لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

فرزان رایانه

نوع شرکت/مدرک : کامپیوتری
نام مدیر عامل : علی باشوکی
تلفن های تماس شرکت : 44265776 - 44248366
آدرس شرکت : تهران - تهران - ستارخان

شرح خدمات :
زندگی سازگار با محیط زیست
هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر دردیدگاه های کاربران

زندگی سازگار با محیط زیست

ریفید نام دستگاهی است که ته مانده غذا را هوشمندانه به غذای گیاهان یا همان کمپوست تبدیل میکند. دستگاهی ارزشمند که ادامه حیات را برای بشر فراهم میکند.


.
 

=======================================

مدیر موثر چه کسی است؟

 

اگر نگوییم ده ها، صدها مدل برای «توضیح» این موضوع که رهبری یا مدیریت موثر چیست، وجود دارد و صدها کتاب نیز در این مورد نوشته شده است. اما، کمی به عقب برگردیم: واقعا در مورد مدیریت موثر چه می دانیم؟ تقریبا هیچ. در واقع تنها به یقین می دانیم، مدیریت موثر بستگی دارد به وجود یک مدیر ویژه در زمینه ای که در آن کار می کند. این واقعیت ساده تاثیر زیادی در انتخاب مدیران و پرورش آنها دارد.

 

اگر نگوییم ده ها، صدها مدل برای «توضیح» این موضوع که رهبری یا مدیریت موثر چیست، وجود دارد و صدها کتاب نیز در این مورد نوشته شده است. اما، کمی به عقب برگردیم: واقعا در مورد مدیریت موثر چه می دانیم؟ تقریبا هیچ. در واقع تنها به یقین می دانیم، مدیریت موثر بستگی دارد به وجود یک مدیر ویژه در زمینه ای که در آن کار می کند. این واقعیت ساده تاثیر زیادی در انتخاب مدیران و پرورش آنها دارد.

اما مدیری که در یک موقعیت موثر است، ممکن است در موقعیتی دیگر بی اثر یا مصیبت بار باشد یا ممکن است حتی اگر همان شخص در موقیعتی دیگر قرار گیرد، بی اثر باشد. یعنی نمی توان پیش بینی کرد که چه رهبری برای یک موقعیت خاص در آینده موثر خواهد بود. در اینجا همه چیز بر حسب زمینه کار یا فراهم شدن مجموعه ای از شرایط و عوامل است.

داده هایی که این ادعا را تایید می کنند

ما دوست داریم فکر کنیم مدیران مورد علاقه مان بسیار موثرند، بنابراین اغلب فراموش می کنیم که بیشتر مدیران، حتی آنها که مدل هایی برای رهبران آینده اند، تقریبا به همان اندازه که موفق بوده اند، شکست داشته اند. بگذارید چند مثال را بررسی کنیم.

استیو جابز: موفقیت، شکست، شکستی دیگر، سپس موفقیت.

استیو جابز را معمولا یکی از موفق ترین مدیران عامل نسل خودش می دانند. او از یک گاراژ شروع کرد، اپل را راه انداخت و تبدیلش کرد به یک تجارت سود آور، تا زمانی که شکست خورد. معمولا فراموش می کنیم که جابز را به شکل غیرمحترمانه ای از اپل بیرون انداختند و به جای او جال اسکالی را به عنوان مدیرعامل منصوب کردند. آن هم به عللی که مستقیما به نحوه مدیریت جابز مربوط می شد. درگیر کردن بخش محصولات مک با بخش اپل کارکرد هر دو بخش را مختل کرد. با این اقدام نه تنها محصولات آسیب دید، بلکه جو درونی شرکت هم بر ضد او شکل گرفت.

جابز بعد از اخراج، شرکت دیگری به نام کامپیوترهای نکست را راه اندازی کرد؛ اما محصولات این شرکت هم در فروش کاملا شکست خوردند، هرچند در زمینه تکنولوژی دستاوردهای فنی مهمی داشتند. از بیشتر جنبه ها، نکست با رهبری جابز یک شکست تجاری بود و تمام تجارت سخت افزارش را در زمانی که اپل آن را خرید از دست داده بود؛ خریدی که منجر به بازگشت استیو جابز به اپل شد.

به این ترتیب برای بار دوم، اپل برخاست و اغلب این موفقیت را به رهبری جابز نسبت می دهند.

با نگاه به سیری از این شکست ها و موفقیت ها پی می بریم که قاعدتا جابز با گذشت زمان تغییر کرده است؛ اما توضیح محتمل این گذار ناهموار این است که جابز برای شروع و راه اندازی «جور» بود و برای شرکت های بالغ تر «جور» نبود و سپس در بازگشت به اپل، یک بار دیگر با آن زمان و اوضاع جور شد.

رئیس جمهور جیمی کارتر

از میان رئیس جمهورهای آمریکا، کارتر را می توان یکی از ناموثرترین آنها در تاریخ آمریکا دانست. او نتوانست ذهنیت و اعتماد مردم را جلب کند و به نظر عموم ضعیف و ناموثر بوده است. اما اگر به کارنامه رئیس جمهورها بعد از دوران ریاست جمهوری شان نگاه کنید، کارتر احتمالا تنها رئیس جمهور مدرنی است که پس از دوران ریاست جمهوری اش، بسیار موثر عمل کرده است. فعالیت ها و رهبری او در بسیاری از مقاطع موجب شد تا از او به عنوان یک سفیر صلح غیررسمی یا نیمه رسمی یاد شود. او عنصر برجسته ای در دیپلماسی آمریکا است و در سال ۱۹۹۲ برنده جایزه صلح نوبل شد.

با این اوصاف، جیمی کارتر یک رهبر بزرگ بود؟ یا هست؟ یا برای دوره ریاست جمهوری اش جور نبود و برای بعد از آن بسیار عالی بود.

نگاه به گذشته نشان می دهد که مهارت ها و رهیافت های او برای ملزومات رئیس جمهور آن زمان جور نبود، اما بعد از آن با بسیاری از نقش هایش جور شد. مساله اصلی کارتر مناسب سازی و یافتن نقش هایی بود که بتواند از مهارت ها و دانشش به بهترین نحو استفاده کند.

مربی ورزشی تان را برگزینید

اگر به ورزش علاقه دارید و سال ها است که وقایع را دنبال می کنید، احتمالا می دانید که مثالی از مربیانی (در فوتبال یا بیسبال) که در تمام دوره های کاری شان موفق بوده اند، وجود ندارد. آنها در یک موقعیت موفق اند، تا آنکه خراب کنند و اگر به جای دیگری بروند، احتمال موفقیت شان پنجاه پنجاه است. بیشتر مربیان فوتبال زمان های خوب داشته اند، بعد دوره بد، دوباره دوره خوب و این روند کماکان ادامه دارد. این ارزشیابی فقط شمردن برد و باخت نیست و عملکرد کلی تیم و بازیکنان ارزیابی می شود.

دوباره توضیح همان است، جور شدن. همیشه همین است: یک مربی چطور با تیمش، با پرسنلش، با صاحبان باشگاه، با مدیر باشگاه و اتفاقات احتمالی و ناگزیر (مثلا پیر شدن پرسنل) و حتی با جو شهر جور می شود.

فکر می کنیم می توان از پیش تعیین کرد که یک سازمان

چطور مدیری نیاز دارد و در نتیجه مدیری را که به درد آن زمان بخورد انتخاب کرد. متاسفانه، همان طور که گفتم، تنها چیزی که در مورد رهبری می دانیم این است که کاملا به زمینه بستگی دارد. اصلا نمی توانیم پیش بینی کنیم که چه کسی می تواند با گذشت زمان در یک پست رشد کند و در پست دیگر نه. زیرا نه تنها

عوامل بسیاری دخیل اند، بلکه حتی نمی دانیم این عوامل کدامند و از آن مهم تر اینکه چگونه برهم اثر می گذارند.

چیزی که وجود دارد موقعیت هایی است بسیار پیچیده که پارامتر های موفقیت را تعیین می کند، پس هر نوع جور شدن مدیر با پارامترهای زمینه، منحصربه فرد است یا به عبارت دیگر استثنایی است. این در سیستم های پیچیده عادی است و هر چه سیستم پیچیده تر باشد، فهم آن مشکل تر می شود، پس ممکن است هیچ وقت نتوانیم آنها را آن قدر بفهمیم که بتوانیم عملکردشان را پیش بینی کنیم.

این به آن معنی است که مدیری که الان موفق است ممکن است سال دیگر ناموفق باشد، نه به این خاطر که توانایی ها و مهارت هایش تقلیل رفته اند یا اینکه دیگر رهبر خوبی نیست، بلکه به این دلیل که نیازهای محیطی که در آن کار می کند و سازمانی که تحت مدیریت اوست، عوض می شوند.

 

Robert Bacal/مترجم: فرشته امینی / افتاب


__________________________________
8راهکار طلایی برای ایمن کردن رایانه

اسپم‌ها, ایمن کردن رایانه

با چند روش ساده و استفاده از چند نرم‌افزار رايگان اما به شدت كاربردي مي‌توانيد با خيال راحت در دنياي مجازي گردش كنيد. در اين مطلب با هشت نرم‌افزار و روش براي ايمن‌سازي كامپيوتر‌ها آشنا مي‌شويد.

 

با پيشرفت تكنولوژي، روز به روز استفاده از كامپيوتر، لپ تاپ و تبلت افزايش مي‌يابد. با افزايش استفاده از اين دست وسايل، ويروس‌ها و بدافزارها نيز به همان اندازه زياد شده‌اند. كافي است كمي بي‌احتياطي به خرج دهيد تا در يك چشم به‌هم زدن اطلاعات مهم وضروري‌تان به سرقت برود. كامپيوترها اين روزها در معرض هجوم انواع و اقسام ويروس‌ها قرار دارند.

پس اگر مي‌خواهيد دچار مشكلات ناشي از هجوم ويروس‌ها و بدافزارها نشويد بايد مواردي را مراعات كنيد، چند نرم افراز را روي كامپيوترهايتان نصب كنيد و از چند روش براي بهينه و ايمن‌سازي آنها استفاده كنيد. برخي از نرم‌افزارها به صورت رايگان ارائه مي‌شوند اما بهترين كيفيت و خدمات را به كاربران ارائه مي‌دهند.

 

با چند روش ساده و استفاده از چند نرم‌افزار رايگان اما به شدت كاربردي مي‌توانيد با خيال راحت در دنياي مجازي گردش كنيد. در اين مطلب با هشت نرم‌افزار و روش براي ايمن‌سازي كامپيوتر‌ها آشنا مي‌شويد.

آنتي‌ويروس
همه با كاركرد آنتي‌ويروس‌ها آشنا هستند. كامپيوتر شما بايد حتما مجهز به يك بسته ايمني ضدبدافزارها باش. آنتي‌ويروس‌ها يكي از اجزاي اين بسته‌اند. اين برنامه‌ها ورودي‌ها و خروجي‌هاي كامپيوتر شما را زيرنظر دارند و به صورت خودكار – در صورت اتصال به اينترنت – خود را به روز مي‌كنند. نسخه‌هاي رايگان آنتي‌ويروس‌هاي مختلف مانند AVG، Comodo،Avira، Avast و... نياز كاربران خانگي را برطرف مي‌كنند.

 

فايروال
«ديوار آتشين» يا «فايروال» جزو ديگري از بسته ايمني كامپيوترها يا شبكه‌هاي كامپيوتري است. با فايروال مي‌توان دسترسي به شبكه‌ها يا خدمات مختلف را مديريت كرد. اين نرم‌افزار ترافيك داده بين كامپيوتر شما و شبكه (مثلا اينترنت) را كنترل مي‌كند و بر اساس تنظيمات قبلي تصميم مي‌گيرد كدام بسته اجازه گذر از ديوار آتشي را دارد و كدام نه. از جمله محبوب‌ترين فايروال‌ها مي‌توان به ZoneAlarm اشاره كرد.

 

برنامه‌هاي ضدجاسوسي
دسته‌اي ديگر از فايل‌هاي فوق‌العاده خطرناك، جاسوس‌افزارها هستند. آنها همانطور كه از نامشان پيداست در پي جمع‌آوري اطلاعات از كامپيوتر قرباني و همچنين رصدكردن فعاليت‌هاي او در هنگام كار با كامپيوتر هستند. مثلا اين جاسوس‌افزارها ممكن است خود را در قالب يك بازي محبوب مخفي كنند. برنامه‌هاي رايگان مختلفي در اينترنت براي مقابله با اين بدافزارها وجود دارد. spybot search and destroy يكي از آنهاست.

 

آنتي‌اسپم‌ها
از اسپم‌ها هم غافل نشويد. اسپم‌ها منتظر فرصتي هستند تا سيستم شما را زيرو رو كنند. ارائه‌كنندگان خدمات ايميل مانند ياهو يا گوگل اين سرويس را به كاربران خود ارائه مي‌كنند. با برنامه‌هايي مانندSPAMfighter هم مي‌توان با اسپم‌ها يا حملات فيشينگ درOutlook، Outlook Express، Windowsmail مقابله كرد. در حملات فيشينگ كاربر با لينك آلوده به صفحه‌اي جعلي هدايت مي‌شود كه بدافزارها و هكرها در آن به كمين نشسته‌اند.

 

مقابله با باج‌گيرها
با خيال راحت درحال كاركردن با سيستم‌تان هستيد كه ناگهان همه چيز قفل مي‌شود. هرچه تلاش كنيد اتفاقي نمي‌افتد. شما ديگر نه با يك لپ تاپ يا كامپيوتر كه با يك تكه سنگ طرف هستيد! داستان چيست؟ پاي يك «باج‌افزار» در ميان است. باج‌افزارها گروه ديگري از بدافزارها هستند كه كامپيوتر قرباني را قفل و از صاحب آن در مقابل آزادكردن سيستم، پول تقاضا مي‌كنند. Kaspersky WindowsUnlocker برنامه‌اي رايگان براي پاك‌كردن اين بدافزارهاست.

 

حلقه نجات
همه راه‌ و روش‌هايي كه در بالا ذكر شد كمك بسيار زيادي به امن ماندن و ايمن بودن ارتباط‌ها و سيستم‌هاي شما در فضاي مجازي مي‌كند اما اگر با وجود همه مراقبت‌ها و به‌روزرساني‌ها كامپيوترتان اسير بدافزارها شد، بسته به نوع آلودگي مثلا مي‌توانيد ازMcAfee Labs Stinger براي رهايي استفاده كنيد. باHijackThis هم مي‌توانيد در اسرع وقت به تنظيمات تغييريافته در كامپيوتر خود پي ببريد و آنها را به حالت اوليه برگردانيد.

 

حذف بدافزارها
برنامه‌هايي مانند Malwarebytes AntiMalwareبدافزارهاي احتمالي موجود روي كامپيوتر شما را تشخيص مي‌دهند حتي اگر بدافزارها از روش‌هاي نوين و پيچيده استفاده كنند. اين نرم‌افزار برنامه‌ها و پروسه‌هاي كامپيوتر شما را دائم زيرنظر دارد و به محض مشاهده فرايندي مشكوك، زنگ خطر را به صدا در مي‌آورد. برخي از بدافزارها به مرور زمان كامپيوتر شما را از درون خورده و نابود مي‌كنند. آنها درست مثل يك غده سرطاني رشد مي‌كنند.

 

نسخه پشتيباني
با همه اين تفاصيل بهترين كار اين است كه يك نسخه پشتيبان از كامپيوتر خود تهيه كنيد. تهيه نسخه پشتيبان از داده‌هاي كامپيوتري ساده‌ترين و مطمئن‌ترين راه براي احياي اطلاعات از دست رفته است.Paragon Backup & Recovery يكي از بسته‌هاي نرم‌افزاري رايگان و كارآمد براي تهيه نسخه بك‌آپ است. اين نرم‌افزار تمام اطلاعات شخصي و تنظيمات سيستم عامل را از يك هاردديسك به هاردديسك ديگر منتقل مي‌كند.


>>>باشگاه خبرنگاران

http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg
مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین:

آگهیهای خودرا اعم ازخودرو،ملک و......... به صورت رایگان در سایت ذره بین درج نمایید

  لطفا برروی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo9c8BSJbbB0ckWmrn8M4GNt4wycfBJ4jHG8-M9pAlf9gliVZFnQ

برای ارسال تبلیغات پیامکی واطلاع رسانی خود از پنل پیامکی ذره بین استفاده نمایید
 

لطفاجهت اطلاع از مشخصات سامانه اس ام اس ذره بین
بر روی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://www.zarrehbin.com/files/main_ads/1401435123.png 

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار