لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.

گلستان

نوع شرکت/مدرک : محصولات غذایی
نام مدیر عامل : . .
تلفن های تماس شرکت : 48083 - 44410519
آدرس شرکت : تهران - تهران - بلوار اشرفی اصفهانی - خیابان شهید مخبری - پلاک 32
وبسایت/وبلاگ : ورود به وبسایت

شرح خدمات : گلستان نام تجاری گلستان قدمتی به اندازه عمر شرکت گلستان دارد. گلستان ممتاز ترین محصولات خود را با این نام تجاری عرضه می کند . مصرف کنندگان محصولات گلستان همواره از این نام تجاری خاطره محصولاتی ممتاز و منحصر بفرد دارند و با اطمینان از نهایت کیفیت از این نام تجاری حمایت می کنند .
12 درس جالب رانندگی برای زندگی !

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:

 
همانطور که در رانندگی باید شرایط و قوانینی را رعایت کرد ، در زندگی هم ما نیاز داریم توجه خاصی به برخی قوانین و شرایط داشته باشیم ، با هم در این مقاله 12 شباهت جالب رانندگی و زندگی را می خوانیم.

12 درس جالب رانندگی برای زندگی !

همانطور که در رانندگی باید شرایط و قوانینی را رعایت کرد ، در زندگی هم ما نیاز داریم توجه خاصی به برخی قوانین و شرایط داشته باشیم ، با هم در این مقاله 12 شباهت جالب رانندگی و زندگی را می خوانیم.

شما در روز چقدر رانندگى مى كنيد؟ و چقدر "زندگی"؟! تعجب نكنيد. بله اين سؤال ها ظاهراً ربطى به يكديگر ندارند. اما شايد بشود به نوعى به هم ربط پيدا كنند. چطور؟ كمى حوصله كنيد تا برايتان بگويم.

شايد شما هم با اين نظر موافق باشيد كه مشكل اصلى ما در زندگى و موفقيت در آن، نداشتن قدرت تشخيص كارها و رفتارهاى خوب و بد از يكديگر نيست بلكه گره كارمان اينجاست كه فراموشكار هستيم و يادمان مى رود، دائم بايد كسى يا چيزى چرت مان را پاره كند. وقتى فرصتى براى زندگى واقعي پيش می آيد ما حواسمان جاى ديگرى است و به قول معروف در باغ نيستيم و اغلب زمانى متوجه حقيقت زندگى مى شويم كه آن را از دست داده ايم و فرصت زيادى براى جبران آن نداريم و اگر غافل گيرانه و ناگهانى اين فرصت به پايان برسد كه افسوسي ابدي است.

داشتم فكر مى كردم اگر ما بتوانيم گاهى، بعضى از كارها را نماد و فرض كنيم، شايد در ضمن انجام آن، متوجه « زندگى » قرينه اى براى نكات ظريف يا راه حل هايى شويم كه كمك مان كنند مفهوم زندگى را عميق تر درك كنيم. از آن جا كه براى خود مِن هميشه جاده و سفر و ماشين مفاهيمى از حركت و مقصد نهايى را تداعى مى كند يك دفعه به نظرم آمد كه رانندگى هم می تواند شبيه به زندگى كردن باشد.
 من چند نكته كه در اين مورد به نظرم آمده را مى گويم :
1- واى به حال راننده اى كه نمى داند كجا مى خواهد برود.
 رانندگى(زندگى) هدف نيست. امكان و راهى است براى رسيدن به مقصد. بايد بدانيم كه براى ديدن چه كسى يا تجربه چه چيزى سختى راه را به جان مى خريم.
 
2- اگر مقصد ما آزادراه و جاده مستقيمي هم دارد كه سريعتر می توانیم به مقصد برسيم حتماً از همين راه برويم.
كدام آدم عاقلى وقتى اتوبانى نزديك و در دسترس هست مسيرهاى پرپيچ و خم و كوچه پس كوچه را انتخاب مى كند؟
 
3- كمربند ايمنى جلوى تصادف را نمى گيرد اما باعث مى شود آسيب كمترى ببينيم.
پس قبل از شروع حركت حتماً آن را ببنديم. كمربند ايمنى قبل از هر حركتى در زندگى می تواند شروع كردن به نام پروردگار باشد.
 
4- حواسمان به اشكالات رانندگى خودمان باشد نه ديگران.
حرف زدن زياد حواس را پرت مى كند، قضاوت هاى ناعادلانه در مورد رانندگى بقيه، ورود ممنوع رفتن و چراغ قرمز را رد كردن و ...  به جريمه شدن يا اشتباه رفتن و گرفتارى هاى بعدى منجر مى شود. در حال حركت، پيامك فرستادن و با تلفن همراه حرف زدن هم ممنوع چون معنایش اين است كه ما ظاهراً در حال رانندگى هستيم اما دل و حواسمان جاى ديگرى است.
 
5- سعى كنيم كه سرعت حركت مان را در رانندگى (زندگى) طورى تنظيم كنيم كه نه از حد مجاز بالاتر باشد و نه آن قدر كند برويم كه راه بقيه را هم بند بياوريم.
سبقت بى جا و لايى كشيدن هم لزومى ندارد، چون وقتى به مقصد برسيم نمى پرسند كه چند دقیقه ای آمدى بلكه مى گويند چطور آمدى و چند نفر را با خودت آوردى!
 
6- آينه هاى ماشين براى تضمين سلامت سفر است نه براى قشنگى.
اگر آينه نباشد نه از اتفاقات پشت سر و اطراف مان خبر دار مي شويم و نه امكان سبقت داريم. آينه ما در زندگى، اطرافيان و زندگى ديگران است كه می توانيم انعكاس اشكالات و مسائل احتمالى را در آنها ببينيم.
 
7- اگر بيمه نامه داريم دليل نمى شود كه هر طور دلمان خواست رانندگى كنيم.
اگرگواهينامه پايه يك داريم قاعدتاً بايد رانندگى مان هم بهتر از بقيه باشد، اما به صرف داشتن گواهينامه كسى راننده  خوبى نمى شود. ديد خوب و عكسا لعمل مناسب و به موقع در رانندگى خيلى مهم است. شايد كسى اصلاً گواهينامه نداشته باشد ولى رانندگى اش عالى باشد.(البته موقع رانندگي هميشه گواهينامه همراهتان باشد)
 
8- اگر در رانندگى(زندگى) در جاده هاى كوهستانى و گردنه هاى خطرناك يا جاده هاى برفى و مه آلود حركت مى كنيم
توجه داشته باشيم كه يك غفلت كوچك میتواند منجر به سقوط درته دره شود پس در مسيرهاى مشكوك و مبهم كه ديد كافى نداريم با احتياط كامل و با دنده سنگين حركت كنيم و چراغ مه شكن و زنجير چرخ به همراه داشته باشيم. همچنين حواسمان باشد كه هر لحظه امكان دارد با موانع و حيواناتى در جاده برخورد كنيم كه راه را موقتاً مسدود مى كنند. با آنها صبورى كنيم و بگذاريم رد شوند!
 
9- حواس مان به آمپر بنزين هم باشد.
ببينيم با اين ذخيره سوخت و انرژى كه داريم تا كجا میتوانيم برويم و اگر بنزين مان زياد نيست و وقت هم محدود است پس بى خود پرسه نزنيم و دور جاده ها و خيابان ها نگرديم.
 
10- به ايست پليس نامحسوس توجه كنيم.
ناديده و ناشنيده گرفتن آن به ضرر خودمان است چون دوربين ها شماره متخلف را ثبت مى كنند و بالاخره كمى جلوتر پليس او را مجبور به توقف خواهد کرد. توجيه كردن خلاف و عذر و بهانه آوردن و آسمان و ريسمان به هم بافتن نتيجه نخواهد داشت . بايد اشتباه را پذيرفت و جريمه آن را پرداخت. فكر مى كنيد پليس نامحسوس در جاده زندگى كيست؟
 
11- آن قدر با تدبير و مجهز رانندگى(زندگى) كنيم كه سربار ديگران نشويم تا مجبور نشوند ماشين ما را با خود يدك بكشند.
به نظر شما راننده اى كه بوكسل شده به مقصد مى رسد با كسى كه پيش بينى و محاسبه كرده و با تجهيزات و دقت كافى رانندگى كرده يكسان است؟
 
12- تك سرنشين حركت نكنيم،
اگر در جادها ى سرسبز و زيبا و براى رسيدن به مقصدى زيباتر حركت مى كنيم حداقل چهار نفر ديگر را هم با خودمان ببريم كه دعاى خيرشان پشت سرمان باشد. خوش به حال آنهايى كه میتوانند به همراه خودشان به اندازه يك اتوبوس يا قطار، مسافر در راه مانده را به مقصد برسانند. ديشب مى خواستم جايى بروم و تصميم گرفتم با اين ديد و روش رانندگى كنم اما هنوز خيلى نرفته بودم كه يادم افتاد عينكم را برنداشته ام. باز هم فراموشكارى! به نظر شما در شب و با چشمان ضعيف، بدون عينكى كه بتوان به وضوح و شفاف راه و مسير و علائم را ديد می توان رانندگی کرد ؟
امیدوارم شما هم راننده های خوبی در زندگی باشید.
 
>>>ذهن نو/معصومه قربانی - علم موفقیت

http://www.zarrehbin.ir/files/slide/1400140836.jpg
مطالب پیشنهادی نشریه ذره بین:


آگهیهای خودرا اعم ازخودرو،ملک و......... به صورت رایگان در سایت ذره بین درج نمایید

  لطفا برروی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSo9c8BSJbbB0ckWmrn8M4GNt4wycfBJ4jHG8-M9pAlf9gliVZFnQ

برای ارسال تبلیغات پیامکی واطلاع رسانی خود از پنل پیامکی ذره بین استفاده نمایید
 

لطفاجهت اطلاع از مشخصات سامانه اس ام اس ذره بین
بر روی تصویر ذیل کلیک نمایید

http://www.zarrehbin.com/files/main_ads/1401435123.png

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار