لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

شرکت رایانه گستر آگرین

نوع شرکت/مدرک : طراحی وب سایت وثبت دامین
شماره ثبت : 440542
نام مدیر عامل : مجتبی سلگی
تلفن های تماس شرکت : 33020462 - 09368616816
آدرس شرکت : تهران - تهران -
وبسایت/وبلاگ : ورود به وبسایت
تلفن های تماس کارخانه : - 02133020462

شرح خدمات : راه اندازی وب سایت از مرحله برنامه نویسی تا مدیریت کامل راه اندازی سیستم های اطلاع رسانی مبتنی بر وب نظیر سیستم اس ام اس طراحی پوستر و تولید بولتن اخبار و بریده جراید طراحی سایت ها و پرتال های اطلاع رسانی طراحی لوگو و سربرگ و کارت ویزیت
کالسکه دو منظوره
هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر دردیدگاه های کاربران


با این وسیله  اضافی جالب میتوان شادی را برای بچه های بزرگترمان نیز فراهم کننیم

 

stroller

stroller


========================
چگونه با افراد بدقلق ارتباط برقرار کنیم

چگونه با افراد بدقلق ارتباط برقرار کنیم

بیشتر ما افرادی را می شناسیم که هر موقعیتی را خراب و غیرممکن می سازند. تعامل با این افراد دشوار است و تقاضا از آن ها شما را به جایی نمی رساند.

بیشتر ما افرادی را می شناسیم که هر موقعیتی را خراب و غیرممکن می سازند. تعامل با این افراد دشوار است و تقاضا از آن ها شما را به جایی نمی رساند برای اینکه به احتمال زیاد، این افراد اصلاً هیچ مشکلی احساس نمی کنند. خواه مشکل بر اثر یک اختلال شخصیتی در آن ها باشد و یا هر مسئله ی اساسی دیگری، شما می توانید یاد بگیرید چگونه با افراد بدقلق در تعامل باشید و در این میان، سلامت عقلی خود را حفظ کنید

روش ۱ : مدیریت برخوردها

۱.۱ . سعی کنید حالت دفاعی به خود نگیرید.

بپذیرید که شما نمی توانید حریف این دسته از افراد شوید، لقب بدقلق بدون دلیل به آن ها داده نشده است. در ذهن این افراد شما منبع هر کار اشتباهی هستید و هر چیزی که بگویید باعث نمی شود آن ها دیدگاه شما را بپذیرند. نظر شما هیچ نتیجه ای ندارد، زیرا به هر حال شما همین حالا هم گناهکار هستید.

۱.۲ . موقعیت را بپذیرید.

افراد بدقلق وجود دارند. کاری وجود ندارد که شما درباره ی این موضوع بتوانید انجام دهید. مرحله ی اول فقط درباره ی روبرویی با واقعیت است: اگر فکر می کنید با یک شخص بدقلق طرف شده اید، احتمالاً حق با شماست. اگر شک دارید، با توجه به دستورالعمل زیر اقدام کنید. در نتیجه از سردردهای زیادی خلاص خواهید شد.

۱.۳ . به طور مستقیم اعلام مشکل نکنید.

اینکه بخواهید با صراحت مشکل را عنوان کنید، سبب بهبود رابطه ی شما با شخص بدقلق نمی شود. در صورت بیان مشکل، به جای رسیدن به مصالحه، شرایط سخت تر می شود. باید متوجه شوید که شما نمی توانید همانطور که با افراد دیگر رفتار می کنید، با او رفتار کنید – این یک موقعیت خاص است.

از بعضی جنبه های خاص باید همانطور که با کودکان رفتار می کنید با این افراد نیز رفتار کنید. از این فکر که بتوانید با این گونه افراد گفتگوی معقولی داشته باشید صرف نظر کنید. این اتفاق هیچ گاه نمی افتد، حداقل نه با شما. آخرین ۵۰ دفعه ای که سعی داشتید در مورد وضعیت رابطه تان یک مصاحبه ی متمدنانه با او داشته باشید را به یاد بیاورید. به احتمال زیاد در انتهای تمام آن ۵۰ بار، تمام گناه ها به گردن شما انداخته شده است. الآن تصمیم بگیرید تا از کوبیدن سرتان به دیوار جلوگیری کنید.

۱.۴ متوجه شوید که مشکل شما نیستید، آن ها هستند.

این مورد ممکن است به طرز عجیبی دشوار باشد. توجه داشته باشید افراد بدقلق در مقصر نشان دادن دیگران کاملاً ماهر هستند. به احتمال زیاد، در بیشتر مواقعی که شما را مقصر می دانند خودشان تقصیرکار هستند.

به یاد داشته باشید این نباید به عنوان روشی برای سرزنش آن ها استفاده شود. سرزنش کاری است که افراد بدقلق انجام می دهند و آن ها این کار را خیلی خوب بلدند. به جای آن، شما فقط سعی دارید با حقایق روبرو شوید، به خاطر خودتان.

با وجود این، اینجا روش ساده ای برای اینکه مقصر واقعی را بشناسید وجود دارد: اگر مسئولیت اشتباه خود را بپذیرید و تصمیم بگیرید که خودتان را بهتر کنید، به احتمال زیاد مقصر شما نیستید. به یاد داشته باشید، افراد بدقلق "هیچگاه اشتباه نمی کنند!"

1.5خودتان را از شرایط جدا و رها کرده و آنرا خنثی کنید

زمانی که در وسط دعوا با یک شخص بدقلق هستید از روش زیر استفاده کنید:

خونسرد ماندن: خونسرد ماندن در آن شرایط حساس بهترین روش برای حفاظت از خودتان است. با عصبانیت حرف زدن و نشان دادن واکنش های احساسی شدید مانند گریه کردن، تنها آن ها را تحریک می کند تا رفتار دشوار خود را بیشتر کنند.

جدایی: از آن شرایط خود را دور کنید و با بی تفاوتی آن را درمان و حل کنید. تحت هیچ شرایطی جلوی آن ها یا هیچ فرد دیگری بد صحبت نکنید زیرا با این کار خودتان را تا حد آن ها پایین آورده اید. با تمرکز روی هر چیز مثبتی در محیط اطراف یا در مکالمه با آن فرد، به صورت مثبتی توجه خود را پرت کنید. هر کار که می کنید فقط باید خونسرد بمانید!

خنثی کردن: دانستن این که در نهایت، آن طرفی که بیشتر حق با او است در مکالمه برنده می شود، می تواند به شما کمک کند. معمولاً خوب است که با پرسیدن سوال هایی که با "چرا" شروع می شوند، از این عنصر اساسی در مکالمه استفاده کرده و از موقعیت "بدقلقی" آنها برای مشخص کردن نتایج استفاده کنیم. با اینکار شما می توانید مکالمه را به سطح بالاتری رسانده و گروه، یا فقط فرد بدقلق، در یک موقعیت یک به یک، به این حقیقت برتر پاسخ خواهد داد. اگرچه شخص بدقلق اغلب سعی می کند جوابی بدهد که شما را بیشتر گیج کند.

۱.۶ در مقابل عصبانیت بایستید

شاید توجه کردن به این حقیقت که عصبانیت شما یک هدیه ی باارزش به شخص بدقلق است، در نوع رفتار شما تأثیر داشته باشد. در هنگام عصبانیت هر کاری که انجام دهید یا هر چیزی که بگویید بعدها بارها و بارها علیه شما استفاده خواهد شد. افراد بدقلق اغلب حافظه خارق العاده ای دارند و از ارائه ی لیستی از شکایات گذشته درباره ی شما دریغ نخواهند کرد. ۵ سال بعد، ممکن است حرفی که امروز در عصبانیت زدید را از آن ها بشنوید ( چیزی که در آن موقعیت واقعاً منظور شما نبوده است). افراد بدقلق، پیدا کردن هر چیزی که فرصت سرزنش برای آنها فراهم کند را مثل پیدا کردن طلا دوست دارند.

۱.۷ خودتان را برای فرافکنی آماده کنید

متوجه باشید که شما برای بخشی (و یا تمام) این رفتار متهم خواهید شد. اگر شخص بدقلق شما نگاهی به این مطلب بیندازد، برای او مانند یک صفحه درباره ی شما به نظر خواهد آمد. خود را برای این حقیقت آماده کنید که کارها و اشتباهات شخص بدقلق همیشه به شما نسبت داده می شود.

به یاد داشته باشید، در ذهن آن ها شما برای همه چیز مقصر هستید. آن ها برای پشتیبانی از این ایده استدلال های بی پایانی دارند و اگر شما به اشتباه آن ها را تشویق کنید، آن ها از هیچ چیزی بیشتر از اینکه به شما بگویند چرا شما فرد بدقلقی هستید خوشحال نخواهند شد، شما چقدر ساده بودید که به اشتباه فکر می کردید مقصر آنها هستند.

روش ۲ : مدیریت بلندمدت

1.2 مدیر باشید. تا زمان پایان رابطه، کار شما مدیریت فرد بدقلق است به طوری که او آسیب کمتری به شما برساند.

به عنوان یک مدیر، بهترین منابعی که در اختیار دارید، سکوت (سکوت در مواردی مانند این واقعاً طلایی است)، راضی نگه داشتن فرد دیگر، و ناامید شدن از "خوب شدن" فرد بدقلق است. افراد بدقلق به دلیل گوش نمی دهند. آن ها نمی توانند ( و اگر بتوانند نمی خواهند)

بدانید که شما نمی توانید آن ها را متقاعد کنید که مسئولیتی برای مشکلات میان شما دارند. آن ها به یک دلیل کاملاً منطقی، نقص های خود را تشخیص نمیدهند (یا اگر بدهند سعی در بهبود ندارند): آن ها هیچ نقصی ندارند. شما باید بدون سرزنش کردن و یا عصبانی شدن این طرز فکر را فهمیده و مدیریت کنید. گفتن این مطلب از انجام دادن آن آسان تر است، و شما بارها و بارها اشتباه خواهید کرد. اما با گذشت زمان یک مدیر بهتر خواهید شد.

۲.۲ دقت کنید که شاید مسأله به سازگاری برگردد

گاه شخصی که با افراد دیگر به خوبی کنار می آید، فقط برای شما یک فرد بدقلق است. در بیشتر روابط بین افراد، سایه های خاکستری زیادی وجود دارد، اما برخی از افراد به سادگی مانند آب و روغن باهم جمع می شوند.

اغلب پیش می آید که بشنوید شخص بدقلق شما می گوید: " همه مرا دوست دارند". این تلاشی است تا تقصیر به سمت شما برگردانده شود، بنابراین زیر بار آن نروید. اهمیتی ندارد این فرد چگونه با دیگران تعامل دارد. حقیقت این است که روشی که هر دوی شما با هم در ارتباط هستید اشتباه است. به یاد داشته باشید سرزنش کردن هیچ گاه حقیقت را تغییر نمی دهد.

۲ .۳ با آن ها تنها نشوید

از تک به تک بودن با این افراد خودداری کنید. زمانی که می بینید به سمت شما می آیند، پیشنهاد دهید و اصرار کنید که شخص سومی به جمع شما اضافه شود. این کار اغلب نقشه های شخص بدقلق را بی نتیجه می کند. یک نوع از واکنش های آن ها این است که یک طرفه تصمیم می گیرند: "ما نیاز به شخص دیگری نداریم". ولی شما کاملاً آزاد هستید تا مدعی باشید که به یک شخص سوم نیاز دارید تا به درک بیشتر شما کمک کند و روی این امر پافشاری کنید. افراد قلدر هیچ وقت مقابل یک گروه نمی ایستند.

4.2 از عزت نفس خود محافظت کنید

اگر با شخصی که تلاش می کند شما را مثل شیطان نشان دهد زیاد در ارتباط هستید، نیاز دارید تا مراحل فعالی را طی کنید تا یک تصویر شخصی مثبت از خود به بقیه نشان دهید. روی افرادی که شما را تصدیق می کنند تمرکز کنید. متوجه باشید که این شخص با هدف بهتر کردن تصویر خود، قصد خراب کردن شما را دارد. وقتی او جمله ای می گوید که با آن قصد آزار شما را دارد، این را متوجه باشید: بدانید او چرا این حرف را می زند – تا مردم به او بگویند که چقدر عالی و باحال است. شما بزرگتر و برتر از این هستید که بخواهید خودتان را تا سطح او پایین بیاورید.

به خودتان یادآوری کنید عقیده این شخص لزوماً درست نیست. بدانید که مقابله کردن با "حقایق" انسان های بدقلق، اغلب خیلی دشوار است.

حتی اگر جملات او ریشه ی کمی در حقیقت دارد، به آن ها توجه نکنید. شما نمی توانید به بدی ای باشید که این شخص می خواهد شما باور کنید که هستید. هیچ گاه با صدای بلند از خود دفاع نکنید. این تنها سبب می شود شخص بدقلق تحریک به سخنرانی تند دیگری شود.

۲ ۵ برای جدا کردن مسیرتان از او آماده باشید

بدانید که در نهایت باید میان شما و فرد بدقلق جدایی ایجاد شود. سعی کنید میزان رابطه خودتان را با فرد بدقلق تا حداقل میزانی که کمتر از آن ممکن نیست پایین بیاورید. در صورتی که آن فرد یکی از دوستان شما است می توانید به راحتی از او جدا شوید. در مورد اعضای خانواده نیز سعی کنید رابطه و تماس خودتان را با آن ها به حداقل میزان ممکن کاهش دهید.

اگر نمی توانید از نظر فیزیکی سریعاً از او جدا شوید، این جدایی را به صورت ذهنی انجام دهید. در این صورت تنها چیزی که باقی می ماند این است که منتظر واقعیت فیزیکی بمانید تا اتفاق بیفتد.

۲ ۶ موضوعاتی که او را شخصی بدقلق می کنند بشناسید

اگر این فرد همسر شماست و می خواهید با او بمانید، سعی کنید موضوعاتی که او را شخصی بدقلق می کنند بشناسید و تا حد امکان از مطرح کردن این موضوعات خودداری کنید. سرتان به کار خودتان باشد. یک سرگرمی جالب واقعی پیداکرده و روی آن تمرکز کنید. اگر شخصی مذهبی هستید روی دینتان تمرکز کنید. در مورد اختلالات شخصیتی خودشیفتگی اطلاعاتی کسب کنید– این یک احتمال قطعی است. اگر به نظر شما آن فرد خودشیفتگی ندارد، باز هم مقالاتی درباره ی نحوه ی تعامل با آن افراد بخوانید، زیرا پیروی از نکات و نصایح این مقالات ممکن است به شما کمک کند.

۲ 7 مراقب باشید رفتارهای بدقلق او به شما سرایت نکند

اگر مراقب نباشید به زودی متوجه خواهید شد که نشانه های رفتارهای شخص بدقلق در رفتارهای خود شما نیز دیده می شود، حتی اگر واقعاً عمداً نباشد. با پذیرش اینکه آن شخص قابل تغییر نیست از سرزنش او خودداری کنید. این گونه کارها رفتار شخص بدقلق را مشخص می سازد و هیچ کار شما نمی تواند هیچ بخشی از گذشته ی او را تغییر دهد.

۲ .8 از حریم خصوصی خود محافظت کنید

افراد بدقلق از هرگونه اطلاعات شخصی زندگی شما، هرچند کوچک باشد، به عنوان یک برگ برنده علیه شما استفاده می کنند. آن ها می توانند در مورد صحبت ساده ای که شما زمان غذا خوردن انجام داده اید داستان های زیادی برای افراد دیگر (مخصوصاً نزدیکان شما ) تعریف کنند. از آنجایی که این افراد در دست کاری حرف ها متخصص هستند، خیلی خوب می توانند شما را به صحبت درآورند.

افراد بدقلق خیلی خوب می توانند خودشان را طبیعی نشان دهند. اگر شما کاملاً متقاعد نشده باشید که چه شخصی هستید و چه نظری در مورد جنون خفیف این فرد دادید، زمان هایی پیش خواهد آمد که شما با خودتان فکر کنید: " هی، او انقدرها هم آدم بدی نیست، گمونم بتونم به او بگم که این اواخر چه حس و حالی دارم...." این یک اشتباه بزرگ است! این امر زمانی که اصلاً انتظارش را ندارید، به شکلی بد و دست کاری شده به خودتان بازمی گردد. مطالبی که در آخر شب در شرکت از روی اعتماد به او گفته اید، ممکن است زمانی که این فرد می خواهد در شرکت از شما سبقت بگیرد، با خون سردی تمام و با تجزیه و تحلیل بدی در جلوی تمام شرکت مطرح شود. او از هیچ اطلاعاتی برای نشان دادن "چهره واقعی" شما به دیگران دریغ نمی کند، و این جور اطلاعات بهترین راه برای کنترل کردن شما است.

 9.2 بر خلاف آن ها باشید

شخصی خوش قلق و مثبت باشید! به عنوان فردی با تحمل، شکیبا، فروتن و مهربان زندگی کنید.

همه ی ما تحت تأثیر افراد اطرافمان قرار می گیریم. آن ها همیشه عالی نیستند و شما هم این طور نیستید. به هم احترام بگذارید، زیرا شما انسان هستید. اگر به شما احترام گذاشته نشد، متأسفانه مشکل از آن هاست. دیگران را درک کنید تا آنها شما را درک کنند. در نهایت این نوع رفتار شاید تنها روشی باشد که بر آن ها تأثیری داشته باشد. آن ها ممکن است در همه چیز تغییر نکنند اما شما می توانید انتظار یک تغییر را داشته باشید.

>>>افتاب
_______________________________
ارزش جان
گر آدمی ارزش جان خود را بداند هرگز آن را به زشتی نمی آلاید و به شیطان اجازه نزدیک شدن به خود را نمی دهد ، چه رسد به اینکه خود راه تباهی را با گام های خویش طی کند.

 


حساب

قرآن کریم ارزش و بهای جان آدمی را یادآور گشته و او را به محافظت از آن سفارش نموده است.

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ عَلَیْكُمْ أَنفُسَكُمْ ... ای کسانی که ایمان آورده اید به خودتان بپردازید. (مائده / 105) و امیر المومنین علیه السلام می فرمایند: برای شما بهایی جز بهشت نیست پس خود را جز به بهشت نفروشید. (نهج البلاغه/ حکمت 456) و درود خدا بر او، فرمود: نابود شد کسی که ارزش خود را ندانست (حکمت 149)

 

لزوم نگهبانی جان

خداوند در این آیه " ای کسانی که ایمان آورده‌اید! خود و خانواده خویش را از آتشی که هیزم آن انسانها و سنگ ها هستند نگاه دارید" (یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا قُوا أَنفُسَكُمْ وَأَهْلِیكُمْ نَارًا وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ )(تحریم/ 6) و نیز در آیه 105 سوره مائده که بدان اشاره کردیم، هم بعد شناختی و هم بعد سازندگی را مورد توجه و دقت قرار داده است ؛ بدین معنا که اگر انسان از خود واقعی اش فاصله گرفت، رشد و بالندگی اش نیز متوقف می شود.

هشدار قرآن، روشنترین دلیل بر وقوع این خطر حتمی است که اگر از جان مراقبت نشد ، آتش آن را می رباید. همانگونه که تن آدمی نیاز به مراقبت دارد ، جان او نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نیاز به حفاظت دارد و برای مراقبت از آن دستور العمل های زیر می تواند راه گشا باشد:

استعاذه

انسانی که در هر لحظه مورد هجوم وسوسه ها و در معرض رذیلت هاست ، همواره نیازمند پناهگاهی مطمئن است تا خاطرش را آسوده کند، استعاذه نیز به همین معناست یعنی پناهند شدن به خدا از شر شیطان.

سوره اعراف آیه 4 بیانگر این موضوع می باشد: " اگر وسوسه‌های شیطانی، متوجه تو شد، به خدا پناه ببر، و خود را به او بسپار، و از لطفش مدد بخواه، زیرا او سخن تو را می‌شنود و از اسرار درونت آگاه و از وسوسه‌های شیاطین باخبر است" (وَ إِمَّا یَنْزَغَنَّکَ مِنَ الشَّیْطانِ نَزْغٌ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ إِنَّهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ)

امام باقر (علیه السلام) فرمود: جز خدا را پشت و پناه و محرم راز نگیرید. (الروضة من الکافی یا گلستان آل محمد / ترجمه کمره‌ای / ج2 / 80) 

خداوند کریم در آیه مزبور اولین راهکار نجات از وسوسه های شیطان رجیم را پناه بردن به خود معرفی می کند.

نقل است که از علامه طباطبایی سوال شد برای خودسازی چه کنیم؟ ایشان سه بار فرمودند: المراقبه، المراقبه، المراقبه. مراقبت یعنی: علم بنده به اینکه خداوند بر او اطلاع دارد و در همه حالات او را می‌بیند، و افعال و حرکات و گفتار و اسرار پنهانی او را می‌داند، پس بنده باید بداند که در اختیار اوست و نمی‌تواند چیزی را از خدا پنهان سازد و یا از زیر فرمان و سلطه حق خارج شود

تقوا

شیطان لحظه ای بیکار نمی نشیند و از هر سو به سوی انسان می تازد ؛ چنانکه در آیه 17 سوره اعراف می خوانیم: شیطان از هر چهار طرف، روبه رو، پشت سر، راست و چپ حمله می کند. از این رو انسان نیاز به دژی محکم داشته تا جان را در آن محفوظ دارد و آن دژ چیزی نیست جز تقوا.

امیرالمومنین علی علیه السلام می فرمایند: ای بندگان خدا! بدانید که تقوا، دژی محکم و شکست ناپذیر است (نهج البلاغة / خطبه 157)

اما در باب کیفیت تقوا دو حالت را می توان متصور داشت: تقوای ضعف و تقوای قوت. تقوای ضعف همان است که می توان آن را با عنوان کناره گیری از دنیا و جمع و اجتماع شناخت. مثال ساده برای این امر کناره گیری از محیط آلوده برای جلوگیری از بیماری می باشد و تقوا به معنای پرهیزکاری ابتداً همین معنا را به ذهن می رساند، اما درباره تقوای قوت می توان گفت این والاترین مرحله تقواست.

انسان با حصول این تقوا خواهد توانست خود را در سخت ترین شرایط و در میان متشنج ترین محیط و حوادث حفظ نموده و کوچک ترین خطایی را مرتکب نشود (سیری درنهج البلاغه /شهید مطهری/ص 217)  و کلینی رحمه الله از حضرت امام محمّد باقر علیه السلام روایت کرده که می‌فرماید: یا جابر! آیا به همین اکتفا می‌کند کسی که دعوی تشیّع می‌کند که قائل به محبّت ما اهل بیت بوده باشد؟! واللَّه که نیست شیعه ما، مگر کسی که به صفت تقوا و اطاعت الهی موصوف باشد!(منهج الیقین (شرح نامه امام صادق علیه السلام به شیعیان) /  59)   

 

محاسبه نفس
کنترل و مراقبه

تمامی اعضا بدن نیاز به کنترل ومراقبت دارند تا شیطان مجال و راهی برای نفوذ نیابد. همه اعضاء ورودی قلب‌اند و هر چه از این گذرگاه عبور کند بر صفحه دل ثبت می شود از این رو خداوند در آیه 14 سوره مطففین می فرمایند: آنچه مرتکب می شدند زنگار بر دلهایشان بسته است. از همین روست که در اسلام به مراقبه اهمیت داده شده.

نقل است که از علامه طباطبایی سوال شد برای خودسازی چه کنیم؟ ایشان سه بار فرمودند: المراقبه، المراقبه، المراقبه. مراقبت یعنی: علم بنده به اینکه خداوند بر او اطلاع دارد و در همه حالات او را می‌بیند، و افعال و حرکات و گفتار و اسرار پنهانی او را می‌داند، پس بنده باید بداند که در اختیار اوست و نمی‌تواند چیزی را از خدا پنهان سازد و یا از زیر فرمان و سلطه حق خارج شود.

شیطان لحظه ای بیکار نمی نشیند و از هر سو به سوی انسان می تازد چنانکه در آیه 17 سوره اعراف می خوانیم: شیطان از هر چهار طرف، روبه رو، پشت سر، راست و چپ حمله می کند. ازین رو انسان نیاز به دژی محکم داشته تا جان را در آن محفوظ دارد و آن دژ چیزی نیست جز تقوا

محاسبه

بعد از تقویت استحکامات و کنترل نوبت به محاسبه می رسد، قرآن کریم می فرماید: هر کسی باید بنگرد که برای فردای خود از پیش چه فرستاده است و از خدا پروا کنید. (حشر/18) و حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام فرمود: از ما نیست کسی که هر روز حساب خود را نکند، ( أصول الکافی/ ترجمه مصطفوی / ج4)

بنابراین بر هر صاحب خردی که ایمان به خدا و روز جزا دارد، لازم است که در حرکات و سکناتش از خویشتن خود غافل نباشد، زیرا هر لحظه‌ای از عمر گوهر گرانبهایی است که عوض ندارد. حاصل آنکه هدف از استعاذه و تقوا و ... آن است که قلب سالم و پاک بماند و مایه رستگاری در آخرت شود چنانکه خداوند فرموده: روزی که هیچ مال و فرزندی سود نمی دهد مگر کسی که دلی پاک به سوی خدا آورد. (شعرا/ 88،89)

سخن آخر اینکه خود واقعی خویش را دریاب و از منجلاب خودهای ساختگی بیرون آی تا دیدگانت چهره زیبا و حقیقی هستی را نظاره کند.

>>>تبیان

http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg
مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین:

آگهیهای خودرا اعم ازخودرو،ملک و......... به صورت رایگان در سایت ذره بین درج نمایید

  لطفا برروی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo9c8BSJbbB0ckWmrn8M4GNt4wycfBJ4jHG8-M9pAlf9gliVZFnQ

برای ارسال تبلیغات پیامکی واطلاع رسانی خود از پنل پیامکی ذره بین استفاده نمایید
 

لطفاجهت اطلاع از مشخصات سامانه اس ام اس ذره بین
بر روی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://www.zarrehbin.com/files/main_ads/1401435123.png


 

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار