لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

دکتر پرویز طباطبایی

نوع تخصص : کودکان‏
تلفن های تماس : 22559425
آدرس : تهران - تهران - پاسداران خیابان شهید کلاهدوز دولت بعد از چهارراه قنات روبروی پمپ بنزین ساختمان 310

توضیحات تکمیلی : آقاي دكتر پرويز طباطبائي در سال 1325 در شهرستان گرمسار متولد شد. ايشان در سال 1344 موفق به اخذ مدرك ديپلم گرديد. تحصيلات عالي خود را در سال 1344 در رشته پزشكي دانشكدة پزشكي دانشگاه اهواز و تهران آغاز كرد و در سال 1350 فارغ‌التحصيل شد. وي در سال 1358 موفق به اخذ درجة تخصصي در رشتة اطفال از دانشكدة پزشكي دانشگاه شهيد بهشتي گرديد. سپس تحصيلات فوق‌تخصصي خود را در رشتة عفوني در دانشگاه بخش عفوني بيمارستان كودكان بافالوي آمريكا در سال 1372 به پايان رساند. ايشان اكنون به عنوان عضو هيئت علمي و دانشيار گروه كودكان در بخش عفوني كودكان بيمارستان مركز طبي كودكان مشغول به كار مي‌باشند. سمت های اجرائی (گذشته تاکنون) 1- فلوي عفوني اطفال در بخش عفوني بيمارستان كودكان با فالوي آمريكا از سال 72-1371 2- پزشك تأمين اجتماعي در سالهاي 56-1352
13 راه افزایش هوش کودکان

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:

 


13 راه افزایش هوش کودکان

گاهی بعضی راه‌حل‌ها فقط می‌توانند از یک ذهن خلاق نشات بگیرند. وقتی می‌گوییم مشکلی قابل‌حل نیست، منظورمان این است که مشکل از طریق منطق متعارف قابل‌حل نیست، اما شاید این مشکلات با رویکرد متفاوت به مشکل قابل‌حل باشد. با این توضیحات می رسیم به راهکارهایی برای پرورش هوش کودکان:

۱- اجازه دهید کودک از الگوی تفکر خلاق خود استفاده کند، او حق دارد متفاوت فکر کند؛ مثلا به جای آموزش روش کشیدن پرنده، از وی بخواهید با مشاهده دقیق پیرامون خود، آن را نقاشی کند.

۲- با بچه‌ها بازی کنید چون بازی – مخصوصا بازی‌های تعاملی و دوطرفه- احساس عشق، قدردانی و ارزشمندی را در بچه‌ها بالا می‌برد. این عشق دوطرفه باعث تشویق ذهن بچه‌ها به بالا بردن مهارت‌های شناختی و سلامت مغزی می‌شود. تجربه‌های مثبت عاطفی، ارتباط‌‌های سلولی مغز را بیشتر و بهتر می‌کند.

۳- مهارت‌های حرکتی نظیر هماهنگی چشم و پا و افزایش تعادل به رشد هوش کمک می‌کند. این‌گونه مهارت‌ها با انجام ورزش‌های حرکتی قابل‌انتقال است.

۴-  الگوی تفکر نقادانه را پرورش دهید. تفکر نقادانه اندیشیدن در مورد پدیده‌ها و یافتن توضیح چرایی آنهاست. در این روش باید در مورد صحت مسایل نیز فکر کرد. به عبارتی دیگر باید به کودک آموزش دهید که نمی‌خواهید حتی گفته‌های شما را بدون چون و چرا بپذیرد.

۵- انجام ‌بازی‌هایی که به تفکر نیاز دارند، می‌تواند باعث افزایش هوش کودک شود. بازی با مکعب‌ها، لگوها و دیگر وسایل کمک آموزشی مطابق با سن کودک می‌تواند مهارت‌های ظریف و هماهنگی چشم و دست را افزایش دهد.

۶- والدینی که کودکان خود را به ارائه نظرها و ایده‌های جدید تشویق می‌کنند و کنجکاوی آنها را مورد توجه و احترام قرارمی‌دهند، درس بزرگی به آنها می‌دهند؛ اینکه «جستجوی دانش اهمیت زیادی دارد». از کودکانتان در مورد سرگرمی‌ها و علایقشان بپرسید و به کنجکاوی آنها اهمیت بدهید. نکته‌های جدید مربوط به سرگرمی‌هایشان را به آنها یاد دهید و برای تشویق کنجکاوی‌هایشان آنها را به گردش‌های آموزشی مانند موزه‌های تاریخی و طبیعی، باغ‌وحش و… ببرید.

۷- کودکان‌ در بازی با بچه‌های دیگر یاد می‌گیرند چگونه از خود دفاع کنند، چگونه رقابت کنند و چگونه مهارت‌های اجتماعی خود را بالا ببرند.

۸- ارتباط و گفت‌وگو با کودک بسیار مهم است. برقراری ارتباط با کودک به او کمک می‌کند مهارت‌های کلامی‌اش را افزایش دهد. با گوش دادن به فرزندتان و دادن فضا و زمان مناسب به او فرصت بدهید تا بتواند صحبت، اظهارنظر و مخالفت کند. کمک ‌کنید تا درک کلامی خود را بالا ببرد و کلمات جدید یاد بگیرد. هنگامی که فرزندتان را به حرف زدن تشویق می‌کنید، در واقع به او مهارت شنونده بودن را نیز آموزش می‌دهید. شنونده خوب کسی است که هنگام گوش دادن، دنبال پاسخ نباشد و از قضاوت و ارائه فوری راه‌حل خودداری کند.

۹-  کتاب خواندن مرتب برای کودکان باعث می‌شود مهارت‌های کلامی‌ آنها توسعه یابد. اگر خواندن برای کودکتان را خیلی زود شروع کنید، علاقه بیشتری به کتاب خواندن پیدا خواهدکرد. مهارت‌های خوب کلامی به فرد کمک می‌کند دانسته‌های خود را به نمایش بگذارد. برای علاقه‌مند کردن کودکتان به خواندن، باید علاقه‌مندی خود را به خواندن نشان دهید. اگر فرزندتان شما را هنگام مطالعه ببیند، می‌فهمد که خواندن را دوست دارید و از شما تقلید خواهد کرد.

۱۰- اگر شاهد انجام کاری هوشمندانه به وسیله شما باشد، آن کار را تقلید می‌کند که بسیار برای او مفید خواهد بود. معمولا بچه‌ها کارها را براساس آنچه دیده‌اند و به روش شما انجام می‌دهند پس سعی کنید الگویی مناسب برای آنها باشید و هوش و استعداد او را -با شیوه انجام کارهایتان- تشویق به رشد کنید.

۱۱-  از تلویزیون به اندازه استفاده کنید. زمانی که کودک باید صرف فعالیت‌هایی کند که باعث تحریک مغز می‌شوند، با تماشای بیش از حد تلویزیون کاهش می‌یابد.

۱۲-  موسیقی را بخشی از زندگی کودکتان قرار دهید. تحقیقات نشان داده‌اند گوش دادن به موسیقی می‌تواند حافظه، توجه، انگیزه و یادگیری را افزایش دهد. گوش‌دادن به موسیقی‌های استرس‌آور که برای ذهن کودکتان مخرب است، کاهش دهید. یادگیری نواختن یک آلت موسیقی روی فکر کردن همزمان با تحلیل ۳ بعدی مغز تاثیر بسزایی دارد که یکی از رکن‌های اساسی یادگیری استدلال است.

۱۳-  از تشویق کودکتان نهراسید. تشویق و جایزه دادن به انگیزه‌ها و تلاش‌های کودک باعث می‌شود باهوش‌تر و در سنین جوانی موفق‌تر شود. صرف‌نظر از نتیجه‌ای که می‌گیرد، تلاش وی را تحسین کنید. تحسین پیشرفت کودکان، نه فقط باعث خشنودی‌شان می‌شود بلکه احساس رضایت‌مندی درونی نیز در کودک ایجاد خواهد کرد که باعث می‌شود خود از انجام کار لذت ببرد.
منبع:سایت سلام دکتر

http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg
مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین:


آگهیهای خودرا اعم ازخودرو،ملک و......... به صورت رایگان در سایت ذره بین درج نمایید

  لطفا برروی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo9c8BSJbbB0ckWmrn8M4GNt4wycfBJ4jHG8-M9pAlf9gliVZFnQ

برای ارسال تبلیغات پیامکی واطلاع رسانی خود از پنل پیامکی ذره بین استفاده نمایید
 

لطفاجهت اطلاع از مشخصات سامانه اس ام اس ذره بین
بر روی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://www.zarrehbin.com/files/main_ads/1401435123.png

  

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار