لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

نت گستران پویا

نوع شرکت/مدرک : کامپیوتری
نام مدیر عامل : . .
تلفن های تماس شرکت : 88648550
آدرس شرکت : تهران - تهران - خیابان گاندی - خیابان پانزدهم -شماره 24
وبسایت/وبلاگ : ورود به وبسایت

شرح خدمات : ارائه دهنده سرور های اختصاصی - تجهیزات شبکه وذخیره سازی -نصب وراه اندازی -پشتیبانی ونگهداری
چگونه سیستم خود را برای پاکسازی خودکار تنظیم کنیم؟

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:


چگونه سیستم خود را برای پاکسازی خودکار تنظیم کنیم؟
 
اگر یک کاربر فعالید که ساعات بسیاری را با رایانه خود‌ می‌گذرانید، به احتمال ‌زیاد، درگیر حجم انبوهی از فایل‌ها هستید که حافظه شما را اشغال کرده‌اند و برای پاکسازی آن‌ها باید هر چند وقت یک بار زمانی را صرف کنید؛ اما ایده ناب این است که سیستم شما هر چند وقت یک بار ‌خودکار اقدام به پاکسازی خود کند.به گزارش «تابناک»، فایل‌های Cache و متعلقات باقی مانده از وب‌گردی معمولا از دسته مواردی هستند که به مرور زمان در حافظه انباشته می‌شوند و بعد از مدت زمانی مدید، حجم عظیم و قابل توجهی را به خود اختصاص می‌دهند.

ابزارهای زیادی از جمله ابزار درونی خود ویندوز برای پاکسازی سیستم به شکل دستی وجود دارد و برخی دیگر از ابزار‌ها نیز هستند که ‌‌مشخص و حرفه‌ای تر‌، اقدام به پاکسازی سیستم در لایه‌های زیرین می‌کنند.

اما نکته در خصوص همه این‌ها آنکه کاربر در ‌‌نهایت برای خود اقدام به پاکسازی سیستم کند و از آنجا‌ که این امر از آن دسته ‌مواردی است که چندان جدی تلقی نمی‌شود، نتیجه کاملا قابل پیش بینی است!

ایده بهتر آنکه سیستم را به گونه‌ای تنظیم کنید که ‌خودکار و در زمان‌های معین، ‌اقدام به پاکسازی خود کند. این‌‌ همان کاری است که نرم افزار Belvedere برای شما انجام می‌دهد:

چگونه سیستم خود را برای پاکسازی خودکار تنظیم کنیم؟

نصب این نرم‌افزار بسیار ساده و بدون نکته خاصی است و پس از نصب به شکل Startup در پشت صحنه سیستم به فعالیت خود می‌پردازد:

چگونه سیستم خود را برای پاکسازی خودکار تنظیم کنیم؟

از آیکون این برنامه در قسمت Tray ویندوز می‌توانید برای مدیریت قواعد کاری نرم‌افزار برای پاکسازی فایل‌ها و پوشه‌ها استفاده کنید. برای این منظور ‌روی آیکون برنامه کلیک راست کنید و از منوی مربوطه گزینه Manage را برگزینید:

چگونه سیستم خود را برای پاکسازی خودکار تنظیم کنیم؟

در این صورت پنجره Belvedere Rules باز می‌شود؛ ‌جایی ‌که باید نام آن را اتاق کنترل و فرمان این نرم‌افزار گذاشت. برای ساختن یک قاعده یا Rule جدید نخست باید اقدام به ایجاد یک پوشه جدید ‌کنید. برای این منظور ‌روی دکمه در زیر بخش Folders کلیک کنید:

چگونه سیستم خود را برای پاکسازی خودکار تنظیم کنیم؟

در این صورت پنجره‌ای باز می‌شود که از شما می‌خواهد مسیری را که خواهان پاکسازی آن هستید، انتخاب کنید، مسیر مورد نظر ‌را برگزیده و ‌ روی OK کلیک کنید:

چگونه سیستم خود را برای پاکسازی خودکار تنظیم کنیم؟

پس از آنکه مسیر مورد نظر خود را برگزیدید، ‌زمان ایجاد Rule است. پوشه خود را از بخش Folder انتخاب و بر ‌دکمه ذیل قسمت Rules کلیک کنید. پنجره مدیریت Rule باز می‌شود که در آن می‌توانید پارامترهای مربوطه از جمله زمان فعالیت Rule را مشخص کنید:

چگونه سیستم خود را برای پاکسازی خودکار تنظیم کنیم؟

‌روش عمل این نرم‌افزار استفاده از قواعد شرطی است؛ به این معنا که چنانچه شرط تعیین شده از سوی شما محقق شود، نرم‌فزار‌ خود‌کار عملیات پاکسازی را انجام می‌دهد. بخش نخست‌ در این صفحه شرط‌ و قسمت دوم جزا یا عملیات اجرایی است:

چگونه سیستم خود را برای پاکسازی خودکار تنظیم کنیم؟

یکی از معمول‌ترین قالب‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، این است که در مسیر مورد نظر، فایل‌های حجیمی را که برای مدت‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، پاکسازی شوند. در این صورت کافی است ‌در قسمت شرط تعیین کنید که نرم‌افزار فایل‌هایی که مثلا برای 48 هفته مورد استفاده نبوده‌ند، مورد توجه قرار داده‌ و در قسمت عملیات اجرایی تعیین کنید که این فایل‌ها پاک شوند:

چگونه سیستم خود را برای پاکسازی خودکار تنظیم کنیم؟

به این ترتیب، هر ‌گاه در مسیر مورد نظر شما، شرط معین‌ محقق شود و فایلی بیش از ۴۸هفته مورد استفاده قرار نگیرد، عملیات تعیین شده‌ خودکار انجام می‌پذیرد و فایل یا فایل‌های مورد نظر پاک می‌شوند.

همچنین در صورت لزوم می‌توانید از پاک کردن فایل‌ها خود‌داری کنید و در قسمت تعیین عملیات مسیری را برای کپی شدن این فایل‌ها در نظر بگیرید یا آن‌ها را ‌کامل منتقل یا Cut کنید.

به همین سادگی این نرم‌افزار می‌تواند شمار بسیاری از مسیرهای معین‌ برای شما را‌ اتوماتیک پاکسازی کند و در صورتی که ‌کمبود حافظه دارید، ولی ‌مطمئن نیستید که کدام فایل‌ها را باید پاکسازی کنید این نرم افزار کمک فراوانی خواهد کرد.

همچنین می‌توانید با دادن مسیر فایل‌های موقتی ویندوز نظیر Temporary‌های اینترنت و تعیین شرط لازم، اقدام به پاکسازی خودکار این مسیر‌ها در سیستم خود کنید و عملا کار Cleanup ویندوز را انجام دهید.


>>تابناک


http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg
مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین:

آگهیهای خودرا اعم ازخودرو،ملک و......... به صورت رایگان در سایت ذره بین درج نمایید

  لطفا برروی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo9c8BSJbbB0ckWmrn8M4GNt4wycfBJ4jHG8-M9pAlf9gliVZFnQ

برای ارسال تبلیغات پیامکی واطلاع رسانی خود از پنل پیامکی ذره بین استفاده نمایید
 

لطفاجهت اطلاع از مشخصات سامانه اس ام اس ذره بین
بر روی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://www.zarrehbin.com/files/main_ads/1401435123.png

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار