لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

دکتر محمد بهگام شادمهر

نوع تخصص : قلب وعروق
تلفن های تماس : 8885342 - 8885343
آدرس : تهران - تهران - خیابان آفریقا (جردن)- بالاتر از چهارراه حقانی ( جهان کودک)- خیابان پدیدار- ساختمان شهروز ( پلاک 5 ) - طبقه دوم - واحد 21

توضیحات تکمیلی : محل كار: تهران- انتهاي خيابان نياوران- خيابان دارآباد- بيمارستان دكتر مسيح دانشوري- بخش جراحی تلفن: 20105050 سمت فعلي: 1- دانشيار جراحي - دپارتمان جراحي توراكس – دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي- تهران از سال 1384 2- عضو هيئت موسس مركز تحقيقات پيوند ريه -پژوهشكده سل و بيماريهاي ريوی از سال 1385 3- عضو شوراي پژوهشي مركز تحقيقات پيوند ريه از سال 1385 4- عضو هيئت ممتحنه بورد فوق تخصصي جراحي توراكس وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشكي از سال 1387 5- دبير انجمن جراحان توراكس ايران از سال 1383 سمت هاي قبلي: استاد يار جراحي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي از سال 1373 تا 1384 استاد يار جراحي دانشگاه علوم پزشكي سمنان از سال 1372 تا 1373 معاونت درمان بيمارستان دكتر مسيح دانشوري از سال 1382 تا 1386 دبير گروه جراحي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي 1374تا 1381 عضو كميته تحقيقات باليني – پژوهشكده سل و بيماريهاي ريوي 1377 تا 1379 عضو كميته آموزش مداوم پزشكي – دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي 1377 تا 1379 تحصيلات: دكتراي پزشكي عمومي 1368 دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي تخصص جراحي عمومي 1372 دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي فوق تخصص جراحي توراكس 1375 دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي فلوشيپ فوق تخصصي جراحي توراكس 1377 دانشگاه هاروارد آمريكا به مدت 1 سال فلوشيپ فوق تخصصي جراحي توراكس 1380 دانشگاه هاروارد آمريكا به مدت 2 سال
موش‌ها هم پشیمان می‌شوند

نشریه الکترونیکی سه هزار

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:

 موش‌ها هم پشیمان می‌شوند

دانشمندان علوم اعصاب,مدل حیوانی

موش‌ها هم پشیمان می‌شوند

بر اساس مطالعه جدید گروه علوم اعصاب دانشگاه مینه‌سوتا، موش‌ها هم پشیمانی را از خود بروز می‌دهند و این رفتار شناختی بر خلاف تصورات پیشین فقط مختص انسان‌ها نیست.

 
 

به منظور ارزیابی رفتار شناختی پشیمانی «ای دیوید ردیش»، پروفسور علوم اعصاب این دانشگاه، و «آدام استاینر»، رهبر ارشد این تحقیق، مطالعه خود را با تعاریف پشیمانی آغاز کردند که روانشناسان و اقتصاددانان در گذشته ارائه داده اند.

ردیش گفت: پشیمانی شناختی است که هنگام ارتکاب اشتباه بروز می کند اما بخش دشوار مطالعه جدا کردن پشیمانی از ناامیدی است و کلید تشخیص دادن تمایز این دو اجازه دادن به موش ها برای انتخاب آنچه انجام می دادند، بود.

ردیش و استاینر مسئولیت جدیدی را طراحی کردند که از موش ها می خواست آن ها چه مدت زمانی تمایل داشتند برای غذای خاصی انتظار بکشند. در این ماموریت که محققان آن را «مشاجره رستورانی» نام گذاشتند، موش ها با انتخاب تعداد غذا روبرو بودند اما وقتشان برای چشیدن هر غذا محدود است.

یافته های این مطالعه نشان داد آن ها تمایل داشتند برای تعدادی از مزه ها بیشتر منتظر بمانند و این نشان می داد این حیوانات ترجیحات منفردی دارند.

در این میان، گاهی اوقات موش ها از خیر یک غذای خوب می گذشتند اما خود را در رویارویی با یک غذای بد می دیدند.

ردیش گفت: در انسان ها بخشی از مغر به نام غشای «orbitofrontal» در طول پشیمانی فعال است و ما دریافتیم موش ها متوجه اشتباهشان می شدند و نشانگرهای موجود در غشای مغزی مزبور نیز نشان دهنده یک فرصت از دست رفته بود.

جالب این بود که غشای «orbitofrontal» نشان می داد این حیوانات باید چه کاری انجام می دادند تا پاداش مطلوب را از دست ندهند اما این کار را نکردند.

چنین موضوعی حائز اهمیت است زیرا شما از چیزی که به دست نیاوردید پشیمان نمی شوید بلکه از کاری که نکردید پشیمان می شوید.

این محقق بر این باور است نتایج حاصل از این مطالعه به دانشمندان علوم اعصاب کمک می کند سوالات بیشتری را برای درک بهتر این موضوع مطرح کنند که چرا انسان ها کارها را به شیوه های خاصی انجام می دهند.

اتکا به این مدل حیوانی از پشیمانی، در تحقیقات آتی به محققان در درک چگونگی اثرگذاری این رفتار بر تصمیماتی که انسان ها اتخاذ می کنند، کمک می کند.(ایسنا)


 

http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg
مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین:

آگهیهای خودرا اعم ازخودرو،ملک و......... به صورت رایگان در سایت ذره بین درج نمایید

  لطفا برروی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo9c8BSJbbB0ckWmrn8M4GNt4wycfBJ4jHG8-M9pAlf9gliVZFnQ

برای ارسال تبلیغات پیامکی واطلاع رسانی خود از پنل پیامکی ذره بین استفاده نمایید
 

لطفاجهت اطلاع از مشخصات سامانه اس ام اس ذره بین
بر روی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://www.zarrehbin.com/files/main_ads/1401435123.png 


دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار