لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

سرزمین رویا

نوع شرکت/مدرک : سالن زیبایی وارایشگاه
نام مدیر عامل : . .
تلفن های تماس شرکت : 22417644 - 22406655
آدرس شرکت : تهران - تهران - زعفرانیه - خیابان عجازی - بلوار بهزادی - پلاک 45 - ساختمان سرزمین رویا
وبسایت/وبلاگ : ورود به وبسایت

شرح خدمات : اولین سالن تخصصی آرایشی کودکان آتلیه تخصصی عروس ، کودک و مدلینگ سالن زیبایی بانوان و آرایش عروس کلینیک دندانپزشکی اطفال و بزرگسالان در زمستان سال 1387 با جرقه ای در ذهن عمه رویا، خانم خوش رفتار موسس اولین سالن آرایش کودکان ، اولین قدم برای تاسیس آرایشگاه کودکان برداشته شد. پس از بررسی نیازها و صحبت با متخصصین و دست اندرکاران امور کودکان و تهیه لوازم و ملزومات خاص برای کودکان در اردیبهشت 1388 اولین سالن تخصصی کودکان در منطقه فرماینه افتتاح شد. یکی از اولین امتیازهای که عمه رویا برای کودکانی که برای اولین بار موی خود را کوتاه میکردند در نظر گرفته بود یک لوحه یادگاری از کودک بود. در این لوحه عکس قبل و بعد کودک به همراه تارهای کوتاه شده مو بود. همچنین هدیه دادن یک عکس فوری از کودک در آتلیه بود. این لوحه و گرفتن عکس آنچنان مورد توجه والدین قرار گرفت که در تیر ماه همان سال عمه رویا با اختصاص اتاقی برای عکاسی اولین قدم را برای تاسیس آتلیه عکاسی برداشت. در خرداد سال 1389 با گسترش و تقاضای روز افزون برای عکاسی تخصصی کودک و عدم پاسخ گویی فضا قبلی، عمه رویا محلی مجزا و جداگانه را برای آتلیه عکاسی تهیه و خدمت رسانی به کودکان و والدین را بصورت کاملا تخصصی مد نظر قرار داد. در تیر سال 1390 بعلت عدم جوابگویی مکان موجود مجموعه به مکانی با زیر بنای 600 متر نقل مکان کرد. محل جدید این امکان را فراهم آورد که بتوان برای مادران نیز خدمتی را انجام داد. با این تفکر در شهریور همان سال آرایشگاه بانوان در طبقه مجزا افتتاح شد. یکی از امتیازاتی که برای این آرایشگاه در نظر گرفته شده بود امکان بازی کردن و نگهداری کودکان مراجعین در طبقه پایین بصورت رایگان بود. بدین طریق یکی از دغدغه های ذهنی مادران در هنگام مراجعه به آرایشگاه بر طرف می شود.
آیا گریه نشانه ای بر افسردگی کودکان است
دکتر کتایون خوشابی (فوق‌تخصص روانپزشکی کودکان)

آیا گریه نشانه ای بر افسردگی کودکان است

گفت و گو با دکتر کتایون خوشابی در مورد" گریه نشانه ای بر افسردگی کودکان".

از هفته نامه سلامتonlinesalamat.com

سلامت: آيا لجبازی کودکان از علائم ابتلاي آنها به افسردگی است؟

تشخيص افسردگي کودکان به‌خصوص در سنين زير 3 سال کمي مشکل است زيرا با دوره‌هاي بدقلقي و لجبازي آنان اشتباه گرفته مي‌شود. به‌طور طبيعي کودک از 15 ماهگي تا 5/3 سالگي رفتارهای لجبازانه و قشقرق‏هايي براي رسيدن به خواسته‌هايش دارد که شامل پا کوبيدن، سر کوبيدن، جيغ و داد کردن و... است. بروز اين رفتارها در اين سن کاملا طبيعي است، نه نشان‌دهنده افسردگي. به همين دليل تشخيص علائم افسردگي معمولا از حدود 3 سالگي به بعد راحت‏تر است.

 

سلامت: با لجبازي کودک چطور بايد رفتار کرد که از نظر رواني لطمه‏ هايی به او وارد نشود؟

مهم‌ترين کار، مطالعه و افزايش آگاهي والدين از خصوصيات و ويژگي‌هاي روان‌شناختي کودکان در دوره‌هاي مختلف سني است که مي‏تواند در کنترل رفتارهاي آنها موثر باشد. مثلا پرت کردن حواس کودک از خواسته‏هايي که مي‌تواند او را به سمت لجبازي سوق دهد، ‏يکي از راه‌هاي کنترل لجبازي او است. در واقع مادر بايد همواره در فکر پيشگيري از بروز لجبازي و قشقرق باشد زيرا مديريت رفتار کودک وقتي در فاز قشقرق مي‌افتد، بسيار دشوارتر است. گاهي هم لازم است به خواسته کودک «نه» گفته شود. در اين صورت والدين بايد جديت لازم را در رفتار خود داشته باشند و با مشاهده لجبازي کودک مستاصل نشوند، کوتاه نيايند و نگران افسرده شدن او نباشند زيرا همان‌طور که اشاره شد، اين رفتارها در سنين نوپايي کاملا طبيعي است. البته مشابه اين رفتار را در دوره نوجواني هم تا حدي طبيعي مي‌دانيم چون طبق تعريف کنوانسيون کودک، دوره کودکي تا سن 18 سالگي است.

سلامت: آيا عصبانيت کودک هم مي‏تواند نشانه افسردگي باشد؟

بله، اما اگر اين علائم از حدود 4-5/3 سالگي به بعد مداوم و حداقل 2 تا 3 هفته در کودک وجود داشته باشد، به افسردگي‌اش شک مي‌کنيم. يکي از علائم مهم افسردگي کودکان، تحريک‌پذيري و عصبانيت آنهاست. مثلا مي‏بينيد کودکي که تا چندي قبل خوش‌اخلاق بوده و مشکلي نداشته، حالا علاوه بر اينکه غمگين است خيلي زود عصباني مي‌شود و واکنش نشان مي‌دهد.

 

سلامت: بسياري از کودکان بي‏دليل گريه مي‏کنند. آيا اين علامت هم نشانه افسردگي است؟

کودک در طول دوره افسردگي حساس‌تر و زودرنج‌تر مي‌شود، سريع‌تر بغض مي‌کند و گريه‌کردن‌هايش افزايش مي‌يابد اما هر گريه‏اي نشانه افسردگي نيست. در افسردگي گاهي حتي کودک براي موارد بسيار بي‌اهميت تا يکي دو ساعت گريه مي‌کند و اين در کنار ساير علامت‌هاي افسردگي مي‌تواند خانواده را به افسرده‌بودن فرزند مشکوک کند. به عبارتي در دوران افسردگي، کودک دچار افت کيفي در زندگي مي‌شود، کمتر سراغ دوستانش مي‌رود، در بازي‌هاي گروهي شرکت نمي‌کند و از زندگي‌اش لذت نمي‌برد. والدين نبايد گريه‌کردن بچه‌ها را به افسردگي ارتباط دهند چون در بيشتر موارد اين‌طور نيست.

 

سلامت: پس به راحتي نمي‏توان مشکلات رفتاري کودک را از افسردگي افتراق داد؟

خيلي هم سخت نيست چون مشکلات رفتاري کودک معمولا کيفيت زندگي او را مختل نمي‌کند. کودک بازي مي‏کند، مي‏خندد، با دوستانش ارتباط برقرار مي‏کند و... ولي افسردگي اختلالي است که روي کيفيت و زندگي طبيعي کودک اثر چشمگيري مي‌گذارد. در اين زمان است که والدين بايد به ابتلاي فرزندشان به افسردگي شک کنند و او را نزد روان‌پزشک ببرند.

 

سلامت: والدين تا چه اندازه در بروز افسردگي کودکشان نقش دارند؟

در صورتي که کودک در محيط خانواده مورد بي‌توجهي و غفلت، کودک‌آزاري جسمي، تنبيه سخت و... قرار بگيرد، قطعا در معرض ابتلا به افسردگي قرار خواهدگرفت. احتمال ابتلا به افسردگي در کودکاني که يکي از والدين آنها افسرده است، 2 برابر و در کودکاني که هر 2 والد آنها افسردگي را در زندگي تجربه کرده‏اند، 4 برابر بيشتر از ساير کودکان است. علاوه بر ژنتيک، عوامل هورموني، استرس‌هاي روزمره زندگي، فشار والدين و... هم ‌مي‌تواند در ايجاد و بروز افسردگي کودک نقش داشته باشد.


==================================

۱۵ درس زندگی بسیار مفید

 
۱۵ درس زندگی بسیار مفید
در اینجا به درسهایی از زندگی اشاره كرده ایم كه براحتی می‌توانید از آنها بهره بگیرید :
 
1- طبق گفته ی Richard Carlson " چیزهای بی ارزش را نچشید " ،
این بدان معنی است كه خیلی از مردم خود را درگیر استرس و به انجام رساندن كارهای بی ارزش می‌كنند كه در نهایت در مقابل اهداف اصلی زندگی، هیچ ارزشی ندارند وقتی آنقدر خود را درگیر این مسائل كوچك می‌كنیم دیگر جایی برای نیل به آرزوهایمان باقی نگذاشته ایم و از لحظات خود هیچ لذتی نمی‌بریم.

2-"زندگی غیر قابل پیش بینی است " و ممكن است هر لحظه شما را در شیب وفراز قرار دهد " .
فقط بگویید "هرگز" و بعد ببینید چه اتفاقی می‌افتد . برای مقابله با گره هایی كه زندگی در مسیر شما قرار داده است ، تنها با ذهنی باز و
خوش بین ، به آنها خوش آمد بگویید !!
 
3- خسته كننده ترین واژه در هر زبان " من " است .
بله تصور این است كه تكرار این كلمه اعتماد به نفس را بالا می‌برد. ولی خوب! بیشتر وقتها همه ی آن چیزیی كه در مورد خود با تكرار " من " توضیح و تعریف می‌كنید، واقعیت ندارد! اینكه یك نفر دائما" از خود و فضایل خود تمجید و تفسیر كند ، بسیار خسته كننده و یكنواخت است . این حالت "خود محوری " است نه "اعتماد به نفس "

4-انسانیت مهم تر از مادیات است .
اهمیت روابط اجتماعی بسیار مهم تر از درجات مادی است كه هر كدام از ما درمسیر آرزوها به آنها می‌رسیم. بدون محبت و عشق و حمایت خانواده و دوستان در زندگی ، موفقیت های مادی ، خیلی لذت بخش نخواهد بود. با ایجاد تعادل در ملاك های برتری و ارزش های خود ، از ثبات زندگی بیشتری بهره خواهید برد.
 
5- به غیر از خودتان ، هیچ كس دیگر نمی‌تواند شما را راضی كند !
رضایت و راحتی ذهن شما تنها به عهده خودتان است ! بله ، روابط اجتماعی ، زندگیمان را پر بار تر می‌كند، اما خوب، شاید این روابط به تنهایی باعث شادكامی و رضایت شما نشود.
 
6- درجه ی كمال و شخصیت
كمالات برای هر شخص زیباست . كلام و اعمال نیك ، به دنبال خود ، اعتماد واطمینان دوستان را در پی دارد . برای رسیدن به این درجه ، تلاش كنید .
 
7- بیاموزید كه خود، دیگران و حتی دشمنان خود را ببخشید.
انسان جایز الخطاست ، همه ما اشتباه میكنیم ، ولی با كینه توزی و یادآوری صدمات گذشته ، تنها این خودمان هستیم كه از زندگی لذت نمی‌بریم نه دیگران !!
 
8- "خنده" داروی هر "درد" است .
با خوشرویی و تبسم ، دردهای خود را درمان كنید.
 
9- تغذیه خوب ، استراحت ، ورزش و هوای تازه، را فراموش نكنید.
سلامتی خود را دست كم نگیرید. با رعایت این نكات ، از وضعیت جسمی ایده آل خود، لذت ببرید .
 
10- اراده ای مصمم ، شما را به هر چیزی كه می‌‌خواهید ، می رساند .
هرگز تسلیم نشوید و به دنبال رسیدن به آرزوها و اهداف خود تلاش كنید.
 
11- تلویزیون ، ذهن ما را بیشتر از هر چیزی نابود می‌كند !
از تلویزیون كناره گیری كنید و با ورزش ، مطالعه و یادگیری ، ذهن خود را فعال كنید.
 
12- شكست را بپذیرید .
هر كسی در زندگی ممكن است بارها و بارها شكست بخورد. شكست آموزنده است به ما یاد می‌دهد كه چطور متواضع باشیم و راه درست تری را برای جبران آن انتخاب كنیم . توماس ادیسون با شكستهای متمادی توانست به هدف خود برسد ، او می‌گفت :" من شكست نخوردم ، تنها ده ها هزار راه را امتحان كردم كه برایم مفید نبود ! و به نتیجه نرسید !"
 
13- از اشتباهات دیگران درس عبرت بگیرید .
یكی از بودائیات پیر چنین می‌گوید :" یك مرد دانا كسی است كه از اشتباهات خود درسی نیك بیاموزد و اما داناتر كسی است كه از اشتباهات دیگران درس عبرت بگیرد".
 
14- از محبت به دیگران دریغ نكنید .
زندگی كوتاه است و پایان آن نامعلوم . پس سعی كنید محبت كنید تا محبت ببینید .
 
15- آنچنان زندگی كنید كه گویی روز آخر عمرتان است !!!
همواره سعی كنید بهترین و مهربان ترین همسر ، رفیق و حتی مهربانترین و بهترین رئیس باشید ، تا زمان وداع با این دنیا به دنیایی زیباتر دست یابیم.


 

منبع:ایران ناز
 

 

============================
روش های خشک کردن گل طبیعی
خشك كردن گل طبيعي

 

 

 

خشک کردن گل طبیعی

گل ها هدایای خاطره انگیزی هستند و خشک کردن آنها می تواند تا همیشه آن خاطره را برای ما زنده نگه دارد . برای خشک کردن انواع گل با این صفحه همراه باشید …

روش پرس کردن گل‌ ها :

دستگاه پرس از دو صفحه ی نئوپان که دارای سوراخ‌ هایی در ۴ طرف بوده تشکیل شده است که به وسیله ی پیچ و مهره روی هم بسته می‌ شوند . در روش پرس کردن ابتدا گل‌ ها را در لای روزنامه‌ قرار می‌ دهیم . سپس آن‌ ها را بین دو صفحه دستگاه پرس می‌ گذاریم و پیچ را محکم کرده تا گل‌ ها کاملاً تحت فشار باشند و خشک شوند . گل‌ ها را طوری بین روزنامه قرار دهید که فرم آن بهم نخورد و قسمت روی گل به طرف پایین باشد .

گل‌ های جعفری و داودی را بهتر است با روش پرس کردن خشک نکنند بلکه آن‌ ها را در روی جعبه در هوای آزاد طوری که سر آن‌ ها بالا باشد خشک کنند .

گل‌ هایی از قبیل ژریرا ، بنفشه ، داودی مینیاتوری ، مارگیرت ، و همچنین گل‌ ها و برگ‌ هایی که ارتفاع و عمق کمتری دارند را می‌ توان با روش پرس کردن ، خشک کرد .

در موقع چیدن گل ، وسط آن را با دست فشار دهید تا برای پرس شدن آماده شود . اگر دستگاه پرس در دسترس نباشد می‌ توان از تعدادی کتاب سنگین برای این کار استفاده کرد .

بسیاری از گیاهان را می‌ توان با مواد شیمیایی جاذب الرطوبه خشک کرد . مخصوصاً گیاهان حساس مانند ارکیده و لیلیوم که در مواد شیمیایی بهتر خشک می‌ شوند .

موادی را که برای خشک کردن گل‌ ها بکار می‌ برند عبارت است از :

سیلیکا ژل ، بُراز ، نمک ، اسید بوریک ، زاج ، آرد ذرت و شن . سبک‌ ترین و مناسب‌ ترین ماده شیمیایی براز است که برای کارهای هنری و خشک کردن گل‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد که در داروخانه‌ ها موجود است . البته سیلیکا ژل را هم می‌ توان از داروخانه خریداری کرد .

برای خشک کردن گل توسط براز :

ابتدا مقداری از ماده را داخل ظرفی می‌ ریزیم و گل را به آرامی در روی آن قرار می‌ دهیم . سپس مقداری براز را روی گل می‌ پاشیم و هر از چند گاهی ظرف را تکان می‌ دهیم تا براز کاملاً روی تمام گلبرگ‌ ها را بپوشاند .

اگر براز حالت چسبندگی داشت کمی آرد ذرت را با آن مخلوط می‌ کنیم تا از چسبندگی مواد به گل جلوگیری شود .

روش خشک کردن گل‌ ها به وسیله شن :

برای این منظور می‌ توان از شن‌ های ساحل دریا استفاده کرد . ابتدا شن‌ ها را شسته تا کاملاً تمیز شوند . سپس گل‌ ها را در داخل شن می‌ خوابانیم . باید دقت داشته باشیم که سنگریزه‌ های درشت در میان شن‌ ها نباشد تا آسیبی به گلبرگ‌ های گل وارد نشود .

خشک کردن با مواد شیمیایی نظیر سیلیکا ژل :

سیلیکا ژل یک ماده شیمیایی است که نوع مرغوب آن به رنگ آبی آسمانی است . این ماده وقتی که رطوبت به خود می‌ گیرد به رنگ صورتی می‌ شود . ولی می‌ توان دوباره از آن استفاده کرد . برای این منظور آن را در فر گاز قرار می‌ دهیم تا خشک شود و دوباره به رنگ آبی درآید . به وسیله‌ ی فرو بردن کاغذ تورنسل در سیلیکا ژل می‌ فهمیم که سیلیکا رطوبت دارد یا خیر . اگر مرطوب باشد رنگ کاغذ تورنسل تغییر می‌ کند . توجه داشته باشید که هر یک از مواد شیمیایی خشک کننده بعد از هر بار مصرف دوباره قابل استفاده هستند .

سیلیکا ژل کاملاً رطوبت را از گل می‌ گیرد و باعث می‌ شود که بعد از آن هم گل رطوبت به خود نگیرد . دانه‌ های سیلیکا ژل کمی درشت هستند و باید آن‌ ها را بوسیله آسیاب و یا وسایل دیگر خرد کنیم و به وسیله چای صاف کن آن را روی گل بپاشیم تا دانه‌ های درشت سیلیکا ژل لای گلبرگ‌ ها فرو نرود . معمولاً ارتفاع شاخه گلی را که در مواد شیمیایی خشک می کنیم باید ۲ تا ۲/۵ سانتی‌ متر باشد . هر طوری که گل را در مواد بگذاریم به همان شکل خشک خواهد شد . معمولاً برای خشک کردن گل‌ های حساسی چون لیلیوم ، آنتریوم و … از مواد شیمیایی استفاده می‌ کنیم تا شکل ظاهری گل تغییر نکند .

طریقه ی پرس کردن گل‌ ها به وسیله کتاب :

هرگاه دستگاه خاص پرس در دسترس ما نبود از کتاب‌ های سنگین برای خشک کردن گل استفاده می‌ کنیم . بدین طریق که گل‌ ها را لای کاغذ با روزنامه قرار داده و در بین صفحات کتاب پایینی قرار می‌‌ دهیم . سپس یک آجر ، اتو یا هر وسیله‌ ی سنگین را روی کتاب‌ ها می‌ گذاریم . البته توجه داشته باشید که از روزنامه با چاپ مشکی استفاده می‌ کنیم و روزنامه با چاپ رنگی برای این کار مناسب نیست و رطوبت به خود نمی‌ گیرد . سعی می‌ کنیم وسط گل‌ هایی را که کمی برجستگی دارند با انگشت فشار دهیم تا کاملاً خوابیده شوند . در روزهای اول هر ۱۲ ساعت یک بار به گل‌ ها سر می‌ زنیم و اگر ممکن باشد روزنامه‌ های آن‌ ها را عوض می‌ کنیم تا سریع‌ تر خشک شوند . مدت خشک شدن گل‌ ها در این روش ۱۰الی ۱۲ روز می‌ باشد . برای خشک کردن انواع برگ‌ ها ، گل بنفشه ، ژریرا و داودی و مینیاتوری این روش مناسب است .

خشک کردن گل‌ ها در محلول گلیسیرین و آب داغ :

برای میوه‌ های خوشه‌ ای (مثل انگور) و شاخه‌ های آکالیپتوس از این روش استفاده می‌ شود . بدین صورت که یک قسمت گلیسیرین را با دو قسمت آب مخلوط می‌ کنیم (ابتدا مقداری نمک را در آب داغ حل می‌ کنیم) و شاخه‌ ها را در آن فرو می‌ کنیم .

زمانی که برگ‌ ها مقداری رطوبت داشته باشند متوجه می‌ شویم که به اندازه کافی گلیسیرین به آن‌ ها رسیده و خشک شده‌ اند . با استفاده از این روش برگ‌ ها نرمی و لطافت خود را حفظ می‌ کنند . گل رز ، کاملیا و میوه‌ های خوشه‌ ای را با این روش خشک می‌ کنند .

برای سریع‌ تر خشک کردن گل‌ ها می‌ توانیم از روش اتو کردن استفاده کنیم . گل را در بین دستمال کاغذی قرار می‌ دهیم و چند روزنامه در زیر و روی آن قرار می‌ دهیم سپس آن را با اتو خشک می‌ کنیم . اما این روش خیلی برای خشک کردن گل مناسب نیست ، زیرا رنگ گل در این روش مقداری تغییر می‌ کند .

 
>>>ایران کلوب
http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg
مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین:


آگهیهای خودرا اعم ازخودرو،ملک و......... به صورت رایگان در سایت ذره بین درج نمایید

  لطفا برروی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo9c8BSJbbB0ckWmrn8M4GNt4wycfBJ4jHG8-M9pAlf9gliVZFnQ

برای ارسال تبلیغات پیامکی واطلاع رسانی خود از پنل پیامکی ذره بین استفاده نمایید
 

لطفاجهت اطلاع از مشخصات سامانه اس ام اس ذره بین
بر روی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://www.zarrehbin.com/files/main_ads/1401435123.png

 

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار