لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

کلینیک تخصصي خانواده و کودک .

نوع تخصص : روان‌ پزشکی‏
تلفن های تماس : (1- 29903190) - نمابر:29902368
آدرس : تهران - تهران - اوين– دانشگاه شهيد بهشتي- کلينيک تخصصي خانواده و کودک پژوهشکدة خانواده
وبسایت/وبلاگ : http://fri.sbu.ac.ir

توضیحات تکمیلی : کلینیک تخصصي خانواده و کودک، يک مرکز آموزشي، پژوهشي و درماني وابسته به پژوهشکدة خانواده و دانشگاه شهيد بهشتي است که با تأکید بر همکاري­ها و تحقيقات بين­رشته­اي و با مشارکت متخصصان رشته­هـاي مختلف و مرتبط فعاليت مي­کند. اين مرکز با برخورداري از همکاران مجرب و امکانات و تجهيزات مناسب، در فضايي مستعد براي اجراي پژوهش­هاي علمي، کارگاه­ها و کلاس­هاي آموزشي و مداخلات عملي باليني در جهت درک پويايي و خدمت­رساني به افراد و سازمان­ها تلاش مي­کند. کلینیک علاوه بر پذيرش مراجعين به صورت خود ارجاعي، پذيرنده مراجعان از نهادهاي دولتي (مدارس، دادگاه­ها، شوراهاي پزشکي، پزشکي قانوني، نظام وظيفه، بانکها و. . . ) و غيردولتي مي­باشد. مراجعان پس از طي کردن مراحل پذيرش، توسط تيم تخصصي درمان مشتمل بر روانشناس، روانپزشک، مشاور، کاردرمانگر، گفتار درمانگر، مددکار و غيره مورد ارزيابي و درمان قرار مي­گيرند. با توجه به نیاز جامعه به ارائه مشورت­های حقوقی به ویژه در حوزه کودک، زن و خانواده و برای تکمیل چرخه­های تخصصی مشاوره در ابعاد مختلف با مساعدت UNOP و کرسی حقوق بشر دانشگاه اقدام به تأسیس درمانگاه حقوقی زنان و کودکان نمود. متقاضیان مشاوره به سه روش تلفنی، حضوری و ارجاع به کارشناس حقوق از سوی سایر همکاران شاغل در درمانگاه، از این خدمات استفاده می نمایند. اين کلينيک به همکاری تنگاتنگ با ديگر مراکز خدمات­رسانی و پشتيبانی، گروه­ها و موسسه­های علمی، آموزشی، پژوهشی، مشاوره و روان درمانی تاکيد دارد. کمکهای خيرين و موسسات در تداوم و ارتقاء سطح خدمات کلينيک بسيار موثر می­باشد. همکاران باتجربه و آشنا به تئوری و اجرای مصاحبه و آزمونهای مورد نياز، قادر به تشخيص، ارزيابی و طبقه­بندی مشکلات و موانع موجود در مسير تحول و رشد مراجعين می باشند. هدف کلينيک، تلاش در جهت ارتقاء سطح بهداشت روان در قالب پژوهش، آموزش، مشاوره و درمان با رويکردي التقاطي و فراگير و با بهره­گيري از متخصصان و جوانب مختلف نظريه­ها و رويکردهاي علمي جديد ميان رشته­اي مي­باشد. فلسفه کلينيک، ارائه خدمات با کيفيت عالي، مطابق با آخرين استانداردهاي علمي و با روشهاي نوين و هزينه متعادل شامل اصول ذيل مي­باشد: مراجع محور و با احترام به حقوق قانوني، اخلاقي و فرهنگي مراجعين منعطف و پاسخگو به نيازهاي طبقه­بندي شده مراجعين استوار بر پايه­هاي قوت مراجعين در مکاني امن و راحت جهت جلب اعتماد مراجعين خدمات کلينيک بر پايه مکاتب عمده رشته­هاي مختلف و مرتبط علمي به اشکال زير ارائه مي­گردد: خانواده درماني: درمان همزمان اعضاي خانواده زوج درماني: درمان همزمان زوج گروه درماني: درمان همزمان چندين نفر کار درماني: استفاده از درمان توانبخشي در قالب فعاليتهاي کاري درمان انفرادي: درمان يک فرد مراجع گفتار درماني: درمان اختلالات ارتباطي در حيطه گفتار، زبان و صدا هيپنوتراپي: استفاده از روشهاي خواب مصنوعي در درمان هنر درماني: استفاده از رشته­ها و روشهاي هنر در درمان مشاوره: ارائه توصيه و راهنمائي براي حل مشکلات مشاوره حقوقي: بهره­مندي از قوانين در راستاي ارتقاء خانواده مشاوره ژنتيک: تخمين خطر بروز اختلالات ژنتيکي و راهبردهاي اجتناب از آن مددکاري: مداخلات حرفه­اي جهت حفظ و گسترش شبکه روابط اجتماعي آزمونهاي روانشناختي در حوزه خدمات باليني بشرح ذيل اجرا مي­گردد: - آزمونهاي هوشي، توانش و استعداد - آزمونهاي شخصيتي عيني و فرافکن - آزمونهاي شناختي و شخصيتي - آزمونهاي افسردگي، وسواس و اضطراب -و ديگر آزمونهاي جايگزين
ارتودنسی به روش دیمون

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:

 


ارتودنسی به روش دیمون

شایدارتودنسی به روش دیمونمقایسه براکت های ارتودنسی معمولی و براکت های ارتودنسی به روش دیمون بتوان گفت کبراکت های سیستم دیمون نیازی به کش های دور براکت ندارند بلکه به صورت خودکار باز و بسته می شوند.ه این روش جزء جدید ترین سیستم های ارتودنسی روز دنیا و بهترین نوع براکت های سلف لیگیت می باشد. در سیستم Damon به جای استفاده از براکت های معمول که از کش برای نگه داشتن سیم ارتودنسی کمک می گیرند، از براکت هایی با قابلیت باز و بسته شدن کشویی استفاده می شود. سیستم دیمون به گونه ای طراحی شده است که شما به آسانی بتوانید اطراف سیم ها و براکت ها را تمیز کنید. در حالی که در روش های معمول پلاک های میکروبی اطراف کش ها، براکت ها و سیم های ارتودنسی جمع می شوند و رعایت بهداشت دهان را به ویژه برای کودکان کم سن دشوار خواهد کرد. این سیستم ضمن ارتقاء بهداشت براکت ها و رفع معضل تغییر رنگ کش های دور براکت سازگاری بیشتری با سیستم استخوانی و عضلات فک و صورت دارد. دلیل این امر نیروهای بسیار ملایمی است که در سیستم Damon به دندانها اعمال می گردد. این فناوری از سال ۲۰۰۶ در ایران نیز به عنوان جدیدترین متد در رشته ارتودنسی که هم اکنون در اروپا و آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد ارائه می شود. با این وجود تبلیغاتی از جمله عدم نیاز به کشیدن دندان، کاهش طول مدت درمان، کاهش درد بیمار و یا افزایش فاصله مراجعات به متخصص ارتودنسی که در مجلات و پیک ها به چشم می خورد، همگی نیاز به تامل و مشاوره با متخصص ارتودنسی دارد. در حقیقت تصمیم گیری در خصوص نیاز یا عدم نیاز به کشیدن دندان جهت ارتودنسی بر عهده ابزار درمان نیست بلکه بر اساس صلاحدید متخصص ارتودنسی و متناسب با میزان به هم ریختگی دندانها و به خصوص فرم صورتی هر بیمار است. البته باید پذیرفت که ویژگیهای این سیستم در حد یک ابزار کمکی، سبب تسهیل درمان بیمارانی می شود که ردیف نمودن دندانهای آنها به تشخیص درمانگر قرار است بدون کشیدن دندان صورت گیرد. امکان تسریع درمان با این مدل از براکت ها تنها در حدود چند ماه آن هم در مورد کیس هایی ممکن است که قرار نیست دندانی از دهان آنها خارج شود. تا به امروز به رغم پیشرفتهای شگرفی که در ابزارهای درمانی صورت گرفته است، هنوز شیوه و راهکار درمانی فراگیری که بتواند مدت زمان درمان را به صورت محسوسی کاهش دهد، ابداع و یا معرفی نشده است.
در مورد ادعای کاهش میزان درد ارتودنسی با استفاده از سیستم دیمون باید افزود که اصولا ارتودنسی تنها در یکی دو روز اول درمان آن هم در مورد برخی بیماران با درد و ناراحتی جزئی همراه است بنابراین تفاوت چشمگیری در مقدار درد با استفاده از این سیستم و براکت های معمولی وجود ندارد.
در مورد تعداد دفعات مراجعه بیمار به متخصص ارتودنسی نیز اساسا بدون توجه به نوع براکت های بکار رفته جهت درمان، بیمار باید ماهی یکبار به متخصص ارتودنسی خود مراجعه کند زیرا معمولا هر ماه کش ها و فنرهای دستگاه ها نیاز به بررسی و تنظیم مجدد دارند و بنابراین تبلیغاتی مبنی بر عدم نیاز به مراجعه مکرر به متخصص ارتودنسی با استفاده از برخی سیستم ها که در مجلات و پیک ها مشاهده می شود دروغ هستند.
اخیرا برخی از دندانپزشکان عمومی که به صورت تجربی و غیرقانونی اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی ارتودنسی می کنند این شائبه را ایجاد کرده اند که به کمک سیستم دیمون ضمن رفع نیاز به کشیدن دندان دیگر نیازی به مراجعه به متخصص ارتودنسی جهت درمان بهم ریختگی های دندانی وجود ندارد که با توجه به توضیحات مطرح شده این ادعا نیز محال است.
در پایان با اشاره به هزینه بالای استفاده از سیستم دیمون در مقایسه با سیستمهای معمول باید گفت که درمان با این سیستم زمانی توصیه می شود که مزایای کارکردش برای بیمار در ازای ۴۰ تا ۵۰ درصد دریافت قیمت بیشتر منطقی باشد.
 
منبع:www.mihanortho.com

==========================
شیر مادر، ضامن موفقیت اجتماعی فرد
عصب‌پژوهان بریتانیایی دریافتند؛
شیر مادر، ضامن موفقیت اجتماعی فرد
گروهی از روان‌شناسان و عصب‌پژوهان بریتانیایی بر اساس مطالعه‌ای که به مدت ۴۰ سال بر روی یک گروه ۱۶ هزار نفری صورت گرفت، دریافتند مصرف شیر مادر باعث موفقیت اجتماعی افراد در بزرگسالی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری سینا به نقل از بریتیش تایمز، پژوهشگران مرکز روانپزشکی گاسپر لندن در این مطالعه چند مرحله‌ای که از زمان تولد آزمون شوندگان آغاز شد دریافتند، مصرف شیر مادر، میزان موفقیت اجتماعی افراد در بزرگسالی را تا ۲۵ درصد افزایش می‌دهد.

دکتر «رابرت مانگمن» پژوهشگر ارشد این مطالعه و استاد عصب‌شناسی دانشگاه سلطنتی لندن گفت: «پیش از این نیز در مطالعات بسیاری ثابت شد که شیر مادر تأثیر مثبتی بر سلول‌های مغزی و افزایش هوش افراد می‌گذارد

وی در ادامه افزود: «نکته قابل توجه این مطالعه این بود که ما با آزمایشات چند مرحله‌ای که از زمان تولد آزمون شوندگان آغاز می‌شد دریافتیم، موفقیت افرادی که از شیر مادر تغذیه کرده‌اند، طولانی مدت است و در طول زمان افراد موفقیت‌های اجتماعی متناسب با سنشان را کسب می‌کنند

بر اساس این مطالعه که در مجله روان‌شناسی به چاپ رسیده، دانشمندان تصور می‌کنند، علت اختلاف زیاد میان میزان دستیابی به موفقیت اجتماعی بین افرادی که در دوران نوزادی از شیر مادر تغذیه کرده‌اند و آن دسته از افرادی که چنین شانسی را نداشته‌اند این است که تغذیه با شیر مادر باعث توقف رشد سلول‌های استرس‌زا می‌شود.
سینا نیوز
http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg

 

 مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین
وقتی جنیفر لوپز و شان پن 18 ساله بودند ! عکس آیا با این زن بدون در نظر گرفتن ثروتش ازدواج میکنید؟
رازهايی درمورد چهره و خصوصيات اخلاقی مراسم ازدواج ترسناک و عجیب یک دختر و پسر عکس
سوالاتی که والدین را سرخ می کند! پسر آفریقایی با زیباترین چشمان جهان عکس
بچه گانه ترین فستیوال های دنیا عکس آغوش مادر کودک را از کما خارج کرد عکس
 

آگهیهای خودرا اعم ازخودرو،ملک و......... به صورت رایگان در سایت ذره بین درج نمایید
 

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo9c8BSJbbB0ckWmrn8M4GNt4wycfBJ4jHG8-M9pAlf9gliVZFnQ

برای ارسال تبلیغات پیامکی واطلاع رسانی خود از پنل پیامکی ذره بین استفاده نمایید

http://www.zarrehbin.com/files/main_ads/1401435123.png


 
دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار