لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

مرکز فوق تخصصی ابن سینا (درمان ناباروری وسقط مکرر)

نوع تخصص : باروری
تلفن های تماس : ٢٣٥١٩ ٠٢١
آدرس : تهران - تهران - خیابان شریعتی، تقاطع یخچال، پلاک ٩٧.
وبسایت/وبلاگ : http://avicennaclinic.ir

توضیحات تکمیلی : کلینیک آندومتریوز -مرکز درمان ناباروری ابن سینا - یکی از شایع ترین علت های مراجعه به مراکز تخصصی بیماری های زنان و نازایی، بیماری اندومتریوز است. این بیماری با نشانه-هایی، مانند درد لگنی، ناباروری، درد حین مقاربت، درد دوران قاعدگی و یا مجموعه ای از آنها شناخته می شود. اندومتریوز به حضور بافت داخل رحم (اندومتر) در خارج از فضای داخل رحمی گفته می شود. اگر این بافت در فضای داخل شکم، روی تخمدان ها یا مثانه و روده ها وجود داشته باشد، همانند خود بافت اندومتر، به نوسانات هورمونی طی سیکل های قاعدگی واکنش نشان می دهد و با خونریزی و ترمیم مجدد باعث ایجاد بافت جوشگاهی می شود و این فرآیند، سبب بروز نشانه های اندومتریوز است. در کلینیک اندومتريوز مركز فوق تخصصي ابن سينا، بعد از گرفتن شرح حال و معاینه های دقیق و در صورت لزوم، انجام دادن آزمایش های مربوطه و سونوگرافی، تشخیص اندومتریوز مطرح می شود، اما تشخیص و درمان قطعی این بیماری با جراحی به شیوه ی لاپاروسکوپیک امکان پذیر است. این بیماری در جمعیت زنان در سنین باروری و زنان مبتلا به نازایی، به ترتیب 10 درصد و 50 درصد شیوع دارد. اما متأسفانه به رغم این شیوع بالا، بیماری به درستی تشخیص داده نمی شود یا دیر تشخیص داده می شود، به گونه ای که در بسیاری از موارد، بیماری زمانی تشخیص داده می شود که علایم بیماران پیشرفت کرده و درمان بیماری نیز، بسیار دشوار تر شده است. لاپاروسکوپی، نوعی جراحی از طریق ایجاد سوراخ های کوچک در سطح شکم است. از طریق این سوراخ ها، لوله های حاوی ابزار جراحی، دوربین و نور مناسب به داخل فضای شکم و لگن فرستاده می شود و بعد از پایان جراحی، تنها زخمی کوچک در آن محل باقی خواهد ماند. از مزایای دیگر روش لاپاروسکوپی، عوارض کمتر بعد از عمل، نسبت به جراحی به روش باز، برگشت سریع تر به زندگی روزمره و احتمال کمتر چسبندگی، عفونت و درد بعد از عمل است. به کمک قدرت بزرگ نمایی دوربین و نور مناسب در لاپاروسکوپی، ضایعه های اندومتریوزی لگن و شکم به خوبی مشاهده و معمولاً طی همان جراحی برداشته می شوند. برداشتن این ضایعه ها با بهبود علایم بیمار و فراهم شدن زمینه باروری همراه است. ویزیت مجدد بعد از عمل برای بررسی پاسخ به درمان و ویزیت های پیگیری، برای کنترل احتمال عود بیماری ضروری است. هدف مرکز درمان ناباروری ابن سینا از راه اندازی نخستین کلینیک اندومتریوز کشور تشخیص و درمان به هنگام مبتلایان به اندومتريوز و جلوگیری از پیامدهای متعدد آن است. با این گام مهم می توان از ناباروری های ناشی از این بیماری کاست، به درد های مقاوم به درمان های دارویی در برخی بیماران پایان داد و به هدف نهایی درمان، یعنی افزایش کیفیت زندگی بیماران، نزدیک تر شد. گفتنی است که در این کلینیک، افزون بر ارایه خدمات مبتنی بر علم روز، با ارایه ی مسیر درمانی مناسب، از مراجعه های مکرر و بیهوده بیماران مبتلا پیشگیری می شود و بهترین خدمات، با صرف هزینه کمتر، عرضه می گردد. امیدواریم با شروع کار این مرکز و ایجاد آگاهی کافی و به هنگام در بیماران و همچنین، همکاران محترم عرصه پزشکی و اجرای طرح های پژوهشی کاربردی، بتوانیم ابعاد و اهمیت این بیماری را به دقت و درستی بشناسیم و به مردم و جامعه ی پزشکی معرفی کنیم.
لاغری با تاب سواری
به گزارش فرهنگ نیوز ، غلامرضا کردافشاری مدرس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره ورزش کردن اظهار داشت: بهترین زمان ورزش در فصل بهار در اواسط روز، و در تابستان در ابتدای روز و در زمستان بعد ازظهر است.
 
وی با بیان اینکه افراد از ورزش کردن در هوای آلوده باید بپرهیزند، بیان داشت: در زمان آلودگی هوا باید از ورزش‌ها و فعالیت‌های بدنی سنگین که موجب تنفس عمیق و طولانی می‌شود، پرهیز کرد چرا که از دیدگاه طب سنتی حرکت بدنی سنگین محرک اخلاط است و حرکت اخلاط در زمان آلودگی هوا مناسب نیست به خصوص اگر بدن قبل از آن از اخلاط زائد (مواد زائد) پاکسازی نشده باشد.
 
این مدرس دانشگاه افزود: افراد از بی تحرکی مطلق پرهیز داشته باشند، چرا که بی تحرکی طولانی مدت موجب تجمع مواد زائد و رطوبت می‌شود و انجام حرکات و نرمش‌های سبک مفید است.
 
کردافشاری اضافه کرد: تاب سواری کردن آرام باعث تحلیل رطوبت‌های اضافی باقیمانده در بدن می‌شود. همچنین، فعایل سبک محسوب شده که برای بدن اثرات مفیدی به جا می‌گذارد و نشستن بر روی صندلی‌های متحرک (راک)در خانه مفید است.
 
وی گفت: در علم نوین مطالعات متعددی نشان داده که اثرات سوء آلاینده‌های هوا بر انسان با افزایش فعالیت فیزیکی افزایش پیدا می‌کند و برخورد با آلاینده‌های هوا در زمان ورزش بر کارکرد ریوی اثرات منفی دارد و با توجه به اینکه بسیاری از آلاینده‌ها فاقد غلظت آستانه ای هستند، دانستن روند غلظتی آلاینده‌ها و الگوهای روزانه و فصلی آنها در ساعات مختلف شبانه روز به افراد کمک می‌کند تا با برنامه ریزی بیشتر به فعالیت بدنی بپردازند.
 
این مدرس دانشگاه ادامه داد: براساس مطالعات انجام شده در تهرن حاکی از آن است که بهترین زمان پاکی هوا قبل از ساعت 7 صبح و بین ساعت 5 تا 6 بعدازظهر است و بین ساعات یک تا 3 و 8 تا 11 شب آلوده ترین ساعات شبانه روز است.
 
کردافشاری با اشاره به اینکه افراد قبل از ورزش باید آمادگی کافی داشته باشند اضافه کرد: افراد دارای مزاج سرد و تر که حرارت کمتری دارند و یا افرادی که پوست و عضلات ضخیم و سخت دارند و منافذ پوستی‌شان بسته است و عادت به خوردن غذاهای غلیظ دارند، بهتر است که قبل از شروع ورزش ابتدا بدنشان به وسیله پارچه‌ای زبر مالش داده شود و سپس با روغن‌هایی مانند روغن بادام و کنجد روغن مالی شود و سپس عضله های روغن مالی شده را کمی بفشارند تا روغن بر آنها اثر کرده و آنها را نرم کند. سپس به ورزش مشغول شوند. این کار باعث می شود که حرارت غریزی تقویت شود و منافذ پوست باز شود و فضولات به سمت پوست تمایل پیدا کنند تا دفع آنها راحت تر صورت پذیرد.
 
وی خاطرنشان کرد: بهتر است افراد قبل از ورزش کردن دفع کافی داشته باشند و روده‌ها و مثانه را کاملاً تخلیه کنند. ورزش را با حرکات آرام آغاز کنند و کم کم تمرین را سنگین کرده و سپس آرام آرام به پایان ببرند.

http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg
مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین:


آگهیهای خودرا اعم ازخودرو،ملک و......... به صورت رایگان در سایت ذره بین درج نمایید

  لطفا برروی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo9c8BSJbbB0ckWmrn8M4GNt4wycfBJ4jHG8-M9pAlf9gliVZFnQ

برای ارسال تبلیغات پیامکی واطلاع رسانی خود از پنل پیامکی ذره بین استفاده نمایید
 

لطفاجهت اطلاع از مشخصات سامانه اس ام اس ذره بین
بر روی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://www.zarrehbin.com/files/main_ads/1401435123.png

 

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار