لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

تولی پرس

نوع شرکت/مدرک : بهداشت ودرمان
نام مدیر عامل : . .
تلفن های تماس شرکت : 26204431 ﴿گويا﴾ - 22019940
آدرس شرکت : تهران - تهران - خيابان آفريقا ،كوچه شهيد عاطفي شرقي، شماره 27
وبسایت/وبلاگ : ورود به وبسایت
تلفن های تماس کارخانه : (0282) 2223423 - 2223425
آدرس کارخانه : تهران - تهران - قزوين ، شهر صنعتي البرز ، بلوار ميردامادشرقي

شرح خدمات : در اوايل دهه 30 شمسي با ورود پودرهاي شوينده خارجي به ايران و استقبال و جايگزيني تدريجي اين فرآورده ميايي صنعتي توسط خانواده ها به جاي مواد شوينده سنتي از قبيل چوبك ، صابون ، خاكستر اجاق و ... برخي شركت هاي فعال و مرتبط در زمينه توليد مواد شيميايي را مجاب و علاقمند به سرمايه گذاري، تحقيق و استفاده از دانش فني و تكنولوژي توليد آن در داخل كشور نمود.در اين راستا شركت توليددارو از فعالان پيشتاز داراي بزرگترين ظرفيت توليد مواد دارويي و آرايشي در خاورميانه با تاسيس واحدي تحت نام واحد دترجنت، پودر لباس شويي دريا را در سال 1343 توليد و اولين محموله از آن را طي مراسمي با عنوان كاروان دريا روانه بازار نمود. با گسترش تقاضاي بازار و لزوم افزايش ظرفيت توليد و تنوع محصولات شوينده، واحد دترجنت توليددارو با عنوان شركت تولي پرس (‌سهامي خاص) با ظرفيت سالانه 75000 تن انواع پودر لباس شويي به ثبت رسيد و در سال 1352 به شهر صنعتي البرز قزوين انتقال يافت و با توليد محصولاتي از جمله : پودر لباس شويي دريا و تك، پودر ماشين لباس شويي شوما، مايع ظرفشويي جام و آبشار، مايع نرم كننده لباس هاله و سفيد كننده زدا شروع به فعاليت نمود . در ابتداي دهه 60 و متعاقب با رشد 4 درصدي جمعيت و ظرفيت نصب شده پايين پودر در كشور، شركت تولي پرس اقدام به افزايش ظرفيت تا 150000 تن پودر در سال نمود و در سال 1379 با پذيرش و عرضه سهام آن در سازمان بورس اوراق بهادار تهران از سهامي خاص به سهامي عام تبديل گرديد . شركت تولي پرس هم اينك با بيش از 200000 تن ظرفيت توليد پودر لباس شويي، مايعات شوينده، صابون و خميردندان ، بزرگترين توليد كننده انواع مواد شوينده، آرايشي و بهداشتي در صحنه صنعت كشور و با مارك هاي معتبر، خوش نام و با سابقه نظير : دريا، شوما ، جام، هاله و ... با بيش از 35 درصد سهم بازار داخلي براي پودر ماشين لباس شويي، 29 درصد براي پودر لباس شويي ( مخصوص شستشو با دست) مورد توجه جامعه مصرف كننده ايراني بوده و در حال حاضر از صادركنندگان اصلي محصولات شوينده بهداشتي كشور به بيش از 28 كشور جهان به عنوان بازار هدف مي باشد . شركت تولي پرس به عنوان پيشتاز در دريافت گواهينامه ايزو 14001 (مديريت زيست محيطي) ، اولين دريافت كننده گواهينامه ايزو 9001 ويرايش 2000 (مديريت كيفيت ) در صنعت شوينده و ايزو 17025 (آزمايشگاه اكروديته) و لوح رعايت حقوق مصرف كنندگان و دريافت جايزه بين المللي كيفيت و كميت و در شمار يكصد شركت برتر ايراني قرار دارد.
قدرداني

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:


قدرداني

این نوشته نه تنها برای بچه هایمان بلکه برای همه ما که در این جامعه امروزی زندگی میکنیم موثر میباشد.

یک شخص جوان با تحصیلات عالی برای شغل مدیریتی در یک شرکت بزرگ درخواست داد.در اولین مصاحبه پذیرفته

شد.ريیس شرکت آخرین مصاحبه را انجام داد.ريیس شرکت از شرح سوابق متوجه شد که پیشرفتهای تحصیلی جوان از دبیرستان تا پژوهشهای پس از لیسانس تماما بسیار خوب بوده است، و هرگز سالی نبوده که نمره نگرفته باشد.

ريیس پرسید:آیا هیچگونه بورس آموزشی در مدرسه کسب کردید؟

جوان پاسخ داد:هیچ.

ريیس پرسید:آیا پدرتان بود که شهریه های مدرسه شما را پرداخت کرد؟

جوان پاسخ داد:پدرم فوت کرد زمانیکه یک سال داشتم، مادرم بود که شهریه های مدرسه ام را پرداخت میکرد.

ريیس پرسید:مادرتان کجا کار میکرد؟

جوان پاسخ داد:مادرم بعنوان کارگر رختشوی خانه کار میکرد.

ريیس از جوان درخواست کرد تا دستهایش را نشان دهد.

جوان دو تا دست خود را که نرم و سالم بود نشان داد.

ريیس پرسید:آیا قبلا هیچوقت در شستن رختها به مادرتان کمک کرده اید؟

جوان پاسخ داد:هرگز.مادرم همیشه از من خواسته که درس بخوانم و کتابهای بیشتری مطالعه کنم.بعلاوه، مادرم میتواند سریعتر از من رخت بشوید.

ريیس گفت:درخواستی دارم.وقتی امروز برگشتید بروید و دستهای مادرتان را تمیز کنید،و سپس فردا صبح پیش من بیایید.

جوان احساس کرد که شانس او برای بدست آوردن شغل مدیریتی زیاد است.وقتی که برگشت، با خوشحالی از مادرش درخواست کرد تا اجازه دهد دستهای او را تمیز کند.مادرش احساس عجیبی میکرد، شادی اما همراه با احساس خوب و بد، او دستهایش را به مرد جوان نشان داد.جوان دستهای مادرش را به آرامی تمیز کرد.همانطور که آن کار را انجام میداد اشکهایش سرازیر شد.اولین بار بود که او متوجه شد که دستهای مادرش خیلی چروکیده شده، و اینکه کبودیهای بسیار زیادی در پوست دستهایش است.بعضی کبودیها خیلی دردناک بود که مادرش میلرزید وقتی که دستهایش با آب تمیز میشد.این اولین بار بود که جوان فهمید که این دو تا دستهاست که هر روز رختها را میشوید تا او بتواند شهریه مدرسه را پرداخت کند.کبودیهای دستهای مادرش قیمتی بود که مادر مجبور بود برای پایان تحصیلاتش، تعالی دانشگاهی و آینده اش پرداخت کند.بعد از اتمام تمیز کردن دستهای مادرش، جوان همه رختهای باقیمانده را برای مادرش یواشکی شست. آن شب، مادر و پسر مدت زمان طولانی گفتگو کردند.صبح روز بعد جوان به دفتر ريیس شرکت رفت.

ريیس متوجه اشکهای توی چشمهای جوان شد، پرسید:آیا میتوانید به من بگویید دیروز در خانه تان چه کاری انجام داده اید و چه چیزی یاد گرفتید؟

جوان پاسخ داد:دستهای مادرم را تمیز کردم، و شستشوی همه باقیمانده رختها را نیز تمام کردم.

ريیس پرسید:لطفا احساستان را به من بگویید.

جوان گفت:

1-اکنون میدانم که قدردانی چیست. بدون مادرم، من موفق امروز وجود نداشت.

2-از طریق با هم کار کردن و کمک به مادرم، فقط اینک میفهمم که چقدر سخت و دشوار است برای اینکه یک چیزی انجام شود.

3-به نتیجه رسیده ام که اهمیت و ارزش روابط خانوادگی را درک کنم.

ريیس شرکت گفت:این چیزیست که دنبالش میگشتم که مدیرم شود.میخواهم کسی را به کار بگیرم که بتواند قدر کمک دیگران را بداند، کسیکه زحمات دیگران را برای انجام کارها بفهمد، و کسیکه پول را بعنوان تنها هدفش در زندگی قرار ندهد.شما استخدام شدید.

بعدها، این شخص جوان خیلی سخت کار میکرد، و احترام زیردستانش را بدست آورد.هر کارمندی با کوشش و بصورت گروهی کار میکرد.عملکرد شرکت بطور فوق العاده ای بهبود یافت.

یک بچه، که حمایت شده و هر آنچه که خواسته است از روی عادت به او داده اند، ذهنیت مقرری را پرورش داده و همیشه خودش را مقدم میداند.او از زحمات والدین خود بی خبر است.وقتیکه کار را شروع میکند، میپندارد که هر کسی باید حرف او را گوش دهد، زمانیکه مدیر میشود، هر گز زحمات کارمندانش را نمیفهمد و همیشه دیگران را سرزنش میکند.برای این جور شخصی، که ممکن است از نظر آموزشی خوب باشد، ممکن است یک مدتی موفق باشد، اما عاقبت احساس کامیابی نمیکند.او غر خواهد زد و آکنده از تنفر میشود و برای بیشتر بدست آوردن میجنگند.اگر این جور والدین حامی هستیم، آیا ما داریم واقعا عشق را نشان میدهیم یا در عوض داریم بچه هایمان را خراب میکنیم؟

شما میتوانید بگذارید بچه هایتان در خانه بزرگ زندگی کنند، غذای خوب بخورند، پیانو بیاموزند، تلویزیون صفحه بزرگ تماشا کنند. اما هنگامیکه دارید چمنها را میزنید، لطفا اجازه دهید آن را تجربه کنند.بعد از غذا، بگذارید بشقاب و کاسه های خود را همراه با خواهر و برادرهایشان بشویند.برای این نیست که شما پول ندارید که مستخدم بگیرید، میخواهید که آنها درک کنند، مهم نیست که والدینشان چقدر ثروتمند هستند، یک روزی موی سرشان به همان اندازه مادر شخص جوان سفید خواهد شد.مهمترین چیز اینست که بچه های شما یاد بگیرند که چطور از زحمات و تجربه سختی قدردانی کنند و یاد بگیرند که چطور برای انجام کارها با دیگران کار کنند.


>>>life-skills.blogfa

 

http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg
مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین:


آگهیهای خودرا اعم ازخودرو،ملک و......... به صورت رایگان در سایت ذره بین درج نمایید

  لطفا برروی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo9c8BSJbbB0ckWmrn8M4GNt4wycfBJ4jHG8-M9pAlf9gliVZFnQ

برای ارسال تبلیغات پیامکی واطلاع رسانی خود از پنل پیامکی ذره بین استفاده نمایید
 

لطفاجهت اطلاع از مشخصات سامانه اس ام اس ذره بین
بر روی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://www.zarrehbin.com/files/main_ads/1401435123.png

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار