لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.
مشخصات اقامتگاه
نوع اقامتگاه : هتل
نام اقامتگاه : هتل کانیار
تعداد ستاره : تعداد ستاره
آدرس و تلفن های تماس
تلفن تماس 1 : 0171-3331454
دورنگار : ثبت نشده !
آدرس : گلستان - علی آباد كتول - : گلستان علی آباد کتول خیابان امام رضا
رزرو اقامتگاه - هتل

امکانات : هتل کانیار در یکی از سرسبزترین مناطق کشورواقع در شمال در استان گلستان شهرستان علی آباد کتول واقع شده است.این هتل در مسیر اتوبان تهران-مشهد قرار دارد.هتل کانیار اولین هتل 2 ستاره شهرستان بوده و در سال 1385 همزمان با سالروز فتح خرمشهر افتتحاح گردید.این هتل دارای 2200 متر زیربنا در سه طبقه و دارای طراحی و معماری کم نظیری بوده و خدمات مربوط به رستوران-تالارپذیرایی-اسلوفود-کافی شاپ که اقامت را برای هموطنان و گردشگران گرامی فراهم نموده است.
در مورد گرگان

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:

 


استان گُلِستان از استان‌های شمالی ایران است. مرکز این استان گرگان است. استان گلستان که منطقه گرگان و دشت را در بر می گیرد در تمام تاریخ ایران به صورت یکی از واحد های سیاسی مستقل (ساتراپی - بیگلر بیگی - ولایت - ایالت - استان ) اداره می شده است .

گرگان، نهمین سرزمین اهورامزدا، در طول تاریخ نام ایالتی بزرگ بود که تقریباً با جغرافیای استان فعلی منطبق می شد. مرکز این ایالت، شهر جرجان بود که بعدها بر اثر حوادث طبیعی و جنگ نابود و شهر استراباد (گرگان فعلی) پایتخت آن شد.

از دوران هخامنشیان ، ساتراپی هیرکانیا بخشی از امپراطوری ایران بوده که پس از اسلام ، تحت نام ولایت جرجان به حیات سیاسی خود ادامه داده و از مراکز فرهنگ و تمدن ایرانی به شمار می آمده است .

گرگان ، پایتخت فرمانروایان آل زیار بود که از نخستین فرمانروایان ایرانی پس از اسلام و از سردمداران رهایی ایران از استیلای اعراب بودند .

حمدالله مستوفی در تاریخ گزیده ، کشور ایران را در دوره شاهان مغول شامل 20 بخش میداند که یکی از آنها «قومس و جرجان» بوده است .

در عهد صفویه و پس از آن افشاریه و قاجار ، استرآباد یکی از بیگلربیگی ها (استان) محسوب میشده است .

استرآباد خاستگاه ایل قاجار و نخستین مرکز حکومت آنان بوده است .

پس از مشروطه ، کشور به 4 ایالت و 12 ولایت تقسیم شد که ولایت استرآباد به مرکزیت استرآباد ( گرگان کنونی ) تا سال 1316 یکی از ولایت های ایران به شمار می رفته است .

در سال 1316 و در تقسیمات کشوری نوین دوره پهلوی ، کشور ایران به 10 استان و 49 شهرستان تقسیم گردید و استرآباد استقلال خود را از دست داد و بخشی از استان دوم ایران شد که شامل شهرستان های قم ، کاشان ، تهران ، سمنان ، ساری و گرگان بود .

به مرور و با تجزیه استان ها به واحدهای کوچکتر ، گرگان و دشت تا سال 1376 جزیی از استان مازندران باقی‌ماند . در این سال با پیگیری های فراوان و در راستای آرزوی ده ها ساله دلسوزان منطقه ، گرگان و دشت پس از ده ها سال دوباره استقلال خود را به دست آورد .

نام این منطقه پیش از سدهٔ هفتم هجری ولایت گرگان (جرجان) و از سدهٔ هفتم تا سال ۱۳۱۶ ولایت اِسترآباد بوده است. گلستان نامی بی‌پیشینه و ابداعی برای این استان است.


>>ویکی پدیا

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار