لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.
مشخصات اقامتگاه
نوع اقامتگاه : هتل
نام اقامتگاه : آرمان درگهان
تعداد ستاره : تعداد ستاره
آدرس و تلفن های تماس
تلفن تماس 1 : 8-5268937-0763
دورنگار : 07635268939
آدرس : هرمزگان - قشم - درگهان - بلوار ساحلي
رزرو اقامتگاه - هتل

امکانات : هتل آرمان واقع در بلوار ساحلي شهر درگهان،با چشم اندازي بسيار جذاب وديدني در كنار مجتمع هاي تجاري دو دلفين،مرواريد،دريا،صدف،نور و بازار قديم آماده پذيرش مسافران و گردشگران مي باشد. هتل آرمان اولين هتل استاندارد شهر درگهان با 27 اتاق وظرفيت 85 تخت وامكاناتي از قبيل : تخت خواب مناسب و راحت تلويزيون LCD تلفن سيستم سرمايشي و گرمايشي با قابليت كنترل وتنظيم دماي دلخواه شما يخچال با ميني بار ميز آرايش مبلمان ميز و صندلي پذيراي و كمد لباس و قفسه هاي متعدد ظروف مورد نياز سرويس حمام و دستشويي مجهز به آبگرم كن برقي اختصاصي اتاق هتل آرمان،به همه وسايل امكانات لازم براي تامين رفاه شما،مجهز است. لابي شيك وكافي شاپ مدرن هتل آرمان،با پذيرائي شايسته از شما ميهمانان گرامي و ملاقات كنندگان شما،خاطرات خوش شما از اقامت در اين هتل را دو چندان خواهند ساخت.
موزه ژئوپارک قشم

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:

 


موزه ژئوپارک قشم در سال 1384 به طور رسمى گشايش يافت. اين موزه با کمک گرفتن از دارايى موزه حيات وحش قشم و در محل آن موزه شکل گرفت. موزه حيات وحش قشم از سال 1377 در محل زير زمين بازار بزرگ ستاره قشم تاسيس شده و به تدريج نمونه هاى جانورى بسيارى از جزيره قشم جمع آورى و به صورت تاکسيدرمى آماده نمايش کرده بود و با وجود اينکه از ويترين هاى مناسب و تجهيزات موزه‌اى کافى بى بهره بود، بازديد کننده قابل توجهى به ويژه در ميان دانش آموزان، دانشجويان و مسافران و گردشگران داشت.

ليکن، فعاليت اين موزه براى مدتى متوقف ماند و نمونه هاى جانورى آن به دليل رطوبت موجود در هوا و عدم تهويه، در حال پوسيدن بودند که خوشبختانه مقامات سازمان منطقه آزاد قشم با دعوت از کارشناسان و عقد قرارداد با پيمانکار، موزه حيات وحش قشم را به صورتى جديد و مدرن طراحى و با هزينه کافى بازسازى کردند. ميزهاى پلاستيکى و غير همشکل که در سراسر موزه از آنها براى چيدن نمونه‌ها استفاده مى شد جمع آورى شد و به جاى آنها ويترين هاى بسيار زيبا گذاشته شد. اطلاعات علمى بسيار مفيدى گردآورى و به صورت قابل استفاده در قاب‌هاى همشکل و شکيل در کنار نمونه‌هاى موجود در موزه نصب شد. با اين اقدام نقش آموزشى موزه نيز افزايش يافت.

نمونه هاى جديد جانورى همراه با نقشه هاى متنوع، همچنين عکس‌هاى ماهواره اى جزيره قشم، تنوع زيستى و پديده هاى زمين شناسى توانست به شکل بهتر و کامل ترى جزيره را به مردم و بازديد کنندگان معرفى کند.

اکنون، مجموعه کم نظير عکس هاى عبدالخالق طاهرى که از چهره مردم، شيوه زندگى، صنايع دستى، منظره هاى گوناگون و پديده هاى اعجاب انگيز زمين شناسى قشم تهيه و در اندازه نمايشگاهى با قاب هاى شکيل فراهم شده‌اند، نقش بسيار مؤثرى در تقويت جلوه هاى بصرى و معرفى ويژگى هاى گوناگون قشم ايفا مى کنند و مورد توجه بسيار گردشگران و بازديد کنندگان هستند.

به اين ترتيب، با اقدامات به عمل آمده، عده بازديد کنندگان افزايش يافته و از 100 تا 120 نفر به بيش از هزار نفر در روز بالغ شده است. در تعطيلات نوروز تعداد بازديد کنندگان گاهى از 1800 نفر هم گذشت و با نظر سنجى هاى به عمل آمده معلوم شده است که نمايش گونه هاى جانورى، پرندگان، پستانداران، خزندگان و صدف هاى گوناگون همراه با ارائه اطلاعات علمى به صورت خلاصه و مفيد جذابيت فراوانى براى بازديد کنندگان در بر دارد.

مدارس شهر قشم و روستاهاى جزيره به تدريج و طبق برنامه از موزه بازديد مى کنند و با ثروت طبيعى بيکران جزيره آشنا مى شوند.

ديگر اطلاعات مربوط به موزه ژئوپارک به شرح زير است:

- زيربنا : هزار متر مربع
- مجموعه تاکسيدرمى: شامل پرندگان، خزندگان، پستانداران، ماهى ها حشرات و ...
- سنگواره ها: شامل فسيل هاى مربوط به دو کفه اى ها و مرجان ها
- بخش مردم شناسى: شامل صنايع دستى بومى مانند لباس ها، گليم ها، وسايل موسيقى و ...
- کارگاه: يک کارگاه تاکسيدرمى
- انتشارات: نقشه و کتاب زمين شناسى قشم – اطلس پرندگان قشم و پراکنش آنها - اطلس ژئوتوريسم قشم – کتابچه جامعه گياهى حرا- کتاب و نقشه پوشش گياهى جزيره قشم

- برنامه هاى آينده: افزودن نمونه هاى کانى شناسى و زمين شناسى به موزه ، افزودن نمونه هاى جانورى به موزه، ايجاد يک وب سايت علمى براى موزه – طراحى و توليد بروشور راهنما – طراحى و توليد يک سرى کارت پستال و ...

محل موزه : شهر قشم – جنب بازار بين المللى ستاره قشم (ضلع شمالى) – موزه ژئوپارک
منبع/سایت سازمان منطقه آزاد قشم

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار