لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

لابراتوار سایان,آتلیه عکاسی,آموزشگاه عکاسی,آتلیه چاپ عکس

نوع شرکت/مدرک : عکاسی وفیلم برداری
نام مدیر عامل : آقای یاوری
تلفن های تماس شرکت : 88583293 - 88583294 - 88583289
آدرس شرکت : تهران - تهران - سعادت آباد-خیابان علامه جنوبی-38شرقی-پلاک16-لابراتوار سایان
وبسایت/وبلاگ : ورود به وبسایت

شرح خدمات : آتلیه عکاسی,آموزشگاه عکاسی,لابراتوارعکاسی,آتلیه چاپ عکس,لابراتوار چاپ عکس,خدمات صحافی,آموزش عکاسی ,عکاسی در آتلیه ,جلد سازی, خدمات صحافی,عکاسی اسپرت در آتلیه عکاسی
ساپورت از جنس گوشت
ظ
هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر دردیدگاه های کاربران


ساپورت از جنس گوشت!


20120210001

 

 

20120210002

20120210003

20120210004

20120210005
======================================

۴ تیپ شخصیتی برای مدیریت بهتر

 

تمایل طبیعی مدیران که خود نیز تیپ های شخصیتی مختلفی دارند این است که با افراد دیگر طوری رفتار کنند که انگار مشابه خودشان هستند. با این حال، مدیریت موثر نیازمند «انعطاف پذیری شخصیتی» است. باید شخصیت و رویکردتان را بر اساس ویژگی های شخصی که با او کار می کنید، تغییر دهید.

 

وقتی چند سال پیش در یک سری مشکلات پزشکی درگیر شدم، خیلی مشتاق بودم شرایط را درک کنم و همواره سؤالاتی درباره نتایج احتمالی هر نوع درمان، دارو یا سایر اقدامات ممکن می پرسیدم. به زودی دریافتم تقریبا هر متخصصی که با او صحبت می کنم این جمله را تکرار می کند: «هر کسی متفاوت است».

این عبارت در دنیای کار هم مصداق دارد. «هر کسی متفاوت است». تمایل طبیعی مدیران که خود نیز تیپ های شخصیتی مختلفی دارند این است که با افراد دیگر طوری رفتار کنند که انگار مشابه خودشان هستند. با این حال، مدیریت موثر نیازمند «انعطاف پذیری شخصیتی» است. باید شخصیت و رویکردتان را بر اساس ویژگی های شخصی که با او کار می کنید، تغییر دهید.

روش های مختلف برای افراد مختلف

آزمون ها و ابزارهای تعیین شخصیت بسیاری وجود دارد که در طول سال ها توسعه یافته است. شاید بهترین آن ها آزمون DISC باشد که شخصیت ها را به چهار گروه تقسیم می کند. این ابزار در تعریف شخصیت خاص افراد و تعیین نقاط قوت، ضعف، علایق و مسیرهای شغلی احتمالی فرد به طرز شگفتی دقیق است.

ما هرگز بدون گرفتن آزمون DISC، کسی را در شرکتمان استخدام نمی کنیم. داوطلبان استخدام را با ارائه رمز ورود به وب سایتی رجوع می دهیم و از آن ها می خواهیم ده تا پانزده دقیقه برای پاسخگویی به مجموعه سؤالات اختصاص دهند و سپس دکمه تایید را بزنند. سپس در همان لحظه، تحلیل کامل و دقیقی از شخصیت خودشان دریافت می کنند. نتایج آزمون شخصیتی همزمان برای ما یعنی کارفرمای احتمالی هم ارسال می شود.

سپس درباره نتایج آزمون شخصیتی، تلفنی با فرد گفتگو می کنیم. ما صراحت کامل را رعایت کرده و نتایج آزمون هر یک از کارمندان احتمالی درباره خُلق و خو و صلاحیتش برای انجام کار یا وظیفه ای خاص را با او مرور می کنیم. این فرایند مثبتی است که هدف آن اطمینان از این موضوع است که اگر شخصی را برای کاری استخدام می کنیم، از انجام آن کار خشنود خواهد شد.

تحلیل DISC بر اساس جایگاه افراد روی نموداری که دو محور جدا دارد، آن ها را به چهار تیپ شخصیتی متفاوت تقسیم می کند. دامنه محور عمودی از درون گرا در پایین تا برونگرا در بالا متغیر است.

روی محور افقی دامنه شخصیت از وظیفه محور در چپ تا فردمحور در راست متغیر است. پس چهار کادر و چهار تیپ شخصیتی اصلی دارید.

شخصیت راهبر

اولین تیپ شخصیتی در کادر چپ بالا شخصیت مسلط یا شخصیت راهبر است. این فرد برونگرا و درعین حال بسیار وظیفه محور است. انگیزه اصلی برای این فرد «کسب نتایج است». این فرد می تواند کارآفرین، رئیس آتش نشانی یا افسر پلیس فوق العاده ای باشد و برای هر کاری که در آن کسب نتایج مهم ترین عامل موفقیت شرکت باشد مناسب است.

شخصیت راهبر سریع فکر می کند و تصمیم می گیرد و مایل است به سرعت به نتیجه نهایی برسد. راهبران تحمل کمی نسبت به تیپ شخصیتی ربع دوم یعنی رابطه سازان دارند، زیرا خودشان بیشتر وظیفه محور هستند تا فرد محور، اما به خوبی با تیپ شخصیتی گروه سوم یعنی تحلیل گران کنار می آیند، زیرا تمرکز هر دو بر کسب نتایج است.

شخصیت اجتماعی

دومین ربع مربوط به شخصیت اجتماعی یا ابرازگر است (در مدل DISC با نام اثرگذار آمده است). این فرد ارزش زیادی برای روابط قائل است و فردمحور و برونگرا است. انگیزه اصلی برای شخص اجتماعی این است: «خودت را ببین، مرا ببین!»

این فرد سیاستمدار، سخنران، فروشنده، مجری یا مدیر خوبی می شود و در هر کار دیگری که نیازمند سطح بالای تعامل مثبت با دیگران است نیز خوب عمل می کند. آن ها خیلی دوست دارند درباره خودشان و همچنین درباره شما صحبت کنند و معمولا مثبت و مشتاق هستند.

یکی از خطرات افراد اجتماعی یا ابرازگر این است که به سرعت با شما موافقت می کنند و تعهداتی می دهند که اغلب فراموش می کنند یا درست به خاطر نمی آورند.

شخصیت رابطه ساز

سومین ربع در سمت راست و پایین مربوط به فرد رابطه محور است. به دلایل توصیفی این فرد را «رابطه ساز» می نامیم. رابطه سازها اهمیت زیادی به افکار و احساسات دیگران می دهند و درعین حال درون گراتر و تودارتر هستند. آن ها کم حرف تر هستند، خیلی سخن نمی گویند و ایما و اشاره ندارند.

افراد رابطه محور در جمع بندی به کندی عمل می کنند و گاهی مردد به نظر می رسند. آن ها نگران اثر رفتار و گفتار خود بر دیگران هستند. بزرگ ترین انگیزه برای رابطه سازان این است: «بیایید دوست باشیم».

رابطه سازان معلم، پرستار، مشاور و روانشناس خوبی می شوند؛ آن ها در هر کاری که نیازمند کار نزدیک با دیگران باشد، خوب عمل می کنند. وقتی با شخصیت های رابطه ساز تعامل برقرار می کنید، باید کمی بیشتر تعلل کنید، سؤالات زیادی بپرسید، با دقت به پاسخ ها گوش دهید و بدانید که این افراد دوست ندارند عجولانه تصمیم بگیرند.

شخصیت تحلیل گر

چهارمین ربع در سمت چپ و پایین مربوط به شخصیت تحلیل گر یا متفکر است که در مدل DISC با نام سازگار آمده است. این شخص تودار و ساکت و همچنین بسیار وظیفه محور است. بزرگ ترین انگیزه برای این فرد این است: «بیایید دقیق باشیم».

تحلیل گران برای مشاغلی که به دقت بالا و تعامل کم نیاز دارد، بسیار مناسب هستند. آن ها مشکلاتی را ترجیح می دهند که «نخواهند فورا پاسخش را بدهند». افرادی که در بخش متفکر/تحلیل گر قرار می گیرند به عنوان حسابدار، مهندس، برنامه نویس رایانه، دانشمند، محقق، ریاضی دان و تحلیل گر مالی بسیار موفق هستند. آن ها ترجیح می دهند که ساعت های طولانی در تنهایی کار کنند و با دیگران کمترین تعامل را داشته باشند.

وقتی با تحلیل گران/متفکران مواجه می شوید، باید ایده های خود را به شکلی عملی و منطقی ابراز کنید. آن ها عاشق حقایق و جزئیات هستند و می خواهند مطمئن شوند که هیچ امکانی برای خطا یا اشتباه وجود ندارد.

افراد متفاوت هستند

تمایل طبیعی شما این است که با دیگران طوری برخورد کنید انگار درست شبیه شما هستند. اما وقتی به بلوغ می رسید، می فهمید که افراد مختلف روش های مختلف دارند.

برای کنار آمدن با شخصیت های مختلف، باید گاهی تامل کرده و به فرد مقابل توجه کنید. سپس با او راه بروید و یاد بگیرید که با سرعت و خلق و خوی او هماهنگ شوید، به خصوص اگر می خواهید به طریقی بر او اثر بگذارید.

روش مدیریتی شما

به کارمندان خود نگاه کنید. به شخصیت خود که هیچ وقت تغییر نمی کند بیندیشید و سپس به روندهای شخصیتی افراد اطرافتان و چگونگی برقراری بهترین ارتباط با آن ها فکر کنید.

• راهبر: فرد راهبر وظیفه محوری بالا و فرد محوری کمی دارد. این فرد بی طاقت، موفقیت محور، متمرکز بر کار و علاقمند به کسب نتایج است. روش صحیح مدیریت او این است که عمل گرا، دقیق، متمرکز و سریع باشید و به صراحت نتایج مورد انتظار و روش ارزیابی نتایج و موفقیت ها را مشخص کنید.

• ابرازگر: این تیپ شخصیتی بسیار اجتماعی، برونگرا، دوستانه و مشتاق است. این افراد کل نگر هستند، تصاویر بزرگ را می بینند، نسبت به شنیدن جزئیات بی طاقت هستند و علاقه زیادی به تعاملات انسانی دارند. اثربخش ترین روش مدیریت در رابطه با افراد اجتماعی/برونگرا این است که آن ها را در جریان قرار دهید و انرژی آن ها را بر چیزی متمرکز کنید که بتوانند بیشترین همکاری را با شما داشته باشند. زمانی را به صحبت، ایجاد ارتباط و تعامل با آن ها اختصاص دهید و سپس از سایرین بخواهید که به جزئیات بپردازند.

• رابطه ساز: رابطه ساز انسان محور است و تمرکز کمی بر کارها دارد. این افراد که حساس و مردد هستند، تاکید زیادی بر ایجاد رابطه با دیگران دارند. آن ها از همکاری، کار تیمی، دوستانه بودن و هماهنگی لذت می برند. رابطه سازها روش مدیریتی ملایم همراه با تعاملات زیاد، دوستانه، آهسته و بدون غافلگیری را می پسندند. احساس کردن، توجه و حساسیت نشان دادن به حالات و روابط سایر افراد بیشترین اهمیت را برای آن ها دارد.

• متفکران: این افراد تمرکز زیادی بر کار و تمرکز کمی بر افراد دارند. آن ها به جزئیات، صحت، دقت و کامل و بی نقص بودن اهمیت زیادی می دهند. شیوه مدیریتی مناسب در رابطه با متفکران این است که صریح، مرتبط، دقیق، متوجه جزئیات، دقیق در گفتار، ملایم و کنترل شده باشید.

مدیران عالی برای بهبود توانایی برای ایجاد رابطه خوب با انواع مختلف تیپ های شخصیتی زمان اختصاص می دهند. خوشبختانه این توانایی با تجربه و پرسیدن تعداد زیادی سؤالات خوب و گوش دادن دقیق به پاسخ های آن ها حاصل می شود. شما باید شیوه مدیریتی خود را عمدا تغییر دهید تا هماهنگی بیشتری با شخصیت اصلی طرف مقابل پیدا کنید.


_______________________________
کیفیت تصویر دوربین های دیجیتال
کیفیت تصویر یک دوربین دیجیتال به عوامل مختلفی از جمله کیفیت اپتیکی لنز و تراشه گرفتن تصویر، الگوریتم های فشرده سازی و سایر قطعات موجود در دوربین بستگی دارد. هرچند مهمترین عامل تعیین کننده کیفیت تصویر وضوح (Resolution) CCDآن است. هر چه تعداد پیکسل های آن بیشتر باشد، وضوح بیشتری دارد و بنابر جزئیات بیشتری را می تواند در تصویر ثبت نماید.
در سال 1997 وضوح دوربین های دیجیتال معمولی در حدود 460*480 پیکسل بود. یک سال بعد روشهای ساخت بهبود یافت و تکنولوژی در عین ناباوری، دوربین های مگاپیکسلی با وضوح 1024*768 یا حتی 1536*1024 را با همان قیمت عرضه نمود. دراوایل 1999 وضوح دوربینها به 1536*1024 و تا اواسط سال به 1800*1200 رسید. یک سال بعد پیشرفت بی امان مگاپیکسل ها قلعه 3 مگاپیکسل را تسخیر کرد و به وضوح 3.34 مگاپیکسل که قادر به گرفتن عکسی با وضوح 2048*1536 پیکسل بود، رسید. اولین مدل مصرفی دوربین های 4 مگاپیکسلی در میانه سال 2001 با وضوح تصویر 2240*1680 پیکسل پدیدار گشت.
در این سطح از وضوح دیگر تعداد پیکسل ها به عنوان مهمترین مساله در تعیین کیفیت مطرح نیست و مساله ای که اهیمیت بالاتری می یابد کیفیت تصاویر است، یعنی اطلاعات جمع آوری شده توسط CCD با چه دقت و کیفیتی به ADC انتقال می یابد.
کیفیت پروسه مدیریت رنگ CCDها دیگر عامل مهم در کیفیت بوده و یکی از دلایل اولیه تفاوت در تصویر خروجی دوربین های مختلف با CCDهای یکسان از لحاظ تعداد پیکسل است. این پروسه نباید تحت تاثیر روش میان یابی که تولید کنندگان برای تولید فایل Bitmap با وضوح بیشتر از وضوح اپتیکال بکار میبرند، قرار بگیرد. این روش که به آن Resampling می گویند با استفاده از اطلاعاتی که از قبل موجود است پیکسل ها را زیاد می کنند و گرچه وضوح موثر را افزایش می دهند، این کار منجر به کم شدن دقت (Sharpness) و کنتراست تصویر می شود. این روش با کمی کردن پیکسل ها و کیفی کردن آنها بر اساس ویژگی هایی که دارا می باشند انجام می شود. بعضی دوربینها بجای روش استاندارد میان یابی، که پیکسلها برای تولید تصویر بزرگتر کپی و paste می شوند، از نرم افزاری با تکنیک های بزرگ کردن تصویر که نتیجه بهتری از میان یابی مرسوم به دست می دهد، استفاده می کنند. در این روش، پیکسلهای کپی و paste شده، بر اساس جایی که نرم افزار بزرگ کردن تصویر تشخیص دهد که باید خط، شکل، طرح pattern و یا کانتور خاصی را برای ایجاد تصویر بزرگتر ایجاد نمایند، تغییر می کنند.
دیگر عامل محدود کننده کیفیت[ روشهای فشرده سازی تصویر است که در بسیاری از دوربین های دیجیتال برای ایجاد امکان نگهداری تعداد بیشتری عکس در حافظه بکار گرفته می شود. بعضی از دوربین های دیجیتال تصاویر را در فرمتی مختص به خودشان نگه می دارند که برای دستیابی به آنها به نرم افزار ویژه ای که توسط تولید کنندگان عرضه می شود نیاز می باشد، اما بیشتر دوربینهای دیجیتال تصاویر را در فرمتهای استاندارد JPEG یا FLASHPix که استاندارد سنعت می باشد و در بیشتر نرم افزارهای گرافیکی قابل استفاده می باشد، نگه می دارند. استفاده از یک روش فشرده سازی بد یا فشرده سازی بیش از حد باعث افت کیفیت تصویر می شود. بهر حال، بسیاری از دوربینها امکان تنظیم نوع فشرده سازی را برای کاربر فراهم کرده و به کاربر اجازه می دهد که بین کیفیت تصویر و ظرفیت تصویر، حالت مورد نظر خود را انتخاب نماید، حتی کاربر می تواند از تصویر بدون هیچ گونه فشرده سازی RAW برای داشتن بهترین کیفیت ممکن استفاده نماید.

>>>عکاسی دات کام


http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg
مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین:

آگهیهای خودرا اعم ازخودرو،ملک و......... به صورت رایگان در سایت ذره بین درج نمایید

  لطفا برروی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo9c8BSJbbB0ckWmrn8M4GNt4wycfBJ4jHG8-M9pAlf9gliVZFnQ

برای ارسال تبلیغات پیامکی واطلاع رسانی خود از پنل پیامکی ذره بین استفاده نمایید
 

لطفاجهت اطلاع از مشخصات سامانه اس ام اس ذره بین
بر روی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://www.zarrehbin.com/files/main_ads/1401435123.png

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار