود می آید. او از راه سیگار کشیدن با خود زمزمه می کند- یک زمزمه موزون و ضرب آهنگ‌دار. این کار او را تسکین می‌دهد؛ ناآرامی و بی‌قراری درونش کمی فرو می نشیند.


وقتی دارید با کسی صحبت می کنید،این یادتان باشد – تقریبا در صددرصد موارد این موضوع صحت دارد- اگر این شخص دستش را به طرف سیگار برد،مفهومش این است که او به تنگ آمده است و شما باید همان موقع او را ترک کنید. دلش می‌خواست با دست خودش شما را بیرون می کرد ، ولی نمی تواند چنین کاری بکند؛این بسیار وقیحانه و به دور از ادب است. پس به دنبال بسته سیگارش می گردد؛ با این کار با زبان بی زبانی می گوید: « حوصله ام سرآمد! خسته ام کردی.»


در قلمرو حیوانات ،ممکن بود بر سر و کله تان بپرد و به شما حمله کند، اما این کار در عالم انسانیت از او ساخته نیست – او انسان است، یک انسان متمدن و مبادی آداب. این است که به بسته سیگارش حمله ور شده، سیگاری آتش می زند...اکنون دیگر نگران وجود شما نیست؛او به زمزمه سیگار کشیدن خودش مشغول است و این ناآرامی دورنی اش را تسکین می دهد.
این فعالیت نشان می دهد که این شخص دچار نگرانی و دل‌مشغولی است. او نمی تواند خودش باشد- نمی تواند ساکت و غیرفعال باقی بماند. او از راه این فعالیت جنون و دیوانگی خود را بیرون می ریزد.


مردم نزد من می آیند و می گویند : « دلم می خواهد سیگار را ترک کنم.» و من از آنها می پرسم: «چرا؟ این خودش یک مراقبه متعالی و زیباست!» و ادامه می دهم « و اگر آن را کنار بگذاری، چیز دیگری را شروع می کنی – چون با تغییر علایم بیماری ، چیزی عوض نشده و بیماری هنوز پابرجاست. آن وقت شروع می کنی به ناخن جویدن یا آدامس جویدن – و این چیزها حتی از سیگار کشیدن هم بدترند. همه اینها بی خطرند، چون تویی که داری آدامس می جوی، به کسی کاری نداری. ممکن است احمق باشی ،اما متجاوز و مهاجم نیستی؛ تو به کسی ضرر نمی رسانی. اگر از آدامس جویدن و سیگار کشیدن دست برداری ،آن وقت چه خواهی کرد؟ دهان تو احتیاج به فعالیت دارد؛ هنوز در پی خشونت است، آنگاه آغاز به سخن و گفتگو خواهی کرد، مدام پرحرفی و گزافه گویی می کنی- وِر وِر، وِر وِر- و این بسیار خطرناک تر است!

 

 

چندی پیش زن ملانصرالدین آمد پیش من. او به ندرت به دیدن من می آید، اما وقتی هم می آید ،من فورا شستم خبردار می شود که باید اتفاق مهمی افتاده باشد. این بود که از او پرسیدم : « ببینم، چی شده؟» در عرض سی دقیقه از زمین و زمان برایم درد دل کرد تا بلاخره به اینجا رسید که « ملانصرالدین توی خواب با خودش حرف می زند. تو را به خدا بگو چه خاکی به سرم بریزم؟ آنقدر حرف می زند که خوابیدن در آن اتاق برای من عذابی الیم است و حتی در خواب داد و فریاد به راه می اندازد و هرچی از دهنش می آید ، می گوید.»
من در جواب گفتم: «کار خاصی لازم نیست.کافی است هر وقت هردوی شما بیدار هستید ، به او فرصت بدهی حرف هایش را بزند!»

 

 

مردم مدام حرف می زنند؛حتی اجازه نمی دهند دیگران یک کلام حرف بزنند.حرف زدن هم مثل سیگار کشیدن است. اگر بیست وچهار ساعت وراجی کنی – که همینطور هم هست- وقتی بیداری ،حرف می زنی و بعد که جسم خود را از پادرآوردی ، به خواب می روی ، اما وراجی همچنان ادامه می یابد.ذهن تو بیست و چهار ساعته به حرف زدن مشغول است.


این فرقی با سیگار کشیدن ندارد، چون سازوکار همان است: دهان به جنبش نیاز دارد و اساسی ترین فعالیت مربوط به دهان است، چون نخستین فعالیتی است که زندگی را با آن آغاز می کنی. سیگار کشیدن هم درست مثل مکیدن پستان مادر است: شیر گرم به درون جریان می یابد...در سیگار کشیدن نیز دود گرم به درون راه می یابد و سیگار در بین دو لب، درست مثل نوک پستان مادر حس می شود. اگر نگذارند سیگار بکشی، آدامس بجوی و... آن وقت به حرف زدن رو می آوری و این بسیار خطرناک‌تر است، چون آت و آشغال‌های ذهنی خود را به خورد دیگران می دهی و در ذهنشان تلنبار می کنی.


سیگار بکش، اما بسیار آهسته سیگار بکش، با هشیاری کامل ، تا لااقل بفهمی چه کار می کنی. اگر بتوانی سیگار کشیدن خود را زیر نظر بگیری ، ناگهان روزی سیگار از دستت می افتد، زیرا بطالت و پوچی آن به تمامی بر تو آشکار می گردد. کار احمقانه‌ای است؛احمقانه محض، کاملا ابلهانه! وقتی این را تشخیص دادی ، خود به خود سیگار از لا به لای انگشتانت سقوط می‌کند. تو نمی توانی آن را دور بیندازی، چون دور انداختن خودش یک فعالیت است. این است که می گویم خودش از دستت می‌افتد؛ درست مثل برگ مرده‌ای درخت...سقوط برگی خشکیده...اگر آن را دور بیندازی ، خودت دولا می شوی و به شیوه‌ای دیگر و در قالب دیگری آن را از روی زمین بر میداری.


بگذار عادت ها خودشان از سرت بیفتند؛ تو آنها را کنار نگذار. بگذار فعالیت خود به خود محو شود؛ تو به زور آن را محو نکن- زیرا همان تلاش تو برای محو اجباری آن ، خودش فعالیتی است به شکلی دیگر.


مراقب باش،حواست را جمع کن، گوش به‌زنگ باش تا شاهد پدیده معجزه آسایی باشی: وقتی چیزی خودش، به میل و رضای خودش کنار رفت، از خود هیچ ردپایی برجای نخواهد گذاشت. اگر به زور آن را کنار بگذاری،ردپای آن باقی می ماند.

 

منبع : کتاب خلاقیت - نوشته : اُشو - ترجمه : مرجان فرجی/به معرفی دگرش

http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg
مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین:


آگهیهای خودرا اعم ازخودرو،ملک و......... به صورت رایگان در سایت ذره بین درج نمایید

  لطفا برروی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo9c8BSJbbB0ckWmrn8M4GNt4wycfBJ4jHG8-M9pAlf9gliVZFnQ

برای ارسال تبلیغات پیامکی واطلاع رسانی خود از پنل پیامکی ذره بین استفاده نمایید
 

لطفاجهت اطلاع از مشخصات سامانه اس ام اس ذره بین
بر روی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://www.zarrehbin.com/files/main_ads/1401435123.png

 
 

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار