لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

صنایع ماشینسازی مرکزی

نوع شرکت/مدرک : ماشین سازی
نام مدیر عامل : . .
تلفن های تماس شرکت : 44901830 - 44905718 - فکس: 44901831
آدرس شرکت : تهران - تهران - کیلومتر 13 جاده مخصوص، جنب کشی ایرانا، خیابان امید، کوچه سوم شرقی، پلاک 6، ماشین سازی جلیلوند
وبسایت/وبلاگ : ورود به وبسایت

شرح خدمات : شرکت تولیدی ماشین سازی مرکزی با مدیریت اکبر جلیلوند تولید کننده ی انواع ماشین های نایلون و نایلکس ترکیبی از نو آوری ،فن آوری و مهندسی را در صحنه ساخت و ساز ماشین های تولید نایلون و نایلکس در اختیار تولیدکنندگان قرار می دهد. خدمات ماشین سازی مرکزی: 1-تولید و ارائه انواع ماشین های تولید نایلون و نایلکس از قبیل تولید دستگاه فیلم فریزری،دستگاه تولید نایلون حبابدار، دستگاه دوخت ساک دستی و کیسه های نایلکس ، دستگاه تولید نایلون فیلم شیرینگ و کیسه های بسته بندی، دستگاه تولید نایلون عریض پاکتی، دستگاه تولید نایلون عرض 4 متر کشاورزی، دستگاه تولید نایلون عرض 8 متر کشاورزی دستگاه تولید نایلون عرض 12 متر کشاورزی و ... 2-واردات انواع ماشین آلات با بهترین برندهای روز از قبیل دستگاه تولید نایلون ، نایلکس ، نایلون حبابدار ، ماشین تولید استرج ، انواع دستگاه های دوخت ، انواع دستگاه های چاپ و قطعات مربوط 3-راه اندازی خطوط تولید از ابتدا تا انتها با بهترین کیفیت و بهترین بازدهی 4-ارائه مشاوره و کارشناسی
ماه گرفتگی افسانه های مختلفی در سراسر دنیا دارد

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:

ماه گرفتگی افسانه های مختلفی در سراسر دنیا دارد

در بسیاری از فرهنگ های قدیمی و باستانی، ماه گرفتگی و هنگامی که ماه ناپدید می شد، نشانه ای از خطر و زمان مصیبت بود و مردم روزگاران کهن برای دفع این مصیبت، دست به اقدامات عجیبی می‎زدند.
 

دیوهای غارتگر، حیوانات قاتل و جگوارهای گرسنه، تنها چند مورد از عواملی هستند که فرهنگ های باستانی سراسر زمین، آنها را مقصر ناپدید شدن ماه در طی دوره ماه گرفتگی میدانستند.

به رغم این که امروزه چنین رخدادهای نجومی با رصدهای گروهی، سفرهای جاده ای و سخنرانی های نجومی جشن گرفته می شوند، به گفته اریک کروپ، مدیر رصدخانه گریفین در لس آنجلس، از دید خیلی از فرهنگ های باستانی، ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی، چالشی برای نظم عادی امور بودند. وی می گوید:

این یعنی رخ دادن چیزهایی که نباید رخ دهند.

دیوید دیربورن، پژوهشگری از آزمایشگاه ملی لاورنس لیورمور کالیفرنیا که نوشتار جامعی در مورد نجوم از دید اینکاها دارد گفت:

از دید اینکاها ماه گرفتگی اصلا چیز خوبی نبود.

به گفته او، گزارش های نوشته شده توسط مهاجران اسپانیایی دنیای جدید رفتار اینکاها در مواجهه با ماه گرفتگی های آن زمان را ثبت کرده بودند. یکی از افسانه های آنها در مورد جگواری است که به ماه حمله کرد و آن را خورد. علت رنگ قرمز ماه در هنگام ماه گرفتگی کامل هم حمله همین گربه سان است.

به گفته دیربورن اینکاها، از این می ترسیدند که جگوار پس از حمله به ماه، به زمین هم حمله کند و انسان ها را بخورد. آنها برای پیشگیری نیزه های خود را رو به ماه می گرفتند و کلی سر و صدا می کردند. حتی سگهایشان را ضرب و شتم می کردند تا از درد زوزه بکشند.

پادشاه بدلی اهالی بین النهرین هم ماه گرفتگی را ناشی از حمله ای به ماه می دیدند. ولی در داستان های آنها، متهم هفت دیو بودند.

فرهنگ های سنتی چیزی را که در آسمان رخ داده به شرایط روی زمین، نسبت می دادند و از آنجا که پادشاه نماینده زمین در بین النهرین بود، مردم ماه گرفتگی را حمله ای به شخص شاه تلقی می کردند. کروپ می گوید:

ما از اسناد مکتوب آن دوران می دانیم که مردم بین النهرین توانایی قابل توجهی در پیش بینی ماه گرفتگی ها داشتند. در نتیجه پیش از ماه گرفتگی، یک پادشاه بدلی را بر تخت می نشاندند تا در طول ماه گرفتگی، شخص شاه از آسیب در امان بماند.

کروپ می گوید:

معمولا کسی که در چنین شرایطی پادشاه خوانده می شد، کسی بود که بتوان از جانش گذشت.

به رغم این که پادشاه بدلی، واقعا مسئولیتی نداشت، در طی ماه گرفتگی با او به خوبی رفتار می شد. اما وقتی ماه گرفتگی تمام می شد همان گونه که می شود انتظار داشت، پادشاه بدلی عموما ناپدید می شد و احتمالا با مسموم کردنش از شر او راحت می شدند.

درمان ماه

اما افسانه ماه، وقتی از زبان یک قبیله بومی شمال کالیفرنیا به نام هوپا گفته شود، پایان شادتری دارد. به گفته کروپ، هوپاها تصور می کردند که ماه 20 همسر و تعداد زیادی حیوان خانگی دارد. اکثر این حیوانات خانگی شیرهای کوهی و مارها بودند، و وقتی ماه غذای کافی برای خوردن به آنها نمی داد، به وی حمله کرده و زخمی و خون آلودش می کردند. ماه گرفتگی وقتی تمام می شد که زنان ماه برای حفاظت از او وارد عمل می شدند، خونش را پاک کرده و از او پرستاری می کردند تا خوب شود. اما به گفته کروپ، برای قبیله لویزنو در جنوب کالیفرنیا، ماه گرفتگی نشان این بود که ماه مریض شده است. وظیفه اعضای قبیله خواندن مناجات یا دعا برای بازگرداندن سلامتی او بود.

افسانه های مدرن

یاریتا هولبروک، که اخترشناس فرهنگی در دانشگاه وسترن کیپ در بلویل آفریقای جنوبی است، سال گذشته در مصاحبه ای گفته بود که همه فرهنگ ها ماه گرفتگی را پدیده بدی نمی دانستند. وی می گوید:

افسانه محبوب من مربوط به مردم باتامالیبا در کشورهای توگو و بنین در آفریقا است. در این افسانه، خورشید و ماه در طی ماه گرفتگی در حال جنگ با هم هستند، و مردم از آنها می خواهند که جنگ را تمام کنند.

هولبروک می گوید:

برای این مردم، ماه‎گرفتگی زمانی برای گرد هم آمدن و رفع کدورت ها و خشم های قدیمی است. این داستانی است که تا همین امروز هم دوام آورده است.

  منبع : خبرنگاران


http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg
مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین:

آگهیهای خودرا اعم ازخودرو،ملک و......... به صورت رایگان در سایت ذره بین درج نمایید

  لطفا برروی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo9c8BSJbbB0ckWmrn8M4GNt4wycfBJ4jHG8-M9pAlf9gliVZFnQ

برای ارسال تبلیغات پیامکی واطلاع رسانی خود از پنل پیامکی ذره بین استفاده نمایید
 

لطفاجهت اطلاع از مشخصات سامانه اس ام اس ذره بین
بر روی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://www.zarrehbin.com/files/main_ads/1401435123.png


 
دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار