لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

شهر آرای زاگرس

نوع شرکت/مدرک : ساختمان و صنایع مرتبط
نام مدیر عامل : احمدرضا بساک
آدرس شرکت : خوزستان - دزفول -
تلفن های تماس کارخانه : 09166442295 - 09334543504

شرح خدمات : واحد فضای سبز و گردشگری شرکت شهر آرای زاگرس با سابقه طولانی در زمینه طراحی و احداث انواع فضای سبز و محوطه های پارکی و ویلایی و تولید برخی از قطعات و مبلمان پارکی با طرح طبیعت،آبشار مصنوعی،آلاچیق و... فعالیت دارد . شهر آرای زاگرس سعی دارد تخصص را در کنار تجربه همواره سرلوحه کار های خود قرار دهد و نیاز های مشتریان خود را بصورت تخصصی پاسخگو باشد.
اتوبوسی مختص بچه ها
هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
اتوبوسی مختص بچه ها
 

20110609201

.

20110609202

=========================================

 

راز یک مصاحبه کاری موفق

تقاضا برای یک شغل جدید پرچالش و انرژی بر است. در گام اول شما باید مدیر منابع انسانی سازمان مورد نظر را روی کاغذ متقاعد کنید که شایسته رفتن به مرحله مصاحبه هستید. اگر این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید، در جلسه مصاحبه رئیس آینده خود را رودررو ملاقات می کنید، آنگاه تنها چند دقیقه کوتاه فرصت دارید تا چنان تاثیر مثبتی بر او بگذارید که از بین تمام کاندیداهای موجود شما را برای آن شغل انتخاب کند.
 

دِرِک روکر، استاد بازاریابی مدرسه مدیریت کلاگ می گوید: «هنگامی که شما در یک جلسه مصاحبه کاری حاضر می شوید، در ضعیف ترین حالت خود قرار دارید.» و این می تواند به ضرر شما باشد. با این وجود او و همکارانش در مطالعه اخیر خود دریافته اند که در چنین شرایط سختی، فکر کردن به زمانی در گذشته که در اوج قدرت خود بوده اید، می تواند بسیار به شما کمک کند. در این مطالعه متقاضیانی که پیش از تهیه کردن تقاضانامه یا شرکت کردن در مصاحبه خود چند لحظه ای به زمان قدرت خود فکر کردند، نسبت به کسانی که دوران ضعف خود را تجسم کردند یا اصلا مرور خاصی از گذشته نکردند، نرخ استخدام بالاتری به دست آوردند.

قدرت در گذشته

روکر با همکاری استادانی دیگر به مطالعه اثر قدرت بر افراد پرداخت. این محققان در مطالعات خود توانستند یک استراتژی ساده طراحی کنند که با به کار گرفتن آن فرد به سرعت احساس قدرت، یا عدم قدرت کند. آنها دریافتند که بودن در شرایط قدرت یا ضعف می تواند کاملا بر نحوه رفتار افراد تاثیر بگذارد و به آنها احساس اعتماد به نفس، قدرت و کنترل دهد. به علاوه این افراد با ذهنیتی خوش بین تر و رقابتی تر در صحنه حاضر می شوند و تسلط در رفتارشان نمود پیدا می کند. می دانیم که این موارد ویژگی های کلیدی موردنیاز در یک جلسه مصاحبه است، به خصوص با توجه به اینکه اغلب افراد در این شرایط به علت فشار و اضطراب عمدتا بسیار آسیب پذیرتر می شوند و سطح اعتماد به نفس و مهارتی پایین تر از حالت معمول را به نمایش می گذارند.اما آیا این روش برای همه افراد نتیجه مثبتی می دهد. در ادامه به بررسی این پرسش پرداخته ایم. قدرت باعث می شود احتمال استخدام شما روی کاغذ بالا برود.

آزمایش اول روکر و همکارانش روی هشت دانشجوی هلندی بود که از آنها خواسته شد، یک متن کوتاه در ارتباط با موضوع «قدرت» در مورد خود بنویسند: نیمی از آنها متنی در مورد زمان قدرت (به عنوان مثال ارتقا در شغل پاره وقت خود) و نیمی دیگر در مورد زمان عدم قدرت خود (به عنوان مثال هنگامی که مجبور بوده اند به استاد یا صاحب کار خود گزارش کار دهند) نوشتند. پس از این متن از آنها خواسته شد تا یک تقاضانامه کاری (برای شغل مدیریت فروش که مطابق با تحصیلات آنها بود و از نیازمندی های یک روزنامه گرفته شده بود) نیز بنویسند.

پس از پایان کار، تقاضا نامه ها از دانشجویان گرفته شد و بین یک گروه دیگر که در مطالعه شرکت داشتند، توزیع شد. این گروه دوم هیچ اطلاعی در مورد متن اولیه دانشجویان در مورد قدرت یا عدم قدرت شان نداشتند. بلکه تنها از آنها درخواست شده بود تا نامه ها را مطالعه کنند و نظر دهند که چه کسی یا کسانی از بین آنها برای استخدام مناسب هستند. با بررسی نتایج محققان این مطالعه دریافتند که این گروه به طور عمده به سمت متقاضیانی گرایش داشتند که پیش از تقاضا نامه، در مورد زمان قدرتمندی خود فکر کرده بودند. این یعنی آن متن کوتاه غیرمرتبط در مورد احساس قدرتمندی شان باعث شده بود تا تقاضانامه گیراتری ارائه دهند.

قدرت قانع کردن

محققان پس از این آزمایش به بررسی تاثیر این امر در جریان مصاحبه کاری افراد پرداختند. در این آزمون، پنجاه وپنج دانشجوی فرانسوی در مصاحبه هایی ساختگی شرکت کردند. هر جلسه مصاحبه شامل پانزده دقیقه پرسش و پاسخ با دو مصاحبه گر حرفه ای (اغلب استادان دانشگاه) بود. در این پانزده دقیقه دانشجویان باید تلاش می کردند تا مصاحبه گر را قانع کنند که مهارت، تجربه و انگیزه کافی برای ورود به مدرسه کسب وکار را دارند. مشابه آزمایش قبلی، در اینجا نیز از دانشجویان خواسته شد تا نامه ای غیرمرتبط در رابطه با موضوع قدرت بنویسند و مجددا عده ای از آنها در مورد زمان قدرتمندی و عده دیگر در مورد زمان ضعف خود نوشتند؛ گروه سومی نیز به عنوان گروه پایه در نظر گرفته شدند که اساسا هیچ متنی را نگارش نکردند.

پس از پایان مصاحبه، از مصاحبه گران که هیچ اطلاعی نیز از نامه های اولیه نداشتند، در مورد صلاحیت کاندیداها سوال شد و پرسیده شد چه کسانی در میان آنها متقاعدکننده تر به نظر رسیدند. طبق نتایج، یک بار دیگر کاندیداهایی که در مورد قدرت خود نوشته بودند در صدر قرار گرفتند. مصاحبه گران موفقیت متقاضیان «قدرتمند» در برابر «گروه پایه» را ۸۱ درصد محتمل تر و موفقیت آنها را در برابر گروه «کم قدرت» ۱۶۲ درصد محتمل تر دانستند.

عملکرد بهتر این گروه به توانایی بیشتر آنها در متقاعد کردن مصاحبه گران نسبت داده شد. مصاحبه گران به وضوح بیان کردند که رفتار این افراد کاملا قانع کننده تر از گروه دیگر بود. با این حال هنوز به روشنی مشخص نیست که این متقاعدکننده بودن دقیقا در کدام بخش از رفتار گروه قدرتمند به چشم می خورد، پرسشی است که موضوع مطالعات آینده خواهد بود. روکر و همکارانش همچنین قصد دارند در آینده بررسی کنند که چه تفاوتی بین تاثیر این روش در زمانی که افراد آگاه هستند که حس قدرت به آنها القا می شود و زمانی که هیچ اطلاعی از این استراتژی ندارند وجود دارد. روکر در این زمینه می گوید: «حس من این است که برای برخی افراد، آگاهی داشتن از روش کمک کننده است و برای عده ای دیگر نتیجه عکس این است.» او توضیح داد، «زمانی که فرد از این روند آگاه است، اگر به یاد آوردن تجربه قدرت برای او آسان باشد، می تواند به سرعت اعتماد به نفس او را افزایش دهد و به نتایج خوبی ختم شود، از سوی دیگر اگر مجبور شود تقلای زیادی برای پیدا کردن یک تجربه موفق کند احتمالا بیشتر باعث افت اعتماد به نفس و عملکرد او می شود.» اگر می پرسید که آیا می توانید این روش را پیش از مصاحبه خود امتحان کنید، به شما می گوییم فقط کمی احتیاط کنید. به گفته روکر نتایج هنوز در دست تحقیق است تا مطمئن شویم این روش درست برای شخص شما هم مناسب است یا نه. با این وجود، اگر یک مصاحبه کاری در راه دارید و به راحتی می توانید تجربه های خوشایندی از موفقیت ها و قدرت خود در گذشته به یاد آورید، باید بگوییم ارزش امتحان کردن را دارد.

منبع:  kellog  مترجم: بیتا نظام دوست/

 


_____________________
تذکر به خویشتن

پرسیدم:بار الهی چه عملی از بندگانت بیش از همه تو را به تعجب وا می‌دارد؟

پاسخ آمد:اینکه شما تمام کودکی خود را در آرزوی بزرگ شدن به سر می‌برید و دوران پس از آن را نیز در حسرت بازگشت به کودکی می‌گذرانید.

اینکه شما سلامتی خود را فدای مال‌اندوزی می‌کنید و سپس تمام دارایی خود را صرف بازیابی سلامتی می‌نمایید.

اینکه شما به قدری نگران آینده‌اید که حال را فراموش می‌کنید، در حالی که نه حال را دارید و نه آینده را.

این که شما طوری زندگی می‌کنید که گویی هرگز نخواهید مرد و چنان گورهای شما را گرد و غبار فراموشی در بر می‌گیرد که گویی هرگز زنده نبوده‌اید.

سکوت کردم و اندیشیدم،

در خانه چنین گشوده، چه می‌‌طلبیدم؟ بلی، آموختن …

پرسیدم:چه بیاموزم؟

پاسخ آمد:
بیاموزید که مجروح کردن قلب دیگران بیش از دقایقی طول نمی‌کشد ولی برای التیام بخشیدن آن به سالها وقت نیاز است.

بیاموزید که هرگز نمی‌توانید کسی را مجبور نمایید تا شما را دوست داشته باشد، زیرا عشق و علاقه دیگران نسبت به شما آینه‌ای از کردار و اخلاق خود شماست.

بیاموزید که هرگز خود را با دیگران مقایسه نکیند، از آنجایی که هر یک از شما به تنهایی و بر حسب شایستگی‌های خود مورد قضاوت و داوری ما قرار می‌گیرد.

بیاموزید که دوستان واقعی شما کسانی هستند که با ضعف‌ها و نقصان‌های شما آشنایند ولیکن شما را همانگونه که هستید و دوست دارند.

بیاموزید که داشتن چیزهای قیمتی و نفیس به زندگی شما بها نمی‌دهد، بلکه آنچه با ارزش است بودن افراد بیشتر در زندگی شماست.

بیاموزید که دیگران را در برابر خطا و بی‌مهری که نسبت به شما روا می‌دارند مورد بخشش خود قرار دهید و این عمل را با ممارست در خود تقویت نمایید.

بیاموزید که دو نفر می‌توانند به چیزی یکسان نگاه کنند ولی برداشت آن دو هیچگاه یکسان نخواهد بود.

بیاموزید که در برابر خطای خود فقط به عفو و بخشش دیگران بسنده نکنید، بلکه تنها هنگامی که مورد آمرزش وجدان خود قرار گرفتید، راضی و خشنود باشید.

بیاموزید که توانگر کسی نیست که بیشتر دارد بلکه آنکه خواسته‌های کمتری دارد از همه توانگرتر است.

به خاطر داشته باشید که مردم گفته‌های شما را فراموش می‌کنند و همین مردم اعمال شما را نیز از یاد خواهند برد ولی، هرگز احساس شما نسبت به خویش را از خاطر نخواهند زدود.

http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg
مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین: 

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار