لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

دکتر علی جواهریان

نوع تخصص : عمومی‏
تلفن های تماس : 33800584 - 33800584
آدرس : تهران - تهران - افسریه – 21 متری افسریه – نبش 15 متری دوم – ساختمان ولیعصر – واحد 2 ///ونک – خیابان گاندی شمالی – خیابان برادران شریفی – ساختمان مهر - پلاک 34 – واحد 33
وبسایت/وبلاگ : http://drjavaherian.com

توضیحات تکمیلی : متولد تهران سال 1350 دارای دکترای طب عمومی از دانشگاه تهران سابقه شش سال تحصیل در آمریکا عضو انجمن پیشگیری و درمان چاقی ایران عضو انجمن هیپنوتیزم ایران شروع طبابت و فعالیت در زمینه سلامتی و زیبایی از سال 1377
معجزه خون بندناف
خون بند ناف نگهداري شده مي‌تواند براي خود نوزاد و اقوام نزديك او در آينده استفاده شود
معجزه خون بندناف
خون بندناف يك منبع باارزش و غني از سلول‌هاي بنيادي، بلوك‌هاي ساختماني خون و سيستم ايمني است كه امروزه والدين زيادي در سراسر دنيا به كمك بانك‌هاي خون، آن را به عنوان پشتوانه‌ سلامت فرزندان خود در آينده حفظ و نگهداري مي‌كنند. 

دكتر بايزيد قادري فوق‌تخصص خون و انكولوژي در اين باره به جام‌جم مي‌گويد: خون بندناف كه به عنوان خون جفتي شناخته شده است، خوني است كه در جنين در حال تكوين داخل رحم جريان دارد و مشخص شده است كه سلول‌هاي بنيادي موجود در آن در بازسازي و ترميم بافت‌هاي مختلف بدن به دنبال آسيب و جراحت موثر بوده و مي‌توانند به درون بافت‌هاي آسيب‌ديده‌اي كه بخش عمده سلول‌هاي آنها از بين رفته است، پيوند زده شوند و به ترميم و رفع نقص در آن بافت بپردازند.

 سلول بنيادي

سلول بنيادي يك سلول با توانايي ايجاد سلول‌ اعضاي مختلف بدن از جمله سلول‌هاي خوني، قلبي، عصبي، غضروفي و ساير سلول‌ها‌ست كه در طول دوره رشد جنيني پرورش يافته و به سلول‌هاي بالغ و خاصي تبديل مي‌شود. 

 

سلول بنيادي

سلول بنيادي يك سلول با توانايي ايجاد سلول‌ اعضاي مختلف بدن از جمله سلول‌هاي خوني، قلبي، عصبي، غضروفي و ساير سلول‌ها‌ست كه در طول دوره رشد جنيني پرورش يافته و به سلول‌هاي بالغ و خاصي تبديل مي‌شود.

دكتر قادري مي‌گويد: در حال حاضر سلول‌هاي بنيادي براي درمان يا بهبود بيش از 70 نوع بيماري از جمله اختلالات خوني چون تالاسمي، نقص سيستم ايمني، انواع سرطان‌ها (بويژه سرطان خون)، بيماري‌هاي ژنتيكي، ضايعات مغزي، كبدي، عصبي، ديابت، آلزايمر، ام اس و... موثر است و اين در حالي است كه با ذخيره‌سازي خون بندناف و سلول‌هاي بنيادي علاوه بر قطع وابستگي كشور به خارج مي‌توان بسياري از هزينه‌هاي درماني را نيز كاهش داده و شرايط درمان كامل‌تري را براي بيماران فراهم آورد.

ذخيره‌سازي

تا چند سال پيش بندناف و جفت بعد از زايمان به‌عنوان يك زباله بيولوژيكي دور انداخته مي‌شد در صورتي كه امروزه طي يك فرآيند غير تهاجمي و بدون درد و بلافاصله بعد از زايمان، مقداري خون موجود در بندناف و جفت ـ كه نبايد كمتر از 30 ميلي‌ليتر باشد ـ در عرض چند دقيقه توسط خونگيرهاي آموزش ديده بانك خون جمع‌آوري و به كيسه‌هاي خون منتقل مي‌شود.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي كردستان مي‌گويد:‌ خونگيري به روش داخل رحمي كه در آن احتمال لخته شدن خون، پارگي جفت و تداخل خون مادر و نوزاد كمتر است نيز براي جمع‌آوري خون بندناف به كار مي‌رود، وي مي‌افزايد: از آنجا كه فرصت ذخيره‌سازي و نگهداري خون بند‌ناف نوزاد براي والدين محدود است، بهتر است زوجين در اواخر ماه هشتم بارداري يا اوايل ماه نهم براي انجام مراحل اوليه خونگيري به بانك‌هاي خون بند‌ناف مراجعه كنند.

كاربرد

هرچند نهايت زمان نگهداري خون بند‌ناف از نظر تئوري همچنان مورد سوال است، اما نتايج آزمايش‌هاي انجام شده روي نمونه‌هايي كه 20 سال بعد از انجماد مورد بررسي قرار گرفته‌اند گوياي سالم بودن نمونه‌ها بوده و توانايي بازسازي مجدد سيستم خون‌ساز را داشته‌اند.

دكتر قادري مي‌گويد: خون بند‌ناف به صورت جداگانه براي هر شخص منجمد مي‌شود و علاوه بر اين‌كه براي خود نوزاد در بزرگسالي به راحتي قابل استفاده است در صورت اجازه صاحب خون مي‌تواند براي خواهر، برادر، پدر و مادر و حتي اقوام نزديك نوزادي كه خون بندناف از او گرفته شده است ـ چنانچه «HLAآنتي‌ژن لكوسيت انساني» خون آنها تا حدودي با هم همخواني داشته باشد ـ مورد استفاده قرار گيرد.

محدوديت‌ها

اين استاديار دانشگاه با بيان اين‌كه بهتر است مادر ضمن برخورداري از سلامت كامل، بيش از 18 سال سن داشته باشد در ارتباط با محدوديت‌هاي ذخيره‌سازي و نگهداري خون بند‌ناف توضيح مي‌دهد: افرادي كه به هر دليلي از اهداي خون، معاف هستند، مبتلايان به بيماري هپاتيت B، C، سيفيليس و ايدز، كساني كه طي يك سال گذشته مبتلا به سرخجه، آبله‌مرغان، توكسوپلاسموز، تبخال و... شده‌اند و همچنين افرادي كه در اين مدت شيمي‌درماني نموده، سابقه خالكوبي (تاتو) داشته يا هورمون دريافت‌ كرده‌اند، نمي‌توانند جهت ذخيره‌سازي خون بندناف اقدام كنند.>>>
جام‌جم

http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg
مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین:


آگهیهای خودرا اعم ازخودرو،ملک و......... به صورت رایگان در سایت ذره بین درج نمایید

  لطفا برروی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo9c8BSJbbB0ckWmrn8M4GNt4wycfBJ4jHG8-M9pAlf9gliVZFnQ

برای ارسال تبلیغات پیامکی واطلاع رسانی خود از پنل پیامکی ذره بین استفاده نمایید
 

لطفاجهت اطلاع از مشخصات سامانه اس ام اس ذره بین
بر روی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://www.zarrehbin.com/files/main_ads/1401435123.png

  دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار