لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

رتبه گوگل میخوای کلیک کن

نوع شرکت/مدرک : ایندکس سایت
نام مدیر عامل : ابراهیم سیفی
تلفن های تماس شرکت : 09159116404
آدرس شرکت : خراسان جنوبی - قائن -
وبسایت/وبلاگ : ورود به وبسایت
تلفن های تماس کارخانه : 09159116404

شرح خدمات : بالابردن رتبه گوگل سایت شما خدمات سئو افزایش رتبه گوگل بصورت تضمینی تا ورود به ده لینک برتر صفحه اول گوگل رتبه گوگل و لینک اول گوگل در کلمات موردنظر
چند عکس هنری برروی ریل قطار
سنگ های کلیه رسوبات سخت و کوچکی هستند که در داخل کلیه ها تشکیل می شوند. سنگ ها از مواد معدنی و اسید نمک ساخته شده اند. سنگ کلیه علل بسیاری دارد و می تواند در هر بخشی از دستگاه ادراری شما، از کلیه ها تا مثانه، ظاهر شود. اغلب، وقتی که ادرار غلیظ می شود باعث می شود مواد معدنی به هم بچسبند و به شکل کریستالی در بیایند و سنگ تشکیل شود.
 عبور سنگ کلیه می تواند خیلی دردناک باشد، اما معمولا سنگ ها آسیب دائمی ایجاد نمی کنند. بسته به وضعیت شما، ممکن است فقط نیاز به داروهای مسکن و نوشیدن زیاد آب داشته باشید تا بتوانید سنگ را دفع کنید. در موارد دیگر، ممکن است عمل جراحی لازم باشد. همچنین اگر شما دوباره در معرض خطر ابتلای مجدد به سنگ کلیه باشید، احتمالا دکتر درمان پیشگیرانه ای برای کاهش احتمال ابتلا به سنگ کلیه به شما پیشنهاد می کند.

سنگ کلیه ممکن است علائمی ایجاد نکند تا زمانی که در داخل کلیه شروع به حرکت کند و یا از حالب عبور کند- لوله اتصال کلیه و مثانه- که در آن لحظه، ممکن است این علائم و نشانه ها رخ دهد:
درد شدید در اطراف، پشت و زیر دنده ها     
دردی که به پایین شکم و کشاله ران گسترش می یابد
درد شدیدی که به صورت موجی و نواسانی ظاهر میشود
درد به هنگام ادرار
ادرار صورتی، قرمز یا قهوه ای
ادرار تیره و یا بدبو
تهوع و استفراغ
تکرر ادرار
ادرار کردن بیشتر از حد معمول
تب و لرز در صورتی که عفونت وجود داشته باشد
درد ناشی از سنگ کلیه ممکن است تغییر کند - برای مثال، با حرکت سنگ در مسیر دستگاه ادراری ناحیه درد عوض شود و یا شدت درد افزایش یا کاهش پیدا کند.
 
چه زمانی به دکتر مراجعه کنید:
درصورت هرگونه علائم و نشانه ی نگران کننده ای سریعا از دکتر وقت ملاقات بگیرید.
شما به مراقبت پزشکی فوری احتیاج دارید اگر:
درد آنقدر شدید است که شما نمی توانید یک لحظه آرام داشته باشید.  
درد همراه با تهوع و استفراغ است.
درد همراه با تب و لرز است.
خون در ادرار دیده میشود.
در دفع ادرار مشکل دارید.
پیشگیری از سنگ کلیه می تواند شامل ترکیبی از تغییراتی در سبک زندگی و استفاده از داروها باشد.
 
تغییر در شیوه زندگی
شما می توانید خطر ابتلا به سنگ کلیه را کاهش دهید اگر:
در طول روز آب بنوشید. برای افراد با سابقه سنگ کلیه، پزشکان معمولا ادرار کردن در حدود 2.6 لیتر در روز را توصیه می کنند. ممکن است دکتر شما بخواهد که شما میزان ادرار خود را اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که به اندازه کافی آب می نوشید. اگر شما در آب و هوای گرم و خشک زندگی می کنند و یا اغلب ورزش می کنید، ممکن است نیاز به مصرف آب بیشتری داشته باشید تا به اندازه کافی ادرار تولید کنید. اگر ادرار شما رنگ روشن و شفاف دارد به احتمال زیاد به اندازه کافی آب خورده اید.

اگر کلیه شما تمایل به تشکیل سنگ های اگزالات کلسیم دارد، ممکن است دکتر توصیه به محدود کردن غذاهای غنی از اگزالات ها داشته باشد. این غذاها عبارتند از ریواس، چغندر، بامیه، اسفناج، برگ چغندر، سوسیس، سیب زمینی شیرین، آجیل، چای، شکلات و محصولات سویا.
رژیم غذایی کم نمک و پروتئین حیوانی را انتخاب کنید. مقدار نمک غذای خود را کاهش دهید و منابع پروتئینی گیاهی، مانند حبوبات را انتخاب کنید.

به خوردن غذاهای غنی از کلسیم ادامه دهید، اما در استفاده از مکمل های کلسیم احتیاط کنید. کلسیم موجود در مواد غذایی تاثیری در افزایش احتمال خطر ابتلا به سنگ های کلیوی ندارد. به خوردن غذاهای غنی از کلسیم ادامه دهید، مگر اینکه دکتر شما توصیه دیگری داشته باشد. قبل از مصرف مکمل های کلسیم، درباره افزایش احتمال خطر سنگ کلیه از دکتر خود بپرسید. شما میتوانید با مصرف این مکمل ها همراه با وعده های غذایی خود این خطر را کاهش دهد.
از دکتر خود بخواهید تا شما را به یک دکتر متخصص تغذیه ارجاع دهد تا بتوانید برنامه غذایی مناسبی برای کاهش احتمال ابتلا به سنگ کلیه داشته باشید.

داروها
داروها می توانند مقدار مواد معدنی و اسید موجود در ادرار شما را کنترل کنند و می توانند برای افرادی که سابقه تشکیل انواع خاصی از سنگ را دارند، سودمند باشند. دکتر براساس نوع سنگ کلیه شما نوع خاصی از دارو را تجویز می کند.
 
منبع: سایت سی ان ان
مترجم: آنلاین سلامت

______________________________________________________
تبلیغی جنجال‌برانگیز با استفاده از چهره‌های مشهور جهان تصاویر

پس از انتشار تصاویر تبلیغاتی از نوعی تشک و اعتراض "ملاله یوسف‌زی" به این توهین، رئیس شرکت تولیدکننده این تشک‌ها، رسما عذرخواهی کرد. در این تصاویر، عامل موفقیت گاندی، ملاله یوسف‌زی و استیو جابز استفاده از این نوع تشک نشان داده شده بود.
به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران، 
 

http://www.zarrehbin.com/files/mo_images/1404660072.jpg

مطالبی از وبلاگhttp://moshavere-shams.blogfa.com

10انتخابی که 10 سال آینده حسرتشان را می کشیدهیچ یک از ما دوست نداریم روزی برسد که ناگهان سر از خواب برداریم و ببینیم زمانمان تمام شده است. حسرت یکی از تلخ ترین حس های تجربه شده بشر است. در این مطلب 10 انتخاب که نهایتاً به حسرت می انجامند را به همراه شیوه گرفتار نشدن در آن ها آورده ایم.

1. گذاشتن صورتک برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران

اگر چهره ای که به دنیا نشان می دهید همواره یک صورتک باشد روزی خواهد آمد که صورتی پشت آن نمانده باشد. زیرا هنگامی که زمان زیادی را صرف تمرکز بر درک دیگران از خودتان کنید ناگهان فراموش خواهید کرد که واقعاً چه کسی هستید. از قضاوت دیگران نترسید؛ شما قلباً می دانید که چه کسی هستید و چه چیزهایی برای شما واقعی هستند. نیازی نیست برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران بی نقص باشید. بگذارید دیگران با دیدن چگونگی کنار آمدن شما با نقص هایتان تحت تأثیر قرار بگیرند.

2. اجازه دادن به دیگران در ساختن رویاهای شما

عظیم ترین چالش زندگی کشف خود واقعی انسان است. چالش دوم شاد بودن با خود یافته شده است. قسمت مهم در این مرحله، تصمیم شما مبنی بر متعهد بودن بر اهداف و رویاهایتان است. آیا افرادی در اطراف شما هستند که با شما مخالف اند؟ چه خوب! وجود چنین افرادی نشانگر قرار داشتن شما در مسیر خودتان است. گاهی کارهای شما توسط دیگران اشتباه و دیوانه وار توصیف می گردند؛ اما، وقتی شما دراثر لذت انجام دادن چنین کارهایی گذر زمان را از یاد ببرید و زمان با سرعت سپری شود شما در حال انجام دادن کار درست هستید.

3. همراهان منفی نگر

اجازه ندهید افراد نگرش منفی خود را به شما القاء کنند. اصلاً با چنین افرادی رابطه برقرار نکنید. اگر تفنگ را به آن ها ندهید، آن ها نمی توانند ماشه را بکشند. همیشه به یاد داشته باشید که همراهی با انسان های منفی نگر یک انتخاب است نه یک وظیفه. اگر این نگرش شما باشد، شما محبت را جایگزین خشم، بخشندگی را جایگزین طمع، و صبر را جایگزین اضطراب خواهید کرد.

4. غرور و خودپسندی

داشتن زندگی پر از کردار نیک بهترین سنگ مزار برای انسان است. افرادی که الهام بخش آن ها شده اید و شریک عشقتان بوده اند زمان زیادی پس از رفتن شما این اعمال را به یاد خواهند داشت. بنابراین، اسمتان را به جای سنگ، روی دل ها حک کنید. آنچه برای خود انجام داده اید با شما می میرد و آنچه برای دیگران انجام داده اید زنده می ماند.

5. ایستایی و رشد نکردن

اگر می خواهید گذشته خود را بشناسید به شرایط حال خود توجه کنید. اگر می خواهید آینده خود را پیش بینی کنید در شرایط کنونی خود کاوش کنید. باید قدیمی ها را رها کنید تا جا برای جدیدها ایجاد شود. راه های گذشته دیگر رفته اند و هیچ گاه برنمیگردند. اگر اکنون به این نکته پی ببرید و برای جبرانش اقدام عملی کنید خود را در مسیر موفقیت قرار داده اید.

6. شانه خالی کردن زیر بار مشکلات

شکست وجود ندارد، آنچه تجربه می کنیم نتیجه کارهایمان است. حتی اگر دنیا وفق مراد شما نچرخید، دلسرد نشوید. آنچه می توانید فرا بگیرید و به سراغ تجربیات دیگر بروید. کسی که آرام آرام قدم بردارد و پیوسته در حال حرکت باشد در انتها پیروز می شود. برنده جنگ قبل از پیروزی نهایی مشخص شده است. این امر، نتیجه یک روند پیوسته شامل گام های کوچک، تصمیمات درست و اعمال مناسب است که روی هم انباشته می گردند و به یکباره به لحظه افتخار آمیز پیروزی منتج می شوند.

7. مته به خشخاش گذاشتن

باید زندگی را لمس کنیم، نه اینکه آن را خفه کنیم! گاهی اوقات باید آرامش خود را حفظ کنید و اجازه دهید زندگی بدون نگرانی مدام اتفاق بی افتد. یاد بگیرید پیش از آنکه زیاد زندگی را هل دهید قدری جا برای نفس کشیدن باقی بگذارید. وقتی گرد و غبار فرونشیند دوباره می توانید جنگل را ببینید و گام های آینده را بردارید. نیازی نیست برای رسیدن به جایگاه بزرگ دقیقاً آن را بشناسید. همه چیز زندگی در نظمی بی نقص قرار دارد چه درک کنید چه نه. فقط برای وصل کردن تمام نقطه ها به کمی زمان نیاز دارید.

8. راضی شدن به کمتر از آنچه استحقاق دارید

آن قدر قوی باشید که گاهی اوقات امور را رها کنید و آن قدر خردمند باشید که به آنچه لیاقتش را دارید برسید. گاهی قبل از اینکه بتوانید تمام قد بایستید لازم است قدری خم شوید. گاهی برای دیدن آینده باید چشم ها را با اشک شست. از پا ننشینید.

9. همیشه منتظر فردا بودن

مشکل اینجاست که همیشه فکر می کنید زمانی که در اختیار دارید بینهایت است. اما روزی از خواب برمیخیزید و می بینید زمانی برای انجام آنچه آرزویش را داشته اید در اختیار ندارید. آنگاه یا به اهداف خود رسیده اید یا لیست بلندی از بهانه های مختلف برای نرسیدن در اختیار خواهید داشت.

10. تنبل و دم دمی مزاج بودن

دنیا هیچ چیز به شما بدهکار نیست. پس به جای زندگی در اوهام قدری عمل کنید. به جای تل انبار کردن آرزوها یک اسکلت خوب بنا کنید. مسئولیت زندگی خود را بپذیرید. شما مهم هستید و دیگران به شما نیاز دارند. اگر منتظر بمانید تا اینکه روزی کسی بیاید و برای شما کاری بکند خیلی دیر شده است. آن روز همین الآن است و آن شخص کسی نیست جز خود شما.

______________________________________________________

روابط پیچ در پیچ قوم همسر

شاید شما هم از آن دسته از افرادی هستید که در کوچه پس کوچه روابط با خانواده همسر، با علامت بن بست مواجه شده اید. این کوچه بن بست هرگز به شما نمی گوید که بهترین راه حل برای بیرون آمدن از این کوچه قطع رابطه است. شاید به راحتی می توان گفت این می تواند آغاز زیبایی برای یک رابطه جدید و حساب شده باشد

از قدیم گفته اند گل بی خار خداست، پس هیچگاه فکر نکنید که نوع رفتار شما بسیار خوب و رفتار طرف مقابل منفی و پر از اشکال است. بیایید با هم ساختمان یک رابطه در خانواده را تشریح کنیم . برای شروع بهتر است صادقانه برخورد کنیم. نکته حائز اهمیت اینجاست که ما باید الگوهای کلیدی ارتباط را بپذیریم و آنها را به درستی اجرا کنیم.

عشق و عاطفه

ما چند نوع رابطه داریم:

ارتباطات عاطفی

هدیه روز مادر، هدیه روز پدر، تولد گرفتن برای مادربزرگ و پدربزرگ، مراقبت از آنها در بستر بیماری، هفته ای یکی دو بار سرزدن و هرشب تلفنی حال واحوال آنها را پرسیدن، تمامی این امور به نوعی به آنها یادآوری می کند که فراموش شان نکرده ایم و به آنها می گوید دوستشان داریم. ارتباط عاطفی برای تقویت روابط خانوادگی صد در صد مفید و موثر است. اما چه کسانی می توانند همیشه این موارد را به ما گوش زد کنند، بهترین گزینه برای تدارک این موارد، دختر و عروس خانواده می باشند. شانه خالی کردن آنها باعث می شود که هر روز روابط سردتر و فاصله ها عمیق تر شود.

مسلط شدن بر رفتارهای غیرکلامی

تصور کنید در یک مهمانی مشترک با مادرشوهرتان حضور دارید، ممکن است شما قبل از او در مجلس حضور داشته باشید. همه صندلی ها پر شده است و مادر شوهر شما وارد مجلس می شود، مطمئن باشید که همه نگاه ها به سمت شماست. اگر شما بی توجهی نشان دهید و به نشانه احترام جای خود را به مادرشوهرتان ندهید مطمئنا بدون رد و بدل شدن هیچ کلامی اطرافیان خواهند گفت که شما با مادرشوهرتان مشکل دارید. گاهی یک واکنش غیر کلامی مچ اختلافات خانوادگی را در یک مهمانی باز می کند. به نوعی با یک حرکت نادرست شما، اطرافیان به اختلافی که بین شما وجود دارد پی خواهند برد. شاید

مشکل بین شما، زودتر از آنچه فکر کنید، حل می شود و صلح و صفا برقرار شود اما تصویر حرکت شما از ذهن اطرافیان پاک نخواهد شد، پس در هر موقعیتی دقایقی فکر کنید و بهترین حرکت را انجام دهید. شما مطمئنا می خواهید الگوی خوبی برای فرزندانتان باشید پس مانند یک بازی شطرنج بهترین حرکت را انجام دهید تا مات نشوید. حرکاتی مثل احترام گذاشتن به بزرگان، دست دادن صحیح، در موقعیت مناسبی نشستن، تبسم، عدم اضطراب و استرس در چهره و.... همه و همه می تواند در یک جمع خانوادگی معانی متفاوتی را القا کند. یادتان باشد تاثیر رفتارهای غیرکلامی گاهی سریعتر از رفتارهای کلامی خود را نشان می دهد.

امروز خوب گوش کنید!

معمولا بزرگان خانواده با توجه به تجربیاتی که دارند حرف های زیبا و شنیدنی و در عین حال آموزنده برای اطرافیان خود دارند. در واقع آنها دنبال گوش شنوا می گردند. شما با گوش کردن و توجه، احترام تان را نسبت به آنها نشان می دهید و از یکسری از سوءتفاهم ها جلوگیری می کنید. همچنین اگر واقعا درک کنید، چه موارد با ارزشی می شنوید آنها را ضبط خواهید کرد. روزی فرزندان شما هم به چنین تجربیاتی نیاز دارند. تجربیات بزرگان، تاریخ مصرف ندارد و هیچگاه منقضی نمی شود. در این ارتباط شما حس خوبی را به آنها هدیه می دهید. شاید روزی شما دنبال گوش شنوایی بگردید، پس امروز خوب گوش کنید.

والدین کارگردان زندگی کودکان

روابط خانوادگی یکی از مهم ترین روابط ما در زندگی است. عادات ارتباطی افراد برای اولین بار در کانون خانواده شکل می گیرد و الگوهای ارتباطی از یک نسل به نسل بعدی منتقل می شود. در یک فرآیند ارتباطات خانوادگی یک نکته را نباید فراموش کنید، والدین کارگردان زندگی کودکان هستند. فرزندان از رفتارهای والدین شان الگو برداری می کنند ودر برخورد با بزرگان، مطیع خانواده هستند. ترسیم مختصاتی درست در ارتباطات خانوادگی کمک می کند که فرزندان بهترین نوع رفتار را درحال و آینده داشته باشند. یادتان باشد شما زیر ذره بین کودکان تان قرار دارید.
 

___________________________________________________________________________________________________

چه افرادی سیگار برای شان جالب تر است

بلافاصله بعد از آخرین سیگار، بدن فرایندهای سم زدایی را آغاز می کند و پایانی ندارد, 20 دقیقه بعد از آخرین سیگار، فشار خون کاهش می یابد و دست ها و پاها گرم می شوند.

 

2

-8 ساعت بعد از آخرین سیگار

سطح مونوکسید کربن خون طبیعی می شود. بیش از 6000 کودک در سال به خاطر سیگار کشیدن والدین شان، دچار عفونت و سوختگی می شوند و می میرند.

- یک شبانه روز پس از آخرین سیگار

احتمال سکته قلبی و تنگی نفس کاهش می یابد.

- 3 روز بعد از آخرین سیگار

دوستان و خانواده خوشحال تر می شوند، بوها یا مزه ها بهتر تشخیص داده شده، پوست شاداب تر می شود و انرژی بدن افزایش می یابد.

-یک هفته پس از آخرین سیگار

رفتار و اعصاب آرام تر می شود و تحریک پذیری کاهش می یابد.

- 2 هفته بعد از آخرین سیگار

گردش جریان خون بهبود می یابد و عملکرد ریه ها بهتر می شود.

- 1 تا 9 ماه بعد از آخرین سیگار

سرفه ها و خطر عفونت ها کاهش می یابد و عملکرد ریه ها طبیعی می شود.

- یک سال پس از آخرین سیگار

احتمال سکته قلبی نصف افراد سیگاری شده، مقدار زیادی پول پس انداز می گردد و فرد آزاد می شود! و دیگر برده سیگار نخواهد بود.

- 5 تا 15 سال بعد از ترک سیگار

خطر بروز بیماری قلبی و سکته، مشابه افراد غیر سیگاری خواهد شد.

- 10 سال بعد از ترک سیگار

احتمال بروز سرطان ریه نصف افراد سیگاری می شود و احتمال سایر سرطان ها مثل سرطان دهان، گلو و مثانه کاهش می یابد.

سایر مزایای ناشی از ترک سیگار

- زندگی طولانی تر

- انرژی بیشتر

- کاهش برونشیت مزمن و آمفیزم

- کاهش تعداد دفعات سرماخوردگی و عفونت های تنفسی

- کاهش تنگی نفس و سرفه

- خون رسانی بیشتر به دست ها و پاها

- بهبود فرایند ترمیم زخم ها

- کاهش خطر بروز بیماری های لثه

- بهداشت فردی بیشتر

- رهایی از اعتیاد و وابستگی

- و در نهایت، پس انداز کردن پولی که صرف خرید سیگار می شود.

__________________________________________________________________________________

آموزش جنسی به فرزندان، کی و چگونه

 

 کودکان از سن خیلی پایین نسبت به مسائل جنسی کنجکاو هستند. وقتی آنها از ما سوال های جنسی می پرسند، به احتمال زیاد معنی اش این است که تا حد زیادی در آن مورد آگاهی دارند بنابراین باید حواسمان باشد که اطلاعات اشتباه به آنها ندهیم.
 

البته نباید همه واقعیت را با جزییات برایشان گفت اما نباید هم به آنها دروغ بگوییم. مثلا در مورد کودکان خیلی کم سن, گفتن اینکه ما از خدا می خواهیم به ما یک بچه بدهد، خیلی بهتر از این است که بگوییم پدر و مادر با نفس کشیدن در کنار هم بچه دار می شوند. هیچ وقت فرزندتان را به دلیل کنجکاوی اش تحقیر نکنید.

شروع آموزش سن خاصی ندارد

شروع آموزش جنسی هیچ سن خاصی ندارد. هر زمانی که فرزندتان کنجکاوی نشان داد، باید برایش توضیح بدهید؛ البته به اندازه فهم و ظرفیت پذیرش او تا حدی که حس کنجکاوی اش ارضا شود. به یاد داشته باشید اگر پرسش های جنسی او را پاسخ ندهید، ممکن است سوال هایش را از افراد دیگری بپرسد که لزوما قابل اعتماد نیستند.

عادی و بی اضطراب بگویید

هم پدر و هم مادر می توانند به پسرهایشان آموزش جنسی بدهند ولی بهتر است مادر وظیفه آموزش به دخترش را بر عهده بگیرد. وقتی می خواهید به فرزندتان آموزش جنسی بدهید، خیلی عادی و بدون اضطراب صحبت کنید. بهترین زمان را که احساس می کنید فرزندتان آموزش پذیری بیشتری دارد، برای این کار انتخاب کنید. پیش از آنکه با او صحبت کنید، پیش خود مرور کنید که در مورد چه چیزهایی می خواهید صحبت کنید. بهترین کلمات را که برای فرزندتان قابل فهم باشد، انتخاب کنید. حتی می توانید جلوی آینه تمرین کنید.

اگر نمی دانید، مشورت کنید

بهتر است با پدر و مادرهایی که فرزند همسن شما دارند، مشورت کنید. ممکن است به دلیل تجربه مشترک راهکار های مفیدی به شما بدهند. تجربه دیگران گاهی در انتخاب کلمات مناسب و قابل فهم هم بسیار سودمند است.

اگر ضمن صحبت با فرزندتان به جایی رسیدید که احساس کردید بلد نیستید چه توضیح مناسبی به سوالش بدهید، هیچ اشکالی ندارد. از او بخواهید که این سوال را از یک فرد آگاه تر بپرسد (مانند پزشک خانوادگی یا مشاور مدرسه). نشان دهید که آمادگی و ظرفیت ارتباط دوستانه با او را دارید و با دقت به حرف ها و نگرانی هایش گوش می دهید.

خودتان شروع کنید

اگر می بینید پسر یا دخترتان از سوال پرسیدن خجالت می کشد، خودتان آغازگر صحبت باشید. همیشه مطمئن شوید درجه کنجکاوی فرزندتان چقدر است. هیچ وقت در مورد چیزهایی که کنجکاوی نشان نمی دهد به او اطلاعات ندهید چون ممکن است برایش تاثیر آسیب رسان داشته باشد. گاهی ضمن توضیح دادن از او در مورد تمایلش به ادامه صحبت سوال کنید. اگر تمایل نشان نمی دهد آموزش را به زمانی دیگر موکول کنید.

آموزش تعویق تا رسیدن به پختگی در احساسات و شناخت

در مورد تغییرات بدنی پسرتان در زمان بلوغ توضیح بدهید. نکته مهم این است که فقط در مورد خطرها و بدی های رابطه جنسی توضیح ندهید، چون فرزندتان باید یاد بگیرد که رابطه جنسی، بخشی از زندگی و یک رابطه خوب و مفید است هر چند روابط نامشروع می تواند عواقبی مانند ابتلا به بیماری های مقاربتی یا حاملگی ناخواسته داشته باشد. یک پسر یا دختر نوجوان باید بداند که لازم است این رابطه را تا زمانی که از نظر احساسی و شناختی به پختگی لازم برای ازدواج نرسیده به تعویق بیندازد.

__________________________________________________________________

آنچه درباره مغز یک مادر نمی دانید
 

 

  انگیزه قوی برای مراقبت و پرورش نوزاد و احساس مادری یک واکنش غریزی نیست و تا حد زیادی ناشی از ساختار مغز می باشد.
 

مادر

تحقیقات نشان می دهد که مادر شدن موجب رشد مغز در زنان می شود. بر اساس مطالعه ای که توسط انجمن روانشناسی آمریکا منتشر شده است، همزمان با مادر شدن حجم مغز در بخش هایی که به انگیزه و رفتار مرتبط است، افزایش می یابد. همچنین مشخص شد در مادرانی که احساسات بسیار زیادی نسبت به نوزاد خود دارند، بیشترین رشد مغزی در بخش های کلیدی قسمت میانی مغز اتفاق می افتد.

محققان معتقدند که تغییرات هورمونی پس از زایمان از جمله افزایش استروژن، اکسی توسین و پرولاکتین موجب تغییرات مغزی و سازگاری مادر برای نگهداری از نوزاد می شود.

برای انجام این مطالعه مغز 19 زن که به تازگی زایمان کرده بودند مورد بررسی دقیق قرار گرفت. (10 نوزاد پسر و 9 نوزاد دختر). از مغز این زنان 2 تا 4 هفته پیش از زایمان و 3 تا 4 ماه پس از آن تصویر برداری شد. ارزیابی این تصاویر مغزی نشان داد حجم بخش خاکستری مغز به میزان قابل ملاحظه ای در بخش های مختلف مغز افزایش می یابد.

بخش های تغییر یافته در مادران شامل قسمت های مربوط به انگیزه، کنترل عواطف، حمایت، استدلال و قضاوت است. این رشد مغزی نتیجه رشد سلول های عصبی، افزایش و پچیده شدن ارتباطات بین این سلول ها و گسترش شبکه عصبی می باشد.

نکته جالب در این بررسی این بود که رشد بخش خاکستری مغز بزرگسالان آن هم در مدت چند ماه پدیده نادری است که بر اساس تحقیقات مورد مشابهی ندارد. این مطالعه این فرضیه را برای محققان ایجاد کرده است که احتمالاً افسردگی پس از زایمان به دلیل عدم رشد بخش های ذکر شده در مغز می باشد.

____________________________________________________________________

 

 

این روزها، چطور با تنهایی تا کنیم

 

این روزها تنهایی مشکل حادی است. جهان بیشتر و بیش از پیش به هم متصل شده است، اما بسیاری از مردم در داخل آن احساس تنهایی می کنند.
 

تنهایی

در واقع، می توانید احساس تنهایی کنید، حتی اگر با اشخاصی زیادی در تعاملباشید. می توانید احساس تنهایی کنید، حتی اگر تنها زندگی نمی کنید.

ممکن است الان احساس تنهایی نکنید، اما ممکن است بارها این احساس به شما دست داده باشد یا در همین لحظه دست دهد.

در اینجا نکاتی درباره مواجهه با تنهایی بیان شده است:

1. نسبت به خودتان خوشبین باشید

منفی بافی درونی می تواند شما را به کشتن دهد. اگر دائماً خودتان را زشت، مفلوک یا بی ریخت تصور می کنید، بنابراین برای شما بسیار مشکل است که با دیگران ارتباط برقرار کنید. باید نخست خودتان را بپسندید پیش از اینکه بتوانید دیگران را بپسندید.

درست است، شما ممکن است خصلت های منفی داشته باشید. اما می دانید؟ هرکسی همین طور است. پس به جای وجه منفی بر وجه مثبت تان تمرکز کنید. به روش خوشبینانه خود را تصور کنید.

اگر پی بردید که حذف تفکر بدبینانه دشوار است. آنگاه از قدرت اما استفاده کنید، برای مثال، باید به خودتان بگویید: ممکن است زیباترین فرد جهان نباشم اما قلبی بخشنده دارم.

2. نگرشی قدردان داشته باشید

نعمت های خود را بشمارید و به خاطر آنها سپاسگزار باشید. بر جنبه های منفی زندگی تمرکز کردن آسان است. اما فراموش نکنید که جنبه های مثبتی زیادی هم وجود دارد. آنها را به یاد بیاورید و سپاسگزار باشید.

اما این موضوع چه ربطی به تنهایی دارد؟ بسیار خوب، اگر شما قدرشناس باشید، پس؛ آنگاه خوشحال خواهید بود که موجب جذب مردم به سوی شما خواهد شد. یک لحظه به این موضوع فکر کنید: ترجیح می دهید در کنار یک شخص غرغرو باشید یا یک شخص خوشحال؟

3. جنبه مثبت دیگران را ببینید

همچنان که باید تنها جنبه مثبت خود را ببینید، افزون بر این باید جنبه مثبت دیگران را ببینید. هرکسی نقایصی دارد ، اما همه نیز جنبه ی مثبتی دارند. تمرکز بر وجه مثبت را برگزینید. که ممکن است باعث شود به دیگران علاقه مند شوید و برقراری ارتباط با آنها برایتان ساده تر گردد.

4. برای دیگران کاری انجام دهید

اگر بیشتر در فکر خودتان هستید، بیشتر احتمال دارد که احساس تاسف و تنهایی کنید. برای مثال، ممکن است تصور کنید کسی شما را دوست ندارد یا به فکر شما نیست. بنابراین مهم است که توجه تان را از خودتان دور کنید.

شما می توانید برای دیگران کاری انجام دهید. این عمل می تواند به سادگی لبخند زدن به همسایگان و همکاران باشد. یا اگر به دعا معتقدید (چنانکه من معتقدم)، می توانید برای دیگران دعا کنید. اسم شان را ذکر کرده و برای خواسته هایشان دعا کنید. این ساده است اما می تواند خودتان و دیگران را شگفت زده کند.

5. عضو یک انجمن شوید

این مهم است که شما به یک انجمن بپیوندید جایی که مردم مراقب یکدیگر هستند. انجمن های مجازی کفایت نمی کند. شما باید در جهان واقعی عضو یک انجمن شوید. می تواند یک انجمن تفریحی باشد، سازمان اجتماعی یا هر چیز دیگری که مناسب شماست.

اگر از قبل دوستی دارید که عضو یک انجمن است، از او بخواهید که شما را به انجمن معرفی کند. اگر نمی خواهید، این شجاعت را به خرج داده، بروید و خودتان را معرفی کنید. نگاه مثبتی به خودتان و دیگران داشته باشید. موفق خواهید شد.

6. همیشه پیش قدم باشید

وقتی به یک نشست اجتماعی می روید، منتظر نباشید دیگران به شما توجه کنند. به جای آن پیش قدم شده و به دیگران توجه کنید. با آنها سلام و احوالپرسی کنید. صمیمانه به زندگی شان علاقه مند شوید.

و در آخر، اگر احساس تنهایی نمی کنید

ممکن است این مقاله را خوانده باشید و فکر کنید: من احساس تنهایی نمی کنم پس این مقاله به درد من نمی خورد.

بسیار خوب، چه خوب! بنابراین وظیفه ای خواهید داشت, با یک شخص تنها دوست شوید، به او توجه کنید. او را از تنهایی دور کنید. ممکن است برای شما ساده باشد، اما هیچ نمی دانید که چقدر ممکن است برای شخص دیگری پیچیده باشد.

چه کسی می داند؟ ممکن است به زندگی شخص دیگری جان ببخشید!

__________________________________________________________________________________

آنچه درباره مغز یک مادر نمی دانید

 

  انگیزه قوی برای مراقبت و پرورش نوزاد و احساس مادری یک واکنش غریزی نیست و تا حد زیادی ناشی از ساختار مغز می باشد.
 

مادر

تحقیقات نشان می دهد که مادر شدن موجب رشد مغز در زنان می شود. بر اساس مطالعه ای که توسط انجمن روانشناسی آمریکا منتشر شده است، همزمان با مادر شدن حجم مغز در بخش هایی که به انگیزه و رفتار مرتبط است، افزایش می یابد. همچنین مشخص شد در مادرانی که احساسات بسیار زیادی نسبت به نوزاد خود دارند، بیشترین رشد مغزی در بخش های کلیدی قسمت میانی مغز اتفاق می افتد.

محققان معتقدند که تغییرات هورمونی پس از زایمان از جمله افزایش استروژن، اکسی توسین و پرولاکتین موجب تغییرات مغزی و سازگاری مادر برای نگهداری از نوزاد می شود.

برای انجام این مطالعه مغز 19 زن که به تازگی زایمان کرده بودند مورد بررسی دقیق قرار گرفت. (10 نوزاد پسر و 9 نوزاد دختر). از مغز این زنان 2 تا 4 هفته پیش از زایمان و 3 تا 4 ماه پس از آن تصویر برداری شد. ارزیابی این تصاویر مغزی نشان داد حجم بخش خاکستری مغز به میزان قابل ملاحظه ای در بخش های مختلف مغز افزایش می یابد.

بخش های تغییر یافته در مادران شامل قسمت های مربوط به انگیزه، کنترل عواطف، حمایت، استدلال و قضاوت است. این رشد مغزی نتیجه رشد سلول های عصبی، افزایش و پچیده شدن ارتباطات بین این سلول ها و گسترش شبکه عصبی می باشد.

نکته جالب در این بررسی این بود که رشد بخش خاکستری مغز بزرگسالان آن هم در مدت چند ماه پدیده نادری است که بر اساس تحقیقات مورد مشابهی ندارد. این مطالعه این فرضیه را برای محققان ایجاد کرده است که احتمالاً افسردگی پس از زایمان به دلیل عدم رشد بخش های ذکر شده در مغز می باشد.

 

_________________________________

انتخاب همسر

 

انتخاب همسر مرحله حساسی در زندگی هر کدام از ما است. این که بفهمید یک نفر مناسب شما است یا نه، نیاز به تحقیق و مشاوره و بررسی زیادی دارد. شما نیاز دارید قبل از هر چیز خود را بشناسید و پس از آن طرف مقابل را بشناسید و دریابید چقدر به هم شبیه هستید
 

شباهت یا تفاوت؟

این دقیقا مهم ترین مساله ای است که باید در انتخاب همسر در نظر داشته باشید. اگرچه تفاوت ها در ابتدای امر برای هر دو شما جذاب است اما آنچه باعث می شود شما در کنار هم بمانید، شباهت هایی است که به هم دارید. هر چه شباهت شما بیشتر باشد زندگی با دوام تری خواهید داشت. برای یک زندگی طولانی مدت به اندازه باقیمانده عمرتان، شما نیاز به شباهت ها دارید. وگرنه اگر فکر می کنید تا 20 سال دیگر حوصله تفاوت های همدیگر و سر و کله زدن به خاطر این تفاوت ها را دارید سخت در اشتباهید. 20 سال که هیچ. مطمئن باشید تا دو سال بعد، همه چیز برایتان عادی می شود و آن وقت تفاوت ها بیشتر به چشم تان می آیند.

چطور تحقیق کنیم؟

برای شناخت طرف مقابل و فهمیدن میزان تناسب ها و تفاوت هایتان دو راه دارید:

1- شناخت مستقیم: چندین ساعت یا جندین جلسه با گفتگوی رو در رو می توانید درباره همه رفتارها، عادات, و اعتقادات طرف اطلاعات کسب کنید. با هم بیرون بروید، با خانواده یکدیگر صحبت کنید و به این ترتیب همدیگر را محک بزنید.

2- شناخت غیر مستقیم: نشانی و شماره تلفن چند تن از دوستان و آشنایان طرف را از خود او بگیرید. با آنها صحبت کنید و درباره رفتار اجتماعی، خانوادگی و خصوصیات مثبت و منفی شان بپرسید.

نگاهی به گذشته افراد

یکی دیگر از معیارهای که باید در ازدواج در نظر گرفت گذشته افراد است. یعنی باید مشابهت های بین شما با گذشته فردی که می خواهید با او ازدواج کنید داشته باشد. بسیاری از مردم می گویند که همسرم مرا درک نمی کند، درک زمانی صورت می گیرد که سرنوشت مشابهی داشته باشیم. مثلا

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار