لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

فرانو حساب

نوع شرکت/مدرک : خدمات تخصصی
نام مدیر عامل : یوسف فراهانی
آدرس شرکت : تهران - تهران -

شرح خدمات :
الفبای انگلیسی در قاب نقاشی

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
 


الفبای انگلیسی در قاب نقاشی

چارلز جوزف از هنرمندان بنام انگلیس در نیمه اول قرن نوزده میباشد. اثاری از او در موزه انگلستان نگهداری میشود که ارزشمند بوده ودر نوع خود بی نظیر است. ازجمله آثار ایشان الفبای انگلیسی به صورت نقاشی هایی است که نمونه اصلی آن در همان موزه نگهداری میشود.تصاویر این اثر زیبارا برایتان آماده کرده ایم که مشاهده مینمایید:
 

.

 

 

 

==================================================
 

=======================
خشم وازدواج

چگونه خشم خود را کنترل کنیم؟ 
حفظ آرامش درون در مواقع بحراني، از اهميت فراواني برخوردار است. خشم عكس‌العملي است كه انسان‌ها در مواجهه با اموري كه بر وفق مرادشان نيست بروز مي‌دهند.

افرادي كه در شرف ازدواج هستند بايد در گزينش همسر دقت فراواني داشته باشند. زندگي كردن با كسي كه توانايي كنترل خشم خود را ندارد، در ابتدا مشكل و به تدريج غيرممكن مي‌شود و زندگي مشترك سرشار از مشكلات و رويدادهاي پرتنش خواهد شد. اگر نتوانيم با آرامش اين موانع را پشت سر بگذاريم زندگي‌مان دچار چالش‌هاي فراواني مي‌شود.

فرد بايد بتواند در صورت وقوع يك بحران آرامش خود را حفظ كند تا به خوبي تصميم‌گيري كند. زندگي‌هاي امروزي سرشار از پيچ وخم و استرس است‌. به همين دليل نيز علم روان‌شناسي راه‌كارهاي متعددي را براي مديريت خشم‌، خصوصا در زندگي مشترك ارائه داده است. از جمله اين راه‌كارها حفظ آرامش می‌باشد. زن و شوهري كه تازه زندگي را در کنار هم آغاز كرده‌اند هنوز با بسياري از خصوصيات هم آشنا نيستند. اگر يكي از آنها كاري را انجام داد كه بر وفق مراد ديگري نبود بايد با حفظ آرامش به او تذكر داد.

راه‌حل بعدي انعطاف‌پذير بودن است‌. بعد از ازدواج در زندگي براي هر زن و شوهري اتفاقات ريز و درشتي مي‌افتد كه تصورش را هم نكرده بودند. انعطاف‌پذيري باعث مي‌شود كه همواره آماده مواجه شدن با اتفاقات باشند و به خود بگويند باز هم ممكن است مشكل و يا مانعي به وجود بيايد، از كوره در رفتن دردي را دوا نمي‌كند.

مثبت‌انديشي از روش‌هاي ديگر كنترل خشم و ناراحتي در زندگي مشترك است. حساسيت زياد در مورد رفتار خانواده همسر مي‌تواند موجب بروز خشم و ناراحتي شود. كساني كه تمام رفتار خانواده همسر خود را با ديد منفي مي‌نگرند و نسبت به آن حساس هستند، هميشه با همسرخود درگيرند. بايد قبول كرد همان‌طور كه مادر خودمان بدون غرض حرفي را به ما مي‌زند، مادر همسرمان نيز حرف‌هايش بدون غرض‌ورزي است.

بي‌ترديد خشم و پرخاشگري تبعات منفي زيادي را دربردارد و آسيب‌هاي فراواني را در ابتدا به خودمان و بعد به روابط عاطفي ما با همسرمان مي‌زند، پس هر فردي كه تصميم مي‌گيرد ازدواج كند از جمله مهارت‌هايي كه بايد آموخته باشد اين است كه خشم خویش را کنترل کند.

هيچ انساني حاضر به زندگي با فردي كه بداخلاق است و بر رفتار خود كنترلی ندارد، نيست. اين زندگي اگر به جدايي هم نينجامد، به تدريج زندگي سرد و بي‌روحي خواهد شد. ممكن است دفعات نخست فرد بتواند با عصبانيت همسرش را وادار به تبعيت از خویش كند و حرف خود را به كرسي بنشاند، ولي به تدريج روابط عميق عاطفي بين آن‌ها از بين مي‌رود. اگر بتوانيم با ديد بازتري به زندگي نگاه كنيم ديگر مسائل را بزرگ‌تر از آن‌چه هست، نمي‌بينيم به همين دليل تحمل ما نسبت به مشكلات پيش آمده بيش‌تر مي‌شود و مي‌توانيم با مسائل پيش آمده بهتر روبه‌رو شويم.

 

۹ نکته زندگی که منجر به خوشبختی می‌شود

آیا واقعاَ شاد هستید؟ آیا اصلاً می دانید شاد بودن به چه معنی است و برای رسیدن به خوشبختی چه باید کرد؟ این سوالات برای کسانیکه به دنبال خوشبختی هستند خیلی مهم است. اگر می خواهید شاد باشید باید درک کنید که می توانید شاد باشید و باید شاد باشید. خیلی ها به اشتباه باور دارند که لیاقت خوشبختی را ندارند و بدبختی خود را بعنوان سرنوشتشان پذیرفته اند. حقیقت این است که خوشبختی، مثل هر چیز دیگری در زندگی، باید پرورانده شود. در زیر به چند نکته برای رسیدن به خوشبختی در زندگی اشاره می کنیم.

۱. بدانید که چه چیزی شادتان می کند. هرکسی برای رسیدن به شادی و خوشبختی نیازهای خاصی دارد و چیزی که باعث شادی یک نفر می شود، ممکن است برای دیگری اینطور نباشد. باید با خودتان بیشتر آشنا شوید و نگران این نباشید که امیال و خواسته هایتان با هم نوعانتان متفاوت است یا خیر.

۲ . برای رسیدن به اهدافی که باور دارید شادتان می کنند، برنامه ریزی کنید. وقتی اهدافتان را دنبال می کنید، روحیه  بهتری خواهید داشت و بخاطر دنبال کردن چیزی که برایتان اهمیت دارد، احساس بهتری به خودتان پیدا خواهید کرد.

۳. دور و برتان را با آدم های شاد پر کنید. وقتی اطرافتان پر از آدم های ناامید و افسرده باشد، خیلی راحت دچار افکار منفی می شوید. برعکس، وقتی دور و بر آدمهای شاد باشید، روحیه مثبت آنها در شما نیز اثر خواهد گذاشت.

۴. وقتی چیزی خوب پیش نمی رود، به جای افسوس خوردن به دنبال راه حل باشید. افراد شاد و خوشبخت اجازه نمی دهند که موانع زندگی بر روحیه آنها تاثیر بگذارد زیرا می دانند که با کمی فکر کردن می توانند وضعیت موجود را به نفع خود تغییر دهند.

۵. هر روز چند دقیقه به چیزهایی که شادتان می کند فکر کنید. این چند دقیقه فرصت لازم برای متمرکز شدن روی نقاط مثبت زندگی را به شما می دهد و شما را به خوشبختی و شادی طولانی می رساند.

۶. همچنین خیلی مهم است که هر روز زمانی را به انجام کار خوب برای خودتان اختصاص دهید. چه مهمان کردن خودتان به یک ناهار خوشمزه باشد، چه یک حمام طولانی گرم، یا صرف کردن زمان بیشتری برای ظاهرتان، با این کارها روحیه تان بسیار بهتر خواهد شد.

۷. پیدا کردن نکاتی خنده دار در موقعیت های مختلف راهی برای رسیدن به شادی و خوشبختی است. بااینکه زمان هایی وجود دارد که نیازمند این است که جدی باشید، اما در مواقع مناسب راهی برای شوخی و شوخطبعی پیدا کنید تا همه چیز برایتان مفرح تر به نظر برسد.

۸. حفظ سلامتی یک راه عالی دیگر برای رسیدن به خوشبختی است. داشتن اضافه وزن یا نخوردن غذاهای سالم و مغذی می تواند تاثیری منفی بر روحیه شما داشته باشد. علاوه براین، ورزش یکی از راه های شناخته شده برای تولید اندورفین در بدن است که مسئول ایجاد احساس شادی است.

۹. و آخر اینکه، خیلی مهم است که درک کنید شما شایسته خوشبخت شدن هستید. آنهایی که باور دارند لیاقت خوشبختی را ندارند، به طور ناخود آگاه، تلاششان برای دست یافتن به خوشبختی را خراب می کنند. درصورت لزوم هر روز به خودتان بگویید که لیاقت شاد بودن را دارید و به راهکارهایی برای رسیدن به شادی و خوشبختی فکر کنید.

تعریف خوشبختی بسیار دشوار است اما اکثر افراد می دانند که شاد و خوشبخت هستند یا خیر. افراد زیادی باور دارند که خوشبختی شکلی از شانس است و بعضی افراد سرنوشتشان این است که شاد و خوشبخت باشند، درحالیکه در سرنوشت بعضی دیگر بدبختی نوشته شده است. حقیقت این نیست. همه آدمها می توانند با بکارگیری این نکات به موفقیت و شادی در زندگیشان دست یابند. بااینکه این نکات بسیار جزئی و ساده بودند اما کمکتان می کنند هر روز قدم جدیدی برای رسیدن به خوشبختی بردارید.

>>>وبلاگ رضا14

عشق دوم نباشید
اگر شما با چاقو دستتان را ببرید و یا اگر به زمین بخورید و سرتان بشکند بعد از مدت یکی دو ماه کاملا بهبود یافته و اثرات آنها هم از بین می روند. اما ضربه های روحی روانی برای بهبودی به مدت زمان بسیار زیادتری نیاز دارند.
 
 
شکست عشقی
بنابراین باید بگوییم گروه دیگری که ازدواج با آنان مناسب نیست، افرادی اند که از روابط گذشته خود هنوز التیام نیافته اند. کسانی که در عشق خود شکست خورده اند و یا از پسر یا دختری بی وفایی دیده اند تا مدتها نسبت به جنس مخالف حالت انزجار دارند و نمی توانند احساسات و عواطف خود را به افراد دیگری نشان دهند.
اولین توصیه و پیشنهاد این است که باید مدتی صبر کنید و تا زمانی که هنوز از روابط گذشته التیام نیافته اید در ازدواج با دیگری داخل نشوید.
متاسفانه در اینجا ذکر این نکته نیز لازم است که در بسیاری از موارد افراد بعد از اینکه در یک رابطه با مشکل دچارشده و ضربه روحی شدیدی نیز متحمل شده اند به منظور درمان خود و رهایی از احساس تنهایی، انتخاب شتابزده ی دیگری مرتکب می شوند که معمولا این انتخاب دوم نیز با شکست مواجه می شود زیرا اولابدون مطالعه و تحقیق و خیلی شتابزده صورت می گیرند و ثانیا درد و رنج های ناشی از روابط قبلی به فرد اجازه تحکیم روابط جدید را نمی دهند.
 
متاسفانه یک ایده و تصور کاملا نادرست در جامعه ما وجود دارد و آن این است که ازدواج را درمان کننده مشکلات روحی و روانی و رفع کننده احساس تنهایی می دانند. بله، ازدواج شور و شعف و شادی‌های زیادی به دنبال دارد، عزت نفس شما را افزایش می دهد و وقتی که همسرتان به شما احترام می گذارد و شما را دوست می دارد شما نیز برای خود ارزش بیشتری قایل می شوید و خود را انسانی دوست داشتنی می دانید؛ اما همه این شرایط وقتی به وجود می آیند که شما قبل از ازدواج از نظر روحی سالم باشید.به عبارت دیگر ازدواج با تمام نکته های مثبت فوق چون شما را با یک تغییر شرایط روبه رو می کند خواه، ناخواه استرس هایی نیز به دنبال دارد حال اگر شما از قبل با مشکلات روحی و روانی درگیر باشید، این استرس ها شدت مشکلات شما را بیشتر خواهند کرد. پس اگر چنانچه در ازدواج قبلی خود شکست خورده اید، راه حل مشکل شما این است که باید صبر کنید تا مدتی بگذرد و به احساس آرامش درونی و پایدار برسید و بعد از آن تصمیم به انتخاب همسر بگیرید در غیر این صورت باز هم در رابطه نامساعد دیگری وارد خواهید شد.
 
 
افرادی که در روابط قبلی خود هنوز التیام نیافته اند ویژگی های زیر را دارا خواهند بود.
 
الف- خشم و انزجار شدیدی نسبت به معشوق قبلی خود در دل دارند
به این افراد باید با احتیاط نزدیک شد چون به علت خشم بیش از حد به نامزد قبلی توانایی عشق ورزیدن به شما را نخواهند داشت. و از آن مهم تر اینکه خشم و انزجار قبلی نهایتا بر روی شما منعکس خواهد شد.
نزدیک شدن به این افراد مانند نزدیک شدن به افرادی است که تازه از یک صحنه زد و خورد جسمی بیرون آمده اند، به حدی عصبانی و غیر قابل کنترل هستند که هر رفتاری از خود نشان می دهند. این افراد احتمالا خشم سرکوب شده خود را به هر فردی که بتوانند منتقل می کنند.
 
ب- هنوز نسبت به همسر قبلی خود احساس گناه می کنند و خود را مقصر می دانند
در اولین روزهای آشنایی با نامزد خود باید نکته مهمی را توجه داشته باشید و آن هم روابط قبلی نامزد شماست. زندگی مشترک به شرطی دوام و استحکام می یابد که در آن شخص ثالثی وجود نداشته باشد. اگر نامزد شما هنوز درگیر روابط با همسر یا نامزد قبلی اش می باشد، بدانید که در روابط خطرناکی وارد شده اید و در آینده با مشکل مواجه خواهید شد.
چنانچه نامزدتان احساس گناه می کند و نسبت به نامزد قبلی خود احساس تاسف دارد، این احساس او حتما با قابلیت و توانایی او در وادادن و تسلیم شدن به رابطه جدیدش تداخل خواهد کرد.
این حالت همچنین «مثلثی » ایجاد خواهد کرد که شما تنها یک رأس آن خواهید بود. حتی اگر نامزدتان هیچگونه تماس مستقیمی نیز با نامزد قبلی خود نداشته باشد، همواره سه نفر در این رابطه وجود خواهند داشت نه دو نفر. چنانچه اگر با کسی آشنا شدید که این توصیف درباره او صدق می کند، تنها هنگامی با او درگیر شوید که به رابطه قبلی خود پایان داده باشد.
در ضمن به او بگویید که هرگاه احساسات خود را در ارتباط با فرد قبلی زندگی خود حل و فصل کرد، به شما فکر کند. در غیر این صورت با نامزد قبلی او در یک رقابت خواهید بود و این محال است که با یک خاطره رقابت کنید و برنده باشید. خصوصاً اگر این خاطره، خاطره ای خوشایند، همدلانه و همفکرانه بوده باشد.
 
ج- هنوز رنجش خاطر و آزار و اذیتی که رابطه قبلی خود دیده است، فراموش نکرده است و یا از ضربه عاطفی که خورده است در شوک روحی به سر می برد
از ازدواج با افرادی که هنوز از ضربه های عاطفی قبلی در شوک روحی به سر می برند خودداری کنید به آنها باید وقت بدهید تا خود را التیام دهند. چون اگر سریعاً در چنین رابطه ای قدم بگذارید، برای خود یک الگو و انگاره منفی انتخاب کرده اید.
علت اصلی اینکه این نوع روابط معمولا با شکست مواجه می شوند این است که نامزدتان شما را از روی فکر و تأمل انتخاب نکرده است، بلکه شتابزده و فقط برای رهایی از احساس تنهایی و نجات از مشکلات روحی، درگیر رابطه با شما شده است. واضح است که چنین رابطه ای خیلی سریع از بین می رود و هیچ نوع امیدی به پایداری آن وجود ندارد. پس قبل از هرگونه آشنایی ابتدا از روابط قبلی فرد سوال کنید.

 

 روش درست کردن ماسک صورت به وسیله گوجه فرنگی


ما می توانیم با استفاده از ماسک صورت گوجه فرنگی علاوه بر این که پوست شادابی داشته باشیم تمام جوش های سر سیاه و دیگر آسیب های پوستی را التیام دهیم.

گوجه فرنگی میوه ای سالم و خوشمزه است که فواید و خواص زیادی در مراقبت از پوست دارد و به خاطر داشتن ویتامین ها و آنتی اکسیدان های فراوان، در کوچک کردن منافذ پوست، مقابله با آکنه و التیام جوش بسیار موثر است. این میوه آبدار می تواند پوست های آسیب دیده را تسکین دهد. خواص پاک کنندگی گوجه فرنگی، آلودگی ها و چربی اضافی را برطرف می کند. داشتن تنها یک گوجه فرنگی برای تهیه یک ماسک صورت طبیعی کافی است. این میوه به قدری ملایم است که می توانید هر روز از آن استفاده کنید. ماسک گوجه فرنگی در از بین بردن جوش های معمولی، سر سیاه و دیگر آسیب های پوستی بسیار موثر است.

چیزهایی که نیاز دارید:

• گوجه فرنگی

• کاسه

• گوشت کوب

• مرطوب کننده صورت (اختیاری)

دستورالعمل

۱ . گوجه فرنگی را با جریان آب سرد کاملا شستشو دهید.

۲ . گوجه فرنگی را در یک کاسه قرار داده و با یک گوشت کوب و یا چنگال آن را بکوبید.

۳ . خمیر گوجه فرنگی را روی صورت و گردن خود مالیده و دقت کنید که تمامی جوش های سر سیاه و منافذ بزرگ را بپوشاند.

۴ . اجازه دهید ماسک به مدت ۲۰ تا ۶۰ دقیقه روی صورتتان بماند.

۵ . صورت خود را با آب ولرم کاملا بشویید. درصورتی که پوست صورت شما خشک است برای مرطوب کردن آن از لوسیون صورت ملایم و بدون چربی استفاده نمایید.

فوت و فن‌های جذاب بودن را یاد بگیرید

یونانی‌های قدیم آن را یک نیروی الهی می‌دانستند که با فرد زاده می‌شود و آدم‌های عادی از وجودش بی‌بهره‌اند؛ اما روانشناسان امروزی می‌گویند کاریزما، بیشتر از آنکه یک نیروی معجزه‌آسا باشد، یک مهارت است.

 
 
 برترین ها: یونانی‌های قدیم آن را یک نیروی الهی می‌دانستند که با فرد زاده می‌شود و آدم‌های عادی از وجودش بی‌بهره‌اند؛ اما روانشناسان امروزی می‌گویند کاریزما، بیشتر از آنکه یک نیروی معجزه‌آسا باشد، یک مهارت است؛ مهارتی که با تسلط‌تان بر حرکات چهره، بدن و حتی تک‌تک واژه‌هایتان می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. کاریزماتیک‌ها خوب می‌دانند که چطور یک پیام را درست به هدف بزنند و مخاطب را روزها و سال‌ها با جملات‌شان درگیر کنند. برای کاریزماتیک بودن،‌ بیشتر از آنکه به یک نیروی مادرزاد یا دانش خارق‌العاده نیاز داشته باشید، به مهارت‌های درست سخن گفتن و هدف‌گیری درست پیام نیاز دارید، پس از همین حالا شروع کنید و شما هم کاریزماتیک شوید.شروع حرف اول را می‌زند

 یک فرد کاریزماتیک، خوب می‌داند که از کجا باید شروع کند و در لحظه اول چه تاثیری را روی مخاطبش بگذارد. با یک لبخند عمیق و جادویی کار را شروع کنید. به مخاطب‌تان با گشاده‌رویی این حس را القا کنید که گفت و گوی امروز برایتان اهمیت زیادی دارد و شما با تمام وجود، برای شنیدن پاسخ‌ها و نظراتش منتظر هستید. بعد از یک لبخند عمیق، کمی به سمت او بروید و با گشاده‌رویی با مخاطب امروز‌تان دست بدهید و اهمیت این ملاقات را برایش یادآوری کنید.

یک پیام ماندگار بفرستید

کاریزماتیک‌ها جملات را بدون برنامه و هدف بیان نمی‌کنند. فرستادن پیام در دنیای آنها، راز و رمز خودش را دارد. اولین اصلی که چنین افرادی به آن پایبند هستند، کمک به شنونده برای درک کردن، ارتباط برقرار کردن و به‌خاطر سپردن پیام است. حتما می‌پرسید که چطور چنین کاری امکان‌پذیر است. کاریزماتیک‌ها با کمک استعاره، تشبیه و مقایسه به چنین هدفی می‌رسند. مهم نیست که بخواهید یک سخنرانی در مورد پیچیده‌ترین موضوعات تخصصی را ارائه دهید یا در مورد موضوعی با یکی از دوستان‌تان صحبت کنید. استعاره می‌تواند در هر جا و هر متنی به کمک شما بیاید، اما فراموش نکنید که استعاره‌های شما، باید شایسته موقعیتی که در آن قرار گرفته‌اید باشد، پس با هوشمندی‌تان بدانید که در چه فضایی هستید و بعد از معجزه از این سه عنصر کمک بگیرید.


قصه‌گوی خوبی باشید

داستان و حکایت هم به پیام شما برای خوردن به هدف کمک می‌کند. با کمک این دو عنصر، می‌توانيد ارتباط عمیق‌تری را میان کلام‌تان و شنونده برقرار کنید، اما قبل از آنکه به یک داستان‌گوی خوب تبدیل شوید، باید یک داستان‌خوان حرفه‌ای باشید. حکایات سعدی، شعر‌های حافظ یا شهریار و حتی نوشته‌های دهخدا، می‌تواند بهترین کمک برای شما باشد. اگر می‌خواهید سخنران خوبی باشید، باید با ادبیات میانه خوبی داشته باشید و بخشی از هر روز‌تان را به مطالعه اختصاص دهید. اما استفاده از این حکایات در صحبت‌هایتان آسان نیست. سعی کنید بجا و مرتبط با موضوع از آنها کمک بگیرید و به دام تعریف کردن داستان‌های تکراری نیفتید و با گفتن حکایت‌های پی‌درپی، از اصل صحبت دور نشوید. یادتان نرود که حکایات را باید در ذهنتان ساده‌سازی و خلاصه کنید و آنها را به چند جمله که در میانه سخنرانی‌تان می‌آید، تبدیل کنید.

یادتان نرود که هر سخن جایی دارد

اگر در یک گفت‌وگو قرار گرفته‌اید، وضعیت‌تان با زمانی که سخنرانی می‌کنید باید فرق کند. شما که می‌خواهید کاریزماتیک باشید، باید آداب گفت‌وگو را هم خوب بشناسید، به فرد مقابل‌تان احترام بگذارید، صحبت‌هایش را قطع نکنید و با خوب گوش کردن، هم به او احترام بگذارید و هم پاسخی مناسب را در ذهنتان بپرورانید. از طرف دیگر، خود را یک فرد همه‌چیز‌دان معرفی نکنید و به فرد مقابل این احساس را بدهید که برخی چیز‌هایی که نمی‌دانسته‌اید را به شما انتقال می‌دهد و با حرف‌هایش روی شما تاثیر می‌گذارد.

کاریزماتیک شدن هم مثل هر کار دیگری به تمرین نیاز دارد، پس نخواهید درست در مهم‌ترین سخنرانی‌تان، از نکاتی که به تازگی یادگرفته‌اید، استفاده کنید. در گفت‌وگو‌های عادی و روزمره‌تان، اصل‌هایی که آموخته‌اید را تمرین کنید. اشکالی ندارد اگر گاهی شکست بخورید. شما در این ملاقات‌های ساده نقاط ضعف و قدرت‌تان را می‌شناسید و می‌فهمید که چه رفتاری می‌تواند شما را کاریزماتیک‌تر جلوه دهد. کسب کاریزما، کار یک شب و یک لحظه نیست. شما ماه‌ها و سال‌ها برای تبدیل شدن به یک کاریزماتیک واقعی زمان نیاز دارید.


مخاطب را به بازی بگیرید

تضاد، کلید رسیدن به هدف است چراکه یک متن را با دلایل و تلاش برای پیروز شدن در چنین مبارزه‌ای همراه می‌کند و می‌تواند تا مدت‌ها آن را در ذهن شنونده‌اش ماندگار کند. کمتر کسی است که این جمله جان اف کندی را شنیده باشد و از یاد برده باشد؛ «نپرسید که کشورم برای من چه می‌تواند بکند، بپرسید، من برای کشورم چه می‌توانم بکنم.» اهمیت تضاد در ماندگار شدن یک سخنرانی چندان درک نشده‌ است، اما باید بگوییم که این روش، یکی از ساده‌ترین و تاثیرگذارترین تاکتیک‌هایی است که می‌توانید یاد بگیرید و در صحبت‌هایتان از آن استفاده کنید. با کمک تضاد، مخاطب را وارد یک کشمش کنید و او را اسیر توانایی‌تان در فلسفه‌بافی کنید. به کار بردن جملات متضاد،‌ مخاطب را به یک درگیری درونی وارد می‌کند و عقاید کهنه او را به چالش می‌کشد. اینجاست که مخاطب گمان می‌کند در تمام این سال‌ها در اشتباه بوده و باید سر و سامانی به عقاید قدیمی‌اش بدهد.

ادیب باشید

جملات ادبی و تک بیت‌ها، چه در گفت‌وگوهای روزانه و چه در سخنرانی‌های بزرگ، به کرات استفاده می‌شود اما یک فرد کاریزماتیک، بیشتر از هر کس دیگری از آنها کمک می‌گیرد. تفاوت این جملات با داستان‌ها در این است که این بار شما به متن به طور کامل وفادارید و دقیقا همان‌چیزی را که یک شاعر یا نویسنده بیان کرده، مطرح می‌کنید. این جملات می‌تواند در شروع صحبت‌های شما به‌کار برود یا در پایان آن،‌ باعث ماندگاری کلام‌تان شود. چنین پایان بندی‌ای، می‌تواند مثل یک نتیجه‌گیری باشد و چند ساعت صحبت شما را در چند بیت یا چند جمله خلاصه کرده و آن را در ذهن مخاطب حک کند. شاید گاهی لازم باشد از اشعار فردوسی استفاده کنید و گاهی هم چند جمله از یک طنزپرداز ماهر بتواند ارزش کلام شما را چند برابر کند.

شنونده را وارد میدان کنید

وارد کردن مخاطب به جریان صحبت‌هایتان راه‌های متفاوتی دارد اما سؤال کردن یکی از بهترین راهکار‌هاست. مطرح کردن این پرسش‌ها می‌تواند دو تاثیر متفاوت داشته باشد؛ سؤال شما می‌تواند خیلی صریح و ابتدایی باشد و با اولین جرقه ذهن شنونده، پاسخش را دریافت کند. چنین سؤالی ابزار آدم‌های کاریزماتیک نیست؛ اما از طرف دیگر، سؤال شما می‌تواند به طراحی یک پازل کمک کند و ذهن مخاطب را برای دریافت جواب، ساعت‌ها و روزها به فعالیت وادارد. با سؤال‌تان ذهن مخاطب را درگیر کنید و به او این حس را بدهید که پاسخش می‌تواند تاثیر خارق‌العاده‌ای بر این موضوع بگذارد. به او بفهمانید که این پاسخ و نتیجه‌گیری او در مورد این موضوع، می‌‌تواند تکلیف خیلی چیز‌ها را عوض کند.

کاریزماتیک‌ها، خشک و بی‌حرکت حرف نمی‌زنند. صحبت‌های آنها برخلاف افراد ناموفق، هیچ شباهتی به خواندن یک متن از رو ندارد. آنها می‌توانند بهترین کمک را از بدنشان بگیرند و با خندیدن، اخم کردن و تکان‌دادن به موقع دست‌ها، شدت پیام‌شان را بیشتر کنند. کاریزماتیک‌ها، ظاهرشان را با پیام‌شان هماهنگ می‌کنند. در جایی که یک پیام حماسی می‌خوانند، محکم‌تر حرف می‌زنند و وقتی یک خاطره خنده‌دار را تعریف می‌کنند، لبخند آرامی را روی لب‌هایشان می‌آورد. یک فرد کاریزماتیک می‌داند که تعجبش را باید هم با حرف و هم با چهره‌اش نشان دهد و خشمش را هم تنها با یک کلمه به نمایش نمی‌گذارد.


>>>وبلاگ رضا 14

خرده اختلاف‌هاي زن و شوهري
 
هيچ‌چيز نمي‌تواند آزاردهنده‌تر از يك رابطه شكست‌خورده باشد، اگر شما به‌دنبال چنين رابطه‌اي نيستيد همين حالا براي ايجاد تغيير دست به كار شويد
 

اين‌كه چطور يك‌رابطه آرام به يك زندگي شكست خورده و پر تنش تبديل مي‌شود، سوالي است كه بسياري زن و شوهر‌ها با آن روبه‌رو هستند. اغلب آنها هنگام روبه‌رو شدن با اين اتفاق، همسرشان را مقصر دانسته و حتي گاهي احساس مي‌كنند اگر او در زندگي‌شان نبود، روزهاي آرام‌تر و شادتري را مي‌گذراندند. اغلب آن‌ها هرگز براي بازگرداندن روزهاي گذشته به‌خود و رفتار‌هاي‌شان توجه نكرده و گمان نمي‌كنند كه ايجاد چند تغيير ساده، چطور مي‌تواند آن رابطه سرد يا پرتنش را زيرورو كند و زندگي تازه‌اي را براي‌شان بسازد. دكتر فيل كه سال‌هاست براي ساختن زندگي بهتر به مراجعانش كمك مي‌كند، معتقد است بازنگري در رفتار‌ها و عادت خودمان مي‌تواند يكي از قدم‌هاي موثر براي برقرار ساختن آتش‌بس باشد. او پيشنهادهاي زير را براي كساني كه دوست دارند آرامش را به زندگي مشترك‌شان برگردانند مطرح مي‌كند.


  رابطه را قضاوت كنيد

شما بيشتر از هر كس ديگري در برابر ازدواج‌تان مسئول هستيد. اگر احساس نارضايتي مي‌كنيد يا اينكه گمان مي‌كنيد همه چيز جاي خودش نيست، هرگز نقش يك قرباني معصوم را براي خودتان بازي نكنيد. در چنين روابطي قرباني‌اي وجود ندارد. شما بايد مسئوليت اين ارتباط را بپذيريد و اگر نارضايتي‌ها را در خود مي‌بينيد براي تغيير دادن جريان يا اصلاح آن پيش‌قدم شويد. يادتان نرود، هيچ كس به اندازه خودتان نمي‌تواند شما را نجات بدهد و مسيري سالم را براي زندگي پيش روي‌تان بگذارد.


  ريسك‌پذير باشيد

نگذاريد ترس از اشتباه‌كردن يا شكست خوردن مانعي براي تجربيات‌تان باشد. شما دو راه داريد؛ اين‌كه زندگي‌تان را به آنچه خود مي‌خواهيد تبديل كنيد يا اينكه با گرفتن شانس تجربه و تغيير بر خودتان هرگز به آنچه مي‌خواهيد نزديك نشويد. اين شانس را جدي بگيريد و به جاي گوشه‌نشيني سعي كنيد به سمت زندگي‌اي كه دوست داريد و آرزويش را داريد حركت كنيد. از روبه‌رو شدن با سختي‌ها و تجربيات تازه نترسيد و سعي كنيد بهترين بهره‌برداري را از اين تجربه‌ها كرده و آن‌ها را به نفع خود تمام كنيد.


  همسرتان را با خود شريك كنيد

اينكه همسرتان بداند شريك زندگي، تصميمات و تجربيات شماست، ارزشمند‌ترين موضوع از نظر او خواهد بود. به جاي اينكه از آسيب ديدن ترس داشته باشيد و مدام بخواهيد محدوده‌اي امن را تنها براي خودتان طرح كنيد، سعي كرده در كنار هم حركت كنيد. سعي كنيد، ريسك اتفاقات تازه و تصميم‌هاي جديد را با هم تحمل كنيد و هرگز خود را در مقابل يا دور از شريك زندگي‌تان قرار ندهيد.

نکته :  اگر به جاي اين‌كه مدام بخواهيد خودتان را حق به جانب جلوه دهيد، به آرامش زندگي‌تان و شاد بودن‌تان فكر كنيد، همسرتان احترام بيشتري به شما خواهد گذاشت و زندگي‌تان به سمت آرامشي پيش خواهد رفت كه هر دوي شما براي بيشتر كردنش تلاش مي‌كنيد


  علت سرخوردگي‌تان را پيدا كنيد

اگر در رابطه‌تان با مشكلاتي روبه‌رو شده‌ايد و احساس مي‌كنيد ميلي به ادامه دادن آن زندگي نداريد، علل اين سرخوردگي را براي خودتان فهرست كنيد. چه مشكلاتي پيش آمده و چه رفتارهايي از همسرتان سرزده كه شما به اين فكر رسيده‌ايد؟ حالا وقت آن است كه كمي به‌خودتان فكر كنيد. چقدر خود شما در به‌وجود آمدن آن مشكلات سهيم بوده‌ايد و چقدر اين رفتارهايي كه از همسرتان سر مي‌زده را در ميان رفتارهاي خودتان هم مي‌بينيد. بي‌طرفانه در اين مورد فكر كنيد و خود و زندگي‌اي كه شما را آزار مي‌دهد را قضاوت كنيد. آيا هنوز هم نمي‌خواهيد به اين زندگي ادامه دهيد؟


  روي احساسات‌ نقاب نزنيد

هيچ‌چيز نمي‌تواند آزاردهنده‌تر از يك رابطه شكست‌خورده باشد كه در آن هركسي تنها به خواسته‌ها و افكار خودش بها مي‌دهد. اگر شما به‌دنبال چنين رابطه‌اي نيستيد بايد با همسرتان صادق باشيد و احساسات‌تان را بي‌پرده و بدون جهت به او ابراز كنيد. سعي نكنيد، هر حرف‌تان را به خاطر گرفتن يك امتاز به زبان بياوريد بلكه تلاش كنيد تا با صادق بودن در مورد احساسات‌تان، يك رابطه‌ بالغ و مسئولانه را شكل دهيد. سعي كنيد، بي‌محابا و بي‌حساب‌وكتاب پيش برويد و آرامش اين صداقت را به رابطه‌تان منتقل كنيد.

  به گذشته نگاه كنيد

زماني كه به يك مشكل در ارتباط‌تان بر مي‌خوريد، سعي كنيد به يك قدم قبل برگرديد. سعي كنيد آنچه تا همين چند روز پيش به‌عنوان ويژگي‌هاي مثبت شريك زندگي‌تان در ذهن داشته‌ايد را به ياد بياوريد و باور كنيد كه او تنها اين فرد منفي كه حالا به آن فكر مي‌كنيد، نيست. زمان را به عقب برگردانيد و دليل شكل گرفتن اين رابطه را به ياد بياوريد. سعي كنيد با ديدن تمام جنبه‌هاي شخصيتي او و تمام پستي و بلندي‌هاي زندگي‌تان، اين ازدواج را به يك رابطه عاشقانه امن تبديل كنيد.


  از مشكلات فرار نكنيد

بسياري از آدم‌ها فكر مي‌كنند وجود مشكلات در زندگي مشترك به معناي شكست آن زندگي است اما اين‌طور نيست. دليلي ندارد شما تمامي مشكلات زندگي‌تان را حل كنيد و قطعا نمي‌توانيد يك ارتباط افسانه‌اي را بسازيد. تفاوت يك زندگي خوب و يك زندگي شكست خورده در وجود مشكلات نيست بلكه در توانايي طرفين براي مديريت كردن آن مشكلات است. حتي اگر خودتان موضوعي براي اختلاف و تنش نداشته باشيد، طبيعت زندگي مشكلات بسياري را به رابطه شما تحميل خواهد كرد، پس مهارت روبه‌رو شدن با آن‌ها را ياد بگيريد و جوري پيش برويد كه مشكلات به زندگي‌تان آسيب نزنند.


3 پيشنهاد ويژه

  •   بحران‌را پشت‌سر بگذاريد
روزهاي سخت و اتفاقات
دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار