لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.
مشخصات اقامتگاه
نوع اقامتگاه : هتل
نام اقامتگاه : هتل جهانگردي بندر لنگه
تعداد ستاره : تعداد ستاره
آدرس و تلفن های تماس
تلفن تماس 1 : 0765-2241320
دورنگار : ثبت نشده !
آدرس : هرمزگان - بندر لنگه - بلوار جانبازان روبروی پمپ بنزین
رزرو اقامتگاه - هتل
تاریخچه بندر لنگه

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:

 


بندرلنگه در زمان هخامنشیان از بنادر مهم وتجاری خلیج فارس بوده و از آن به گوگانا نام برده شده است.در سال 1638میلادی  تاورنیه – سیاح فرانسوی  - طی سفری از بصره به بندر لنگه مدت دو روز در این بندر اقامت نموده و از آن بخوبی یاد کرده است.


این بندر پس از تسخیر جزیره قشم در سال 1760میلادی توسط اعراب جواسم که از شیخ نشینها بودند به تسخیر در آمده و در زمان کریم خان زند (1773 -1743م )  حضور این اعراب و ارتباط دریایی خلیج فازس و رونق تجاری آن و نیز وجود راه کاروانی شیراز به دو بندر کنگ و لنگه باعث آبادی و مشهور شدن این بندر گردیده تا جاییکه در دوران قاجار به عروس بنادر ایران معروف گردید.


حضور انگلیسها از سال 1864میلادی و برقراری خطوط تلگراف ایران و هند تشکیل دفتر کنسولی دولت فرانسه در سال 1889نظارت دولت بلزیک بر گمرک بندر لنگه و بندرعباس واز طرفی تشکیل یک کمپانی آلمانی در سال 1896همه گویای رونق و اهمیت این شهرستان می باشد چنانکه بندرلنگه دارای دومین مدرسه کشور بعد از مدرسه دارالفنون و دومین فرودگاه کشور بعد از فرودگاه قلعه مرغی بوده و شهرداری بندرلنگه با قدمتی صد ساله دارای اولین طرح جامع شهری در کشور می باشد.


در دوره قاجار باشروع جنگ جهانی اول تا اواخر جنگ جهانی دوم (1945م ) فقر و بیماری و قحطی باعث از هم گسیختگی و ویرانی شهر گردیده و اکثر مردم این شهر فعالیت خود را تعطیل کرده و به نقاط دیگر مهاجرت کردند  به همین دلیل به مرور زمان نقاط مسکونی شهر خالی از سکنه شد و فعالیت و چهره واقعی خود از دست داد.


شهرستان بندرلنگه در سواحل شمالی خلیج فارس قرار دارد و وسعت آن 6/15037کیلومتر مربع می باشد. این شهرستان از شمال به شهرهای لامرد و لار  از شرق به بندرعباس  از غرب به شهرستان پارسیان و از جنوب به خلیج فارس محدود می شود.شهر بندرلنگه مرکز شهرستان بندرلنگه می باشد که در مختصات جغرافیایی 54درجه و 50دقیقه طول شرقی و 36درجه و 35دقیقه عرض شمالی از نصف النهار گرینویچ واقع شده است. وسعت آن 8کیلومتر مربع و ارتفاع آن از سطح دریا 10متر است. آب و هوای این شهرستان گرم و مرطوب با تابستانهای بلند و بسیار گرم است .


شهر بندرلنگه در گذشته به بندر مروارید شهرت داشته و دارای بافت شهری بسیار زیبایی بود. این شهر دارای بیش از 15 محله مسکونی قدیمی می باشد. بر فراز اکثر خانه ها بادگیرهای متعددی وجود دارد که تنها وسیله خنک کننده اتاقها و تالارها در فصول گرم می باشد. این شهر دارای آثار تاریخی متعددی می باشد که از آن جمله میتوان به خانه فکری  خانه شیخ خالدی  سلطان العلماء  خانه بلوکی  خانه بستکی  خانه واحدی  خانه سعدی  خانه گلبتان (بندرکنگ)  مسجد ملک بن عباس  مسجد افغان  مسجد خداداد  مسجد غیاث  مسجد خالدی  حسینیه غضنفری  حسینیه بنگی  حسینیه حداد  قلعه مغویه    ( بندر مغویه)  قلعه پرتغالیها ( بندرکنگ ) و تعداد زیادی برکه ( آب انبار ) اشاره کرد.

برگرفته از لنگه مارین


دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار