لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.
مشخصات اقامتگاه
نوع اقامتگاه : هتل
نام اقامتگاه : هتل امیر کبیر
تعداد ستاره : تعداد ستاره
آدرس و تلفن های تماس
تلفن تماس 1 : (0861)3124061
تلفن تماس 2 : 3124071
دورنگار : 3124060
وبسایت/وبلاگ : http://.hotelamirkabir.com
آدرس : مرکزی - اراك - بلوار آیت الله اراکی، هتل بین المللی امیرکبیر
رزرو اقامتگاه - هتل

امکانات : هتل پنج ستاره امیر کبیربه مساحت حدود 10000 متر مربع با 175 اتاق که شامل اتاق های یک تخته ، دو تخته ، سه تخته و سوئیت های یک خوابه و دو خوابه می باشد ، بنا گردیده است. هر اتاق دارای تلویزیون با شبکه ها ماهواره ای مجاز ، صندوق امانت ، سشوار ، یکیج 11 قلمی در حمام ، اینترنت ، وایرلس، مینی بار (که برای هر سلیقه ای در نشر گرفته شده است) ، آفتاب جهت مطالعه (تاریخ اجتماعی اراک ،اشخاص مشهور به نام این استان) اتاق های یک تحته در طبقه دوم هتل با ویو رو به شهر واقع شده است اتاقهای دو تخته در طبقه دوم ، سوم ، چهارم با چشم اندازی .....ئ اقامتی خاطره انگیز را برای مهمانان به یادگاری می گذارد. اتاقهای سه تخته در طبقه سوم و چهارم علاوه بر تجهیزات ذکر شده دارای کاناپه و سرویس اضافه میباشد که راحتی هرچه بیشتر مهمانان را ممکن می سازد. سوئیت های هتل دارای دو چشم انداز می باشد.چشم اندازی رو به کوه با طلوعو غروب زیبا ،اقامتی خوش و به یاد ماندنی را به همراه دارد . چشم اندازی دیگر رو به فضای سبز و چشم گیر هتل امیرکبیر می باشد. که سوئیت ها علاوه بر تجهیزات اولیه دارایLCD هستند
باغ علی نقی خان یزد

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:

 باغ علی نقی خان مربوط به دوره قاجار ودر محله دهنوودر بخش شمالی شهرستان تفت واقع شده ،این اثر در تاریخ 11مرداد 1384 با شماره ثبت 12344 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است . وجه تسمیه باغ علی نقی خان به نام مالک نخستین آن مربوط می شود.

از ویژگی های اثر می توان گفت:

1-باغ علی نقی خان نمونه ای ارزشمند از باغ های ایرانی است اهمیت و ارزش این باغ زمانی دوچندان می شود که وضعیت اقلیمی غالب استان یزد آب و هوای کویری و خشک را در نظر داشته باشیم. 2-قرار گیری سه خانه باغ افضلی ،علی نقی خان ،و آستان قدس در کنار هم مجموعه ای عظیم و نفیس را بوجود آورده است 3-گذر آب قنات در باغ فضایی با طراوت و زنده را در آن ایجاد کرده 4-معماری در خور توجه بناهای مختلف باغ شامل کوشک ،مطبخ ،شربتخانه،حمام ،پایاب و اصطبل و..... یکی از ویژگی های قابل طرح باغ علی نقی خان وقوع پایاب در آن است این پایاب در سالهای گذشته کاملا مرمت شده و همچنان در آن آب در حال گذر است. ودیگر ویژگی با شکوه آن وجودکوشک است. که کوشک در میانه باغ علی نقی خان بنایی با شکوه در دو طبقه ساخته شده که از هر چهار جهت به سوی باغ چشم انداز دارد .

 

بخش هایی از این ساختمان تخریب شده که درسالهای اخیر قدری از آن مرمت و باز سازی شده . سقف فضا های بنا بیشتر به صورت آهنگ است ودر راهرو ها به صورت خونچه پوش .مساحت کوشک باغ علی نقی خان حدود 400 متر مربع است .و مصالح به کار گرفته شده در آن آجر، سنگ مرمر،چوب ،گچ،وخشت وگل . ایجاد پیش بخاری گچی و تز ئینی ،طاقچه ها و قطار بندی ها ،ساخت کلاه فرنگی در فضای میانی کوشک ،ایجاد طاق نما در دیواره اطراف کوشک ،دم گیری های گچی و...از نمونه های تزئیناتی است که در آن مشاهده می شود. در فضای میانی کوشک حوضی نیز وجود دارد پس از پروسرریز شدن آن وارد کانل (جوی)که چهار طرف حوض وجود دارد و به کف اتاق ها راه داردتا بیرون کوشک که این عمل موجب خنک شدن اتاق ها در فصل گرم را می دهد که این خود نیز نشان یک معماری عضیم ایرانی را دارا می باشد .

مشخصات بنا:

بنای باغ علی نقی خان را از لحاظ موقعیت قرار گیریشان می توان به 4 بخش تقسیم کرد. الف :فضای هشتی و بنای متصل به آن که شامل هشتی ،اصطبل،طویله،حمام،شربتخانه،باقیمانده های احتمالی برج،چند اتاق در جبهه شرقش هشتی ب:کوشک ج:پایاب د:مطبخ هشتی

ورودی باغ علی نقی خان :

وردی و هشتی باغ در جبهه شمالی آن قرار دارد در حال حاظر این ورودی را تیغه کرده اند مصالح به کار گرفته شده در کف هشتی تر کیبی است از سنگ ریزه و آجر .

اصطبل وطویله باغ علی نقی خان : بخشی از فضا هایی است که در جنب هشتی باغ ساخته شده.دردیواره فضاهای مذکور آخور و محل بستن چارپایان تعبیه شده است که در آشنایی با دامداری سنتی گذشتگان قابل توجه است.

حمام باغ علی نقی خان :

حمام باغ به شیوه حمام های سنتی اما در مقیاسی بسیار کوچکتر است و شامل راهروی باریکی که فضاها را به هم متصل می کند رختکن،صحن کوچک حمام و خزینه و

شربتخانه:

نام یکی از فضا های سمت ورودی و هشتی باغ است می گویند عزاداران امام حسین وقتی در مراسمی که در باغ برگزار می شده شرکت می کردند احتمالا در محل مذکور پذیرایی می شدند .

برج باغ علی نقی خان:

بخشهای به جا مانده ای از یک سازه معماری است با پلان مستطیل .با توجه به قرارگیری آن د رجنب ورودی باغ ،وقوع بخشی ازآن در خارج از باغ درکوچه و شیوه معماری آن به نظر می رسد برج دیده بانی و حفاظتی باغ بوده و مصالح به کارگرفته در این بخش باغ سنگ،آجر و ملات ساروج است.

اتاق های جبهه شرقی باغ علی نقی خان:

چند اتاق نیز در جبهه شرقی هشتی وسمت شمالی پایاب ساخته شده  است

مطبخ باغ علی نقی خان:

در نز دیکی بنای اصلی ومیانی باغ ساخته شده و مساحت آن تقریبا" 60متر مربع میباشد.  مصالح به کار رفته شده: مصالح به کار گیری شده در بنا عمدتا خشت وگل چوب ، سنگ مرمر ،گچ ،سنگ ریزه وآجر، سنگ است .

اقدامات انجام شده و در حال انجام در این اثر :

درسالهای گذشته در راستای احیائ باغ علی نقی خان تعمیراتی بر آن صورت گرفته که نمونه هایی از آن عبارتتند از: ا-مرمت کامل پایاب 2-گذر بندی و جدول بندی بخش های از باغ 3-باز سازی دیوارهای فرو ریخته بعضی فضاها 4- باز سازی سقف های ریخته شده بعضی فضاها 5-باز سازی اتاق ها ی طبقه فوقانی و همچنین زدن سقف انها 6-ایجاد ازاره سنگی در بعضی از قس مت های باغ 7-ساخت سر ویس های بهداشتی در نز دیکی اتاق های جبهه شرقی باغ.

http://sehezar.ir/upload/مطالب/gardeshgaree/yazd/park bagh/ali nagi khan/khan (8).jpg

http://sehezar.ir/upload/مطالب/gardeshgaree/yazd/park bagh/ali nagi khan/khan (11).jpg

 

http://sehezar.ir/upload/مطالب/gardeshgaree/yazd/park bagh/ali nagi khan/khan (1).jpg

http://sehezar.ir/upload/مطالب/gardeshgaree/yazd/park bagh/ali nagi khan/khan (10).jpg

http://sehezar.ir/upload/مطالب/gardeshgaree/yazd/park bagh/ali nagi khan/khan (17).jpg
 

منبع:نشریه سه هزار

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار