لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

کارخانجات صنايع ریسندگی و بافندگی یلدای کویر کاشان

نوع شرکت/مدرک : فرش وخدمات مرتبط
نام مدیر عامل : . .
تلفن های تماس شرکت : (13 - 3310 255 0361 - فکس: 3381 255 0361
آدرس شرکت : اصفهان - كاشان - شهـرك صنعتـي اميـركبيـر- خيابان شكـوفه 4
وبسایت/وبلاگ : ورود به وبسایت

شرح خدمات : درباره یلدای کویر درباره ما مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل با عنایت بیکران الهی گروه صنعتی کارخانجات ریسندگی و بافندگی یلدای کویر مفتخر است با بیش از یک ربع قرن تجربه در فنون تولید فرش، با تغییر ساختار و بهره گیری از تکنولوژی مدرن خط کامل رنگرزی، ریسندگی و بافندگی و با کادری مجرب و کار آمد محصولات خود را در معرض صاحب نظران با ذوق و سلیقه در عرصه جهان قرار داده است. امیدواریم افتخاری دیگر برای کشور عزیزمان باشیم... فرش پانصد شانه - فرش هفتصـد شـانـه ۸ رنگ - فرش هفتصـد شـانـه ۱۰ رنگ -
یرج شیراوند,خیاطی که شفا گرفت

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:


ایرج شیراوند,خیاطی که شفا گرفت
(تقدیم به همه کسانی که به دلیل آزمایش وبیماری نا امید شده اند.)

به نام خدا

اللهم صل علی محمد و آل محمد

 

ایرج شیراوند ۵۲ ساله و خیاط هستم .

سال ۱۳۶۷ بود{۲۷-۲۸}سال داشتم کسالتی برایم پیش آمد نا خودآگاه دلدرد گرفتم و این درد روز به روز شدید تر می شد .به دکتر ها مراجعه کردم بعضی ها می گفتند مشکل از روده هایت است و بعضی ها هم می گفتند سرما خوردگی است.به دکتر های زیادی مراجعه کردم و آزمایش های بسیاری دادم اما دل دردم بیشتر شد و هیچ دارویی هم افاقه نکرد.

بعد به بیمارستان تهران کلینیک مراجعه کردم دو سه ماه موش آزمایشگاهی بودم .شکمم را پاره کردند لوله زدند و نمونه برداری کردند.بعد از سه ماه گفتند سرطان دارم{سرطان پرده ای که قلب و ریه را از اجزای دیگر جدا می کند.}

گفتند بیماری شما درمان ندارد و بلیط شما اوکی است!

آن زمان دو فرزند بیشتر نداشتم .بیشتر نگران آن ها بودم .همسرم هم سن کمی داشت وپدرم را هم از دست داده بودم.

دکتر ها  از درمان من دست شستند و بریدند.تا این که دکتری به نام(صابر)روز پنجشنبه ای به سراغم آمد و این مساله را با من مطرح کرد.در پایان صحبت هایم گفتم پناه بر امام زمان(عج).دوست تخت کناری با من درددل کرد و کمی به من آرامش و قوت قلب داد.

گفت<<خدا از هر کسی بالاتر است و به نظر من باید می گفتمی پناه بر خدا>>

او بود که نظر مرا به سمت خدا برگرداند.همان شب جمعه تا صبح بیدار بودم.دم اذان صبح وضو گرفتم و سر سجاده نشستم .در آن لحظه و با آن شرایط خاص با خدا ارتباط برقرار کردم و گفتم نه  من آمادگی دارم نه بچه ها که این شرایط برایشان پیش بیاید.

سرسجاده بیهوش شدم .قبل از بیدار شدن از خواب بین خواب و رویا فردی به سراغم آمد و گفت:<<فلانی این جا چه میکنی؟>>گفتم آقا این طور شده.آن فرد یک روحانی بود.به من گفت که دکترها اشتباه می کنند و چیزی نیست.گفت:<<این جا نمان بیا پیش من؟>>گفتم کجا؟     

 گفت :مشهد

ناگهان از سر و صدای پرستارها که برای سرکشی ودارو دادن به بیمارها به بخش آمده بودند  بیدار شدم و سر پا ایستادم.خودم را جمع وجور کردم.شروع کردم به راه رفتن.

وقتی دیدم خیلی روبه راه هستم و مشکلی ندارم به دوستم گفتم آقای ابراهیمی من می توانم راه بروم و شکمم هیچ دردی نداردو ورمش خوابیده است.همان لحظه سریع رفتم و اجازه خواستم که به خانه تلفن بزنم وبگویم حالم خوب شده است تا بیایند مرا ترخیص کنند.گفتم باید از این جا بروم.خانواده ام آمدند اما مسوولان بیمارستان گفتند:((امروز روز جمعه است و نمی توانید ترخیص شوید.باید شنبه آزمایش بدهید و اگر مشکلی نداشتید ترخیص شوید.در این بین دکتر کشیک روز که نامش دکتر فدایی بود و هیچ آشنایی فبلی با وضعیت من نداشت به اتاقم آمد.گفت:<<آقای شیراوند آمادگی داری برویم بیمارستان شریعتی و آزمایش بدهی؟آن جا به شما جواب قطعی میدهم.>>و رفتیم.آن جا با دستگاهی مجهز قسمتی از بدن من را شکافتند و نمونه برداری کردندو به من گفتند:<<نگران نباش.هیچ اثری از مریضی در بدن شما نیست وشما هیچ مشکلی ندارید.>>

جواب آزمایش برای دکتر تعجب آور بود.می گفت:<<این نادرترین معجزه هایی است که اتفاق افتاده است.نظر ما این بود که سرطان دارید و امروز فهمیدیم عفونت جزیی در اثر سرماخوردگی یا چیز دیگری بوده است.ما دلیل اصلی را پیدا نمی کردیم اما به یقین رسیدیم که بیماری ناراحت کننده ای نداشتید ومی توانید به زندگی تان برسید.>>

درنگ نکردم.فردای آن روز به سمت مشهد حرکت کردم.وارد مهمانپذیر که شدیم به ما جادادند و قبل از این که وارد اتاق شویم آقایی آمد و به ما ژتون هایی برای غدا داد و گفت شما مهمان امام رضا(ع)هستید.

 خدا ارتباط دیگری رابه دل من انداخت .احساس تولد به معنی عوض شدن صد درصد همه چیز سعادتی بود که خداوند نصیب من کرد.

اما سخن آخر

تا به حال ده ها نفر بودند که من توجه شان را به خدا جلب کردم .به آن ها می گویم تمام آزمایش ها یک طرف و نظر خدا طرف دیگر.یقین داشته باش همه چیز به دست خدا عوض می شود.کسی بوده که در گردنش تومور داشته .وقتی با او صحبت کردم و او را به این باور رساندم که همه چیز به دست خدا حل می شود  تومورش برطرف شده است.کسی بوده که روزی یک مشت قرص اعصاب می خورده .از روزی که با او صحبت کردم تبدیل شد به فردی که شاید یک یا دو قرص آن هم در شرایط اضطراری مصرف می کند.

خیلی ها بودند که گفتم اگر همه چیز را به خداوند وصل کنی و دلبسته ی او باشی مثل ابراهیم خلیل الله  آتش را به گلستان تبدیل خواهی کرد.

این خداوند برای هفت میلیارد نفر هر لحظه و هر ثانیه شانه به شانه هست و می گوید بگو مشکلت چیست!من می دانم مشکلت چیست اما خودت بگو !وقتی که بگویی و بشنوم آن را حل خواهم کرد.

                                            از من بخواه

توصیه مدیر وبلاگ :دوستان گلم هر وقت که سوره مبارکه ی یس را تلاوت می کنید (به قسمت سوره یس در وبلاگ مراجعه شود.)به آیه ۵۸ که رسیدید خواسته تان را از خدا بخواهید و آن گاه منتظر معجزه الهی باشید.

 

 

منبع/http://yasin714.blogfa.com

 


=================================
طرح‌های قالی در دوره​های مختلف

در دوره‌های مختلف هنرمندان از محیط اطراف خود برای طراحی نقشه قالی الهام گرفته‌اند که می‌توان به گردش شاخه‌های درختان، آثار تاریخی، گل‌ها و پرنده‌ها اشاره کرد.

 مثلا در طرح آثار باستانی و اسلامی از آثار تاریخی، اشکال تزئینی بناها و کاشیکاری های بنا های تاریخی الهام گرفته شده است که معروف ترین این طرح ها عبارت است از: گنبد کاووس، مسجد شیخ لطف الله، مسجد امام اصفهان، تخت جمشید، طاق بستان، طاق کسری و طرح زیر خاکی.

در طرح اسلیمی نیز گردش شاخه های درختان، الهام بخش طراحان بوده است. سابقه این طرح به زمان قبل از اسلام برمی گردد که طی سال های طولانی این طرح با ذوق و ابتکار هنرمندان ایرانی به اوج کمال خود رسیده است. از انواع مهم این طرح ها می توان به اسلیمی ماری و دهان اژدری اشاره کرد. علت نامگذاری اسلیمی دهان اژدری این است که انتهای هر شاخه به دو شاخه باز همانند دهان باز اژدها تقسیم می شود. اسلیمی ماری نوعی دیگر از اسلیمی است که در آن اسلیمی ها آنچنان گردشی دارند که شباهت زیادی به حرکات مارپیچ و تاب های بدن مار پیدا می کند. انواع دیگر اسلیمی عبارت است از: ساده، خرطومی، شکسته، لچک و ترنج، ترنجدار، گلدار و برگی.

یکی دیگر از طرح های مهم رایج طرح افشان نام دارد که در این گونه طرح ها گل ها، برگ ها، پرندگان و حیوانات با هماهنگی خاصی با هم و در فواصل مساوی از هم بر متن افشانده و به گونه ای خاص با هم مرتبط است. قالی های بافته شده با طرح افشان در اکثر موارد فاقد لچک و ترنج است و در صورت لچک و ترنج داشتن ابعاد آنها از حد معمول کوچک تر است. افشان عباسی، دسته گل، حیواندار، شاخه پیچ، ترنج دار، بندی، اسلیمی و دسته گل از انواع طرح های افشان محسوب می شود. از دیگر طرح های قدیمی که بسیار رایج است و میان ایلات و عشایر و برگرفته از خلاقیت و ذهن آنها رواج دارد، طرح های ایلاتی است. نقش و نگار های این طرح هندسی است که از محیط، ابزار کار، گل و گیاه، پرندگان و حیوانات گرفته شده و این گونه نقش ها علاوه بر فرش در گلیم و جاجیم هم به کار رفته و نامگذاری این گونه طرح ها یا به نام محلی است که طرح برای اولین بار در آنجا استفاده شده، یا به نام افرادی است که برای اولین بار سفارش بافت آن را داده اند. ایلاتی هیبت لو، قشقایی، بختیاری، افشاری، خمسه، هریس، سالارخانی و یعقوب خانی از جمله طرح های معروف ایلاتی به شمار می رود.

http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg
مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین:

آگهیهای خودرا اعم ازخودرو،ملک و......... به صورت رایگان در سایت ذره بین درج نمایید

  لطفا برروی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo9c8BSJbbB0ckWmrn8M4GNt4wycfBJ4jHG8-M9pAlf9gliVZFnQ

برای ارسال تبلیغات پیامکی واطلاع رسانی خود از پنل پیامکی ذره بین استفاده نمایید
 

لطفاجهت اطلاع از مشخصات سامانه اس ام اس ذره بین
بر روی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://www.zarrehbin.com/files/main_ads/1401435123.png  


دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار