لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

شرکت اسان راه البرز

نوع شرکت/مدرک : بازرگانی
نام مدیر عامل : مجید مقیمی
تلفن های تماس شرکت : 021-66661040 - 88995564 - فکس88955563
آدرس شرکت : تهران - تهران - میدان فاطمی ساختمان فاطمی طبقه 7 واحد 71

شرح خدمات : شركت آسان راه البرز با استفاده از کارشناسان و متخصصین با تجربه در زمینه ماشین آلات سنگین راهسازی و معدنی جهت مشاوره – تهیه و تامین ماشین آلات مورد نیاز شرکتهای راهسازی – معدنی و ساختمانی از برند معتبر کره ای شركت صنایع سنگین هیوندای تاسیس گردیده است. شركت صنایع سنگین هیوندای، تاسیس شده در سال 1985 میلادی، 92 مدل ماشین سنگین مستقلاً تولید كرده از جمله سه نوع تجهیزات ساختمانی و سه نوع تجهیزات ماشینهای صنعتی: انواع بیل مکانیکی، لودر و لیفتراک. دستگاه هیوندای افتخار صنایع سنگین هیوندای در ساخت ماشین آلات مقرون به صرفه با توجه به کارایی بالا ، كار كرد روان و نگهداری راحت می باشد. ماشین آلات سنگین راهسازی و سبک صنعتی هیوندای توسط 479 نماینده مجاز در 108 كشور به فروش می رسد. شركت آسان راه البرز نماینده رسمی صنایع سنگین هیوندای با شرکتهای پیمانکاری و شاغلین در بخش ماشین آلات سنگین راهسازی در سراسر ایران در ارتباط بوده و در این راه به دنبال همکاری دائمی می باشد. آسان راه البرز | بیل مکانیکی | لودر و ميني لودر | لیفتراک | چکش اِوردایم
زندگى كنيد

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:


زندگى كنيد

آيا تاكنون احساس كرده‏ ايد كه كنترل زندگى از دست شما خارج شده، هرچه بيشتر تلاش مى‏كنيد، كمتر نتيجه میگيريد؟ شايد زمان آن فرا رسيده است كه به جاى آن كه به دنبال زندگى بدويم، آن را تحت كنترل خويش درآوريم و زندگى جديدى را آغاز كنيم. درك واقعى تفاوت ميان «زنده بودن» و «زندگى كردن»، تا حدودى مشكل به نظر میرسد؛ اما پى بردن به اين نكته، منجر به تغييرات شگرفى در دنياى پيرامون ما میگردد. حال اگر از اوضاع موجود خسته شده‏ ايد و مى‏خواهيد زندگى كنيد، توصيه‏ هاى زير را به كار ببنديد:
1. به ياد داشته باشيد كه زندگى موهبتى است كه هنگام تولد، به شما ارزانى شده است .
زندگى، همان طورى است كه به آن نگاه مى‏كنيد؛ مى‏توانيد بنشينيد و اجازه دهيد تا زندگى از شما يك مغلوب بسازد يا اين كه برخيزيد و آن را به دست خود رقم بزنيد. «مايا آنجلو» در اين باره مى‏گويد: زندگى مانند مادرى است كه هر روز صبح لباس شما را مرتب مى‏كند و مى‏گويد: نگران نباش عزيزم! من با تو هستم.
2. زندگى را براى خود معنا كنيد و اهداف خود را در زندگى مشخص كنيد.
3. براى خود، قوانين ويژه‏اى وضع كنيد.
بسيارى از مردم بر اين باورند كه زندگى، يك بازى است؛ شايد هم اين گونه باشد؛ اما اكثر بازى‏ها، قوانين و مقرراتى مخصوص خود دارند و شرايط برد و باخت در آنها مشخص شده است. ما، مجموعه قوانين و مقررات بازى زندگى را همراه خود به اين دنيا نياورده‏ايم؛ شايد هم به ما اجازه داده شده تا خود اين قوانين را وضع كنيم و براى زنده بودن، زندگى كردن و شكست و پيروزى، معيارهايى در نظر بگيريم.
4. مسئوليت زندگى خويش را به طور كامل بر عهده بگيريد .
حال كه قوانينى مخصوص به خود وضع كرده‏ايد، مى‏توانيد مسئوليت زندگى خويش را بر عهده بگيريد. «جفرى ابرت» مى‏گويد: وقتى شخصاً مسئول كارهاى خود باشيد، براى آزادى و آزاد زيستن، نيازى به كسب اجازه از ديگران نداريد. وقتى شما از ديگران اجازه مى گيريد، در واقع، در مورد زندگى خود به آنها حق وتو مى‏دهيد!
5. جزئيات را بى‏ارزش نشماريد و نسبت به آنها بی تفاوت نباشيد .
مهم نيست كه چگونه زندگى مى‏كنيم؛ زندگى در مسير پرتلاطم خود، موانع بيشمارى را بر سر راه ما قرار مى‏دهد كه مجبور به مقابله با آن هستيم؛ زيرا در غير اين صورت، لذت‏ها و شادى‏هاى ما به طور جدى در معرض خطر قرار مى‏گيرند. «استفان وينسنت» مى‏گويد: «زندگى با مرگ از دست نمى‏رود؛ زندگى را لحظه به لحظه و روز به روز، از دست مى‏دهيم و اين در حالى است كه هزاران راه نرفته در پيش روى داريم».
6. كارها و عادت‏هاى نادرست خود را ترك كنيد .
بسيارى بر اين باورند كه «ترك كردن»، مفهومى منفى دارد؛ آيا شما نيز جزء اين گروه هستيد؟
برخى معتقدند كه افراد موفق، هيچ‏گاه اقدام به ترك كارى نمى‏كنند؛ اما اين گونه نيست؛ برنده‏ها، اكثر اوقات، به ترك مواردى مى‏پردازند كه اهداف و آرزوهاى آنها را برآورده نمى‏سازد.
7. فهرستى از كارهايى كه قصد ترك آنها را داريد، تهيه كنيد .
اگر زندگى خود را دقيقاً مورد بررسى قرار دهيد، خواهيد ديد كه انجام برخى كارها، روند رو به رشد شما را كُند و يا حتى‏متوقف مى‏كند و ممكن است روى كارهاى ديگر شما نيز تأثير منفى بگذارد. اين قبيل كارها را شناسايى كنيد و آنها را روى كاغذ بياوريد.
8. عادت‏ها و كارهايى را كه ترك كرده ‏ايد، در فهرست خود علامت بزنيد .
با انجام اين كارها در كوتاه مدت، شاهد تغييرات مثبتى در زندگى خود خواهيد بود. اين كار، شما را از بسيارى نكات منفى دور خواهد ساخت؛ پس فضاى اطراف خود را براى يك زندگى جديد و كسب تجارب مثبت، مهيا كنيد.
9. به آينده بنگريد .
با انجام اين تغييرات و ايجاد نيروى مثبت در زندگى، شما گام بزرگى به سوى آينده برداشته‏ايد؛ پس آينده نگر، خوشبين و شجاع باشيد. به يقين، نتايج حاصله، شما را شگفت زده خواهد كرد.
10. از تمامى امكانات اطراف خود بهره گيريد .
اين نكته را فراموش نكنيد كه استعداد و مهارتى در شما به وديعه گذاشته شده كه هيچ فرد ديگرى از آن موهبت برخوردار نيست. بنابراين، از تمام مهارت‏ها و استعدادهاى خود در جهت دست‏يابى به يك زندگى شاد و سرشار، استفاده كنيد. «ارما بومبك» مى‏گويد: «کاش هنگامى كه در پايان راه زندگى در محضر خدا حاضر میشویم، از تمامى استعدادها و امكانات موجود استفاده كرده باشیم؛ به طورى كه بتوانیم به پروردگار خود بگويیم: خداوندا! از هر چه به ما اعطا فرمودیدد، به بهترين نحو استفاده كردیم».


=======================
ده نوع تخت خواب داغ

یک خواب عمیق نیازمند یک تخت خواب راحت هست. مخصوصا اگه اون تخت مطابق با سلیقه فرددرست شده باشه!

 

 

 


========================
گوشت شترمرغ و خواص آن

 

 

گوشت شتر مرغ

گوشت شترمرغ که در گروه گوشت های قرمز طبقه بندی می شود، از ارزش غذایی بسیار بالایی برخورداراست، طوری که می توان گفت یکی از کم چرب ترین و سالم ترین نمونه های گوشت قرمز در دسترس است.

نکته جالب توجه در مورد گوشت شترمرغ این است که کالری، کلسترول و چربی آن حتی از گوشت مرغ و بوقلمون هم پایین تر است (در جدول زیر این مقایسه انجام شده است).

به همین دلیل گوشت شترمرغ برای بیماران قلبی - عروقی ، افراد دچار چربی خون بالا و کسانی که دچار چاقی هستند، غذای بسیار مناسبی می باشد.

همچنین اسیدهای چرب غیراشباع موجود در گوشت شترمرغ 30 درصد مجموع اسیدهای چرب را تشکیل می دهد که یکی از مزیت های این گوشت محسوب می شود.

این مزایا به همراه میزان بالای اسید چرب امگا-3 در گوشت شترمرغ باعث شده که این گوشت انتخاب بسیار خوبی برای بیماران قلبی- عروقی و سالمندان باشد تا با اطمینان بیشتری بتوانند نیازهای پروتئینی خود را برطرف سازند.


گوشت شتر مرغ

استفاده از اسید چرب امگا-3 تأثیرات مفیدی در کاهش بیماری های قلبی عروقی داشته و برای رشد و نمو مؤثر است. به نظر می رسد که این اسید چرب در مقایسه با اسید چرب غیراشباع امگا-6 تأثیرات مفیدی در جلوگیری از لخته شدن دارد. اکثرجیره های غذایی افراد از لحاظ اسیدهای چرب امگا-3 کمبود دارند.

از طرف دیگر میزان کم سدیم در گوشت شترمرغ، استفاده از آن را برای افرادی که دچار فشار خون بالا هستند، ممکن می سازد.


شتر مرغ و گوشت آن

گوشت شترمرغ از نظر پروتئین و آهن نیز از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است و لذا برای افراد کم خون و زنان باردار انتخاب مناسبی خواهد بود.

به علاوه گوشت شترمرغ میزان بالایی از عناصری مانند روی و منیزیم را داراست.

علاوه بر موارد بالا، گوشت شتر مرغ به میزان بسیار چشمگیری ترد بوده و از قابلیت هضم استثنائی برخوردار است، طوری که 90 درصد آن قابل هضم بوده و از این حیث پس از گوشت ماهی در رتبه دوم قرار دارد. در صورتی که گوشت مرغ و گاو 87 درصد قابلیت هضم دارند.

منبع:بیتوته
===================

فواید و مضرات لواشک و آلوچه

 

 

لواشک

چند روز پیش، سوار مترو شده بودم و داشتم با موبایلم بازی می کردم که صدای یک خانم فروشنده در واگن، توجهم را جلب کرد: «ترش ترش، ترش و خوشمزه، آلوچه و لواشک دارم...

ترش و تازه!» دهنم آب افتاد و ۲ بسته لواشک از او خریدم و تا آخر شب تمامش را خوردم اما چشمتان روز بد نبیند؛ یک دل درد اساسی گرفتم و تا یکی، دو روز حالم خراب بود.

نظر دکتر تیرنگ نیستانی، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و دانشیار انستیتو تحقیقات تغذیه ایران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، را درباره خوراکی های ترش و وسوسه برانگیزی مثل آلوچه، لواشک و قره قروت پرسیده ام. حاصل، گفتگویی است که پیش رو دارید. اگر شما هم جزو طرفداران این قبیل خوراکی ها هستید، پیشنهاد می کنم این گفتگو را بخوانید.

▪ آلوچه و لواشک جزو خوراکی های خوب و مفیدند یا بد و مضر؟

ـ هیچ کدام! ما در دنیای تغذیه، خوب و بد مطلق نداریم. گاهی خواصی برای بدترین خوراکی ها هم کشف می شود و گاهی از برخی مضرات خوراکی های خوب، نام برده می شود. آلوچه و لواشک نه کاملا خوب هستند، نه مطلقا بد.

▪ خوبی ها و فواید این خوراکی ها چیست؟

ـ خیلی از خواص میوه ها مانند فیبر و رنگدانه های آنتی اکسیدانی در لواشک میوه ها هم وجود دارد و تازه، املاح میوه ای که به صورت لواشک یا آلوچه درمی آید، نه تنها کم نمی شود؛ بلکه با جوشاندن، تغلیظ و خشک کردن، افزایش هم می یابد. از طرف دیگر، بسیاری از کارمندان نمی توانند هر روز با خودشان میوه به محل کارشان ببرند اما می توانند کمی برگه های خشک آلو، هلو، زردآلو یا لواشک را داخل جیبشان بگذارند و در طول روز میل کنند.

▪ یعنی آلوچه و لواشک، همه مواد مغذی موجود در میوه ها را دارند؟

ـ نه کاملا. بسیاری از میوه ها و سبزی ها منبع خوبی برای دریافت ویتامین C هستند که بخش زیادی از این ویتامین ، طی فرآیند خرد و خشک کردن، تخریب می شود و از بین می رود. به عنوان نمونه، در هر ۱۰۰ گرم سیب، ۶/۴ میلی گرم ویتامین C وجود دارد که این میزان وقتی که سیب خشک می شود یا به صورت لواشک در می آید، به ۸/۳ میلی گرم می رسد. به طور کلی، ۱۰۰ گرم از میوه تازه، حاوی مقادیر بالایی از آب است که با جوشاندن و تبدیل کردن آن به لواشک، آب میوه کم می شود. مقدار ویتامین C لواشک میوه ها از خود میوه تازه کمتر است.

▪ مصرف مکرر این قبیل خوراکی ها چه مضراتی دارد؟

ـ بزرگ ترین ضرر آلوچه یا میوه هایی که به لواشک تبدیل می شوند، اسیدیته بالای آنهاست. بچه ها معمولا عادت دارند لواشک یا آلوچه را کنار د هانشان بگذارند و آنها را به آرامی بمکند و چون اسیدیته این خوراکی ها بالاست، این کار باعث فرسایش سطح مینای دندان در درازمدت می شود. به همین دلیل، توصیه می شود که بعد از خوردن این خوراکی ها حتما کمی آب بنوشید. به علاوه، برخی از افراد، مشکل افزایش ترشح اسید معده دارند که با مصرف زیاد خوراکی های ترش، این مشکل در آنها شدت پیدا می کند.

▪ بعضی ها لواشک و آلوچه و قره قروت را برای هضم سریع تر غذاهای چرب و به امید لاغر شدن می خورند. به نظر شما این کار درست است؟

ـ به هیچ وجه! لواشک و آلوچه کسی را لاغر نمی کنند. برعکس، با خوردن این خوراکی ها همان طور که گفته شد، ترشح اسیدمعده بیشتر و در نتیجه غذا بهتر هضم می شود و هر چقدر هضم غذا بهتر باشد، جذب آن توسط بدن هم بیشتر می شود. به همین دلیل متخصصان تغذیه گاهی اوقات به کسانی که اضافه وزن دارند، قرص هایی می دهند که چربی غذا در بدن آنها جذب نشود. بنابراین برخلاف نظر عامه مردم، خوردن لواشک و این قبیل خوراکی ها قدرت هضم را افزایش می دهد و هضم بهتر با جذب بهتر و در نتیجه بالا رفتن وزن در افراد همراه است.

▪ این درست است که می گویند خوراکی های ترش مانند قره قروت یا لواشک کالری ندارند و ما می توانیم بدون نگرانی از چاق شدن، آنها را بخوریم؟

ـ نه! درست است که میوه های خشک و حتی لواشک هایی که به صورت بهداشتی و سالم تهیه می شوند، می توانند یک میان وعده خوب برای همه افراد باشند اما این خوراکی ها در مقایسه با میوه های تازه معادل خودشان، کالری بیشتری دارند و مصرف بی رویه شان می تواند باعث چاقی شود و این نکته باید در مورد کودکان یا کسانی که اضافه وزن دارند، مورد توجه قرار گیرد.

▪ می گویند قره قروت کلسیم فراوانی دارد و مصرف به اندازه اش برای پیشگیری از پوکی استخوان مفید است. نظر شما در این باره چیست؟

ـ این یک باور درست است که قره قروت منبع خوبی برای کلسیم محسوب می شود اما اسیدیته این خوراکی مفید، از لواشک خیلی بیشتر است و مصرفش می تواند همان آثار مخرب را روی دندان ها بگذارد. ضمن اینکه افزودن نمک فراوان به قره قروت باعث بالا رفتن سدیم خون می شود و در نتیجه ابتلا به بیماری هایی مانند پرفشاری خون یا افزایش دفع کلیوی کلسیم شدت می یابد. به همین دلیل به همه افراد توصیه می شود که اگر می توانند محصولات لبنی مانند ماست یا شیر را جایگزین مصرف قره قروت کنند و تنها گاهی اوقات از آن به عنوان چاشنی غذا یا نوعی تنقلات استفاده کنند. اما اینکه مصرف قره قروت از ابتلا به پوکی استخوان پیشگیری می کند فقط در حد یک ادعاست و اثر آن در درازمدت روی پوکی استخوان به هیچ عنوان تحت آزمایش های علمی قرار نگرفته است. پس، قره قروت اگر بدون نمک تهیه شده باشد، می تواند بخشی از نیاز روزانه ما به کلسیم را تامین کند اما تاثیر چندانی در پیشگیری از پوکی استخوان ندارد و اگر فردی مشکلی نداشته باشد، بهتر است کلسیم روزانه اش را از طریق مصرف ۲ لیوان شیر یا ماست تامین کند و با خوردن قره قروت شور، میزان سدیم خونش را بالا نبرد.

منبع:aftab.ir


========================
تکنولوژی های نوین در ساخت تایر
در کنار تلاش هایی که برای افزایش کارایی، چسبندگی، دوام و قابلیت تایرها صورت می گیرد، یکی از فناوری هایی که در مورد تایر توسط تولیدکنندگان به شدت دنبال می شود مقابله با پنچری است. کارهای صورت گرفته در  این زمینه این  نوید را میدهد که در آینده مشکل پنچر شدن لاستیک به خاطره ها بپیوندد.

این تکنولوژیها به طور کلی به دو دسته قسمت می شوند: دسته اول تایرهایی هستند که با برخورداری از دیواره های تقویت شده می توانند  در صورت پنچری همچنان به حرکت خود ادامه دهند. به این نوع تایرها پنچررو (Run Flat) می گویند. دسته دوم تایرها، موسوم به Self Inflating، لاستیک هایی هستند که با برخورداری از سیستم های نصب شده قادر هستند باد تایر را در صورت کم شدن تنظیم کنند.

    لاستیک های Run Flat
       لاستیک run flat
شکل1:تایر Run Flat

بزرگترین کاری که در این زمینه صورت گرفته در اصل یک بازگشت به گذشته بوده است. تایرهای اولیه یک  پوشش لاستیکی  توپر  بودند که دور چرخ را می گرفته اند. این  موجب سختی سواری میشد اما در  مقابل مقاومت  کاملی در برابر پنچری داشت  و در شرایط  سخت  راه ها دوام خوبی داشت. تایرهای جدید بسیار پیچیده تر ازگذشته هستند اما از همان اصل استفاده می کنند، اینکه تایر بدون هوا بتواند حرکت کند. یک روش تقویت دیواره هاست که موجب می شود  تا  در صورت خالی شدن باد تایر، وزن ماشین توسط دیواره ها تحمل شود. البته این قابلیت به این معنی نیست که راننده می تواند به  طور مستمر  از لاستیک  پنچر شده  استفاده کند  زیرا این  لاستیک ها در شرایط پنچری تنها می توانند در حدود 80 کیلومتر و با حداکثر سرعت 85 کیلومتر بر ساعت رانده شوند، یعنی به  میزانی که  راننده  بتواند خود را  به نزدیک ترین تعمیرگاه برساند. از لاستیک های ساخته شده  در این زمینه  می توان  به  تایر رادیال  پنچررو گودیر (Run-flat Radials) و تایر فشار صفر میشلن (Zero Pressure) اشاره کرد.

قابلیت دیگر این لاستیک ها نیز در ایجاد امنیت هنگام پنچر شدن می باشد. لاستیک های معمولی بعد از پنچر شدن، بین رینگ و زمین تحت فشار زیاد پاره  می شوند  که موجب می شود تا کنترل ماشین از دست برود اما در تایرهای پنچررو، در   هنگام خالی شدن باد فاصله بین لاستیک و رینگ حفظ می شود و ماشین در کنترل راننده باقی می ماند.

یکی از محدودیت های این نوع تایرها در این است که طول دیواره آنها باید کوتاه باشد بنابراین این نوع از لاستیک ها را در بیشتر  ماشین های  اسپرت (که تایرهای کوتاه دیواره دارند) می توان دید.   لاستیک های PAX
لاستیک های pax
شکل 2: تایر PAX
یکی از فناوریهایی که در این زمینه توسط کمپانی میشلن ارائه شده است سیستم PAX می باشد. در این نوع تایرها دیگر دیواره های  تقویت شده  وجود  ندارند بلکه به جای آن از یک حلقه تقویتی داخلی استفاده شده است. هنگامی که باد تایر خالی می شود،  این حلقه داخلی که به رینگ متصل است وزن ماشین را تحمل میکند. این سیستم برتری های  زیادی بر تایرهای پنچررو معمولی دارد. اول اینکه  در این  سیستم اتصال  لاستیک به  رینگ طوری  طراحی  شده است که حتی در حالت بدون باد نیز تایر کاملا به چرخ قفل میشود. از طرف دیگر از آنجاییکه  فشار  روی دیواره ها  نیست، لاستیک می تواند دیواره بلند باشد و این موجب می شود تا این سیستم برای ماشین های سواری و SUV نیز مناسب باشد. برخلاف  تایرهای  پنچررو معمولی که  عموما بعد  از پنچری قابلیت ترمیم ندارند و  به  اجبار باید  تعویض شوند  ، لاستیک های  PAX در صورتی که قطر سوراخ ایجاد شده کمتر از 6 میلیمتر باشد، قابلیت تعمیر دارند.


  لاستیک های Tweel
 این سیستم که در سال 2005 توسط میشلن  عرضه  شد راه حل دیگری برای مشکل پنچری ارائه میدهد و آن استفاده از تایری است که اصلا به باد نیاز  نداشته باشد و واضح می باشد که تایر بدون باد هیچگاه پنچر  نخواهد شد. در این لاستیکها وزن ماشین توسط پره هایی انعطاف پذیر و در عین حال مستحکم  تحمل  میشود.  مشکلاتی از جمله هزینه  تولید و  نیز لرزش و سفتی بیش از اندازه هنوز مانع تولید  انبوه  این نوع تایرها شده اند اما در کنار این مشکلات، این تایرها برتریهای فراوانی نیز دارند. یکی اینکه تعداد اجزای آنها بسیار کمتر از لاستیک های معمولی است همچنین دیگر نیاز به استفاده از نمایشگرها و سنسورهای فشار باد تایر و هچنین لاستیک زاپاس در اتومبیل نیست، از آنجا که پره ها مقاومت زیادی در مقابل نیروی وارده از پهلو دارند، این لاستیک ها قابلیت دورگیری بهتری نسبت به لاستیک های معمولی خواهند داشت.


  لاستیک های ( TwinTire)
لاستیک های twintire 
شکل 3: TwinTire
 از آنجایی که بیشتر پنچری ها  توسط  نفوذ  یک جسم  در لاستیک  صورت میگیرد، بنابراین ایده استفاده از دو تایر مجزا برای هر چرخ می تواند در بسیار  مواقع از  پنچری کامل جلوگیری کند. در این سامانه  رینگ هر  چرخ به  صورت دو رینگ به  هم  چسبیده است و که برای هر کدام یک تایر جدا تعبیه شده است. ایده اولیه استفاده از لاستیک دوبل، در  ماشین های مسابقه ای بوده است که به آنها اجازه می داده تا در یک چرخ دو فشار باد مختلف داشته باشند اما از آنجاییکه با پنچر شدن یکی از آنها ماشین می تواند همچنان به راه خود ادامه دهد، این تایرها به عنوان لاستیکهای پنچررو در ماشین های خیابانی نیز به کار گرفته شدند.

لاستیک های  Self-inflating
تکنولوژی جدید تایر
شکل 4: تایر Self-inflating


این فناوری بیشتر مربوط به تجهیزات کمکی است که  به چرخ و لاستیک اضافه می شود و قابلیت های  لاستیک های  پنچررو  را ندارد. هدف  از طراحی  این سیستم  بهینه سازی  حرکت و امنیت خودرو با بازبینی پیوسته فشار لاستیک ها و نگه داشتن آن در بهترین حالت بوده و به این معنا نیست که می تواند ماشین را با تایری که دیگر باد را در خود نگه نمی دارد حرکت دهد. ای سامانه بیشتر برای نشتی های کم لاستیک و یا پنچری های جزئی مناسب است. قابلیت این سیستم در نگهداری فشار لاستیک در حالت بهینه تنها برای لاستیک های پنچر  نیست و در کل استفاده اصلی آن برای لاستیک های سالم می باشد زیرا جلوگیری از کم باد  و  پرباد  شدن لاستیک  موجب امنیت بیشتر رانندگی، عمر بیشتر لاستیک ها، مصرف کمتر سوخت و نیز افزایش قابلیت های خودرو در شرایط و مسیرهای گوناگون می شود.

سیستم Self-inflating سه وظیفه مهم را به عهده دارد:
1 -  تشخیص زمان کم شدن باد لاستیک که این مستلزم  نظارت  مستمر  بر فشار باد تمام چرخ هاست.
2 -  آگاه ساختن راننده
3 - باد کردن لاستیک تا اندازه مناسب
در حال حاضر  سیستم های  مختلفی  همچون" سیستم مرکزی باد تایر (CTIS) " ، " سیستم نگهداشت  تایر (TMS) "، " سیستم AIRGO" ، "سیستم باد تایر مریتور (MTIS)"، سیستم  PressureGuard ،  سیستم TIREMAAX و ... توسط  سازندگان  مختلف ساخته شده و تنوع زیادی در طراحی آنها وجود دارد اما همگی شامل اجزای اصلی زیر می باشند:
1- همگی شامل دریچه ی هوا برای هر چرخ به طور جداگانه می باشند تا بتوان هر کدام از چرخها را به طور مستقل باد کرد.
2- همگی دارای  حسگرهای  فشار  باد برای هر  لاستیک هستند  که اطلاعات  را به واحد کنترل میفرستد.
3-  وجود یک منبع هوا برای  این سیستم الزامی است.  برای سادگی معمولا  از  منابع پنوماتیکی موجود در ماشین مانند تقویت کننده ترمز استفاده می شود. البته سیستمی برای کنترل میزان باد در منبع اصلی نیز وجود دارد تا فشار از حد مجاز کمتر نشود.
4-  برای رساندن هوا از مخزن به لاستیک ها نیاز به اتصالاتی است که معمولا متصل به محورهاست و از محور چرخ توسط لوله های خرطومی به لاستیک متصل می شود.
5 - عضو دیگری که به طور مشترک در تمام آنها یافت می شود، دریچه آزادساز فشار است که مواقع عادی فشار را در اتصالات کم میکند تا به آنها در طولانی مدت آسیبی وارد نشود.
 لاستیک های Q-TIRE
تایر هوشمند با عاج های متحرک
دانشمندان آمریکایی از طراحی و ساخت تایرهای هوشمند جدیدی خبر داده اند که عاج های آن در مواقع مورد نیاز برجسته شده تا اصطکاک بیشتری با سطح ایجاد کند.
این تایرهای جدید که Qtire نام دارند ،  قابلیت استفاده در انواع خودروهای سبک و سنگین را دارند.
ویژگی ممتاز کننده این تایرها این است که  به هنگام  بارش  برف  و  یخ زدگی سطوح عاج های هوشمند آن خارج شده و زمانی که نیازی به آنها نباشد در تایر فرو می روند.
دانشمندان برای خارج شدن عاج ها از تایر در مواقع مورد نیاز سیستم کیسه های کوچک هوا را در تایر نصب کرده اند که در مواقع ضروری موجب خارج شدن عاج ها می شود.
بر اساس گزارش گیزمگ، سیستم ویژه به کار رفته در این تایرها به گونه ای است که پس از حدود 50 بار برجسته شدن عاج ها، کیسه های هوای کوچک آن باید مجددا پر از هوا شوند.
پیش بینی شده است  که  در ایالاتی  نظیر اوهایو ، واشنگتن، ارگان و مونتانا قوانین استفاده از این تایرها تصویب شود. قرار است که از زمستان آتی این تایرها وارد بازار شوند.
 


http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg
مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین:

آگهیهای خودرا اعم ازخودرو،ملک و......... به صورت رایگان در سایت ذره بین درج نمایید

  لطفا برروی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo9c8BSJbbB0ckWmrn8M4GNt4wycfBJ4jHG8-M9pAlf9gliVZFnQ

برای ارسال تبلیغات پیامکی واطلاع رسانی خود از پنل پیامکی ذره بین استفاده نمایید
 

لطفاجهت اطلاع از مشخصات سامانه اس ام اس ذره بین
بر روی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://www.zarrehbin.com/files/main_ads/1401435123.png

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار