لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.
مشخصات اقامتگاه
نوع اقامتگاه : هتل
نام اقامتگاه : هتل قدس
تعداد ستاره : تعداد ستاره
آدرس و تلفن های تماس
تلفن تماس 1 : 2222347-0761
دورنگار : ثبت نشده !
آدرس : هرمزگان - بندرعباس - بلوار امام خمینی-جنب داروخانه هلال احمر
رزرو اقامتگاه - هتل

امکانات : یخچال ، تلویزیون ، رستوران ، سرویس فرنگی ، سرویس ایرانی ، پاركینگ ، لابی ، كافی شاپ ،
10 جاذبه توريستي کنار جاده‌اي
جام جم آنلاين: شاهکارهای هنری که سالانه میلیون‌ها گردشگررا به خود می‌کشانند همگی در موزه‌ها وجود ندارند. بعضی از آنها در کنار جاده‌ها قرار گرفته‌اند.

گرچه قصد سازندگان این سازه‌ها ابتدا علاقه‌مند کردن ساکنان این منطقه به محل سکونت خود بوده ولی این طرح‌ها بسیار فراتر رفتند و به رونق زندگی و کسب و کار در این شهرها بسیار کمک کردند و امروزه گردشگران فراوانی را از قاره‌های دیگر برای تماشای این شگفتی‌ها به این مناطق می‌کشانند.

‌آثاری که راننده‌ها را در میانه راه متوقف می‌کنند و به تماشای خود می‌کشانند و باعث حیرت می‌شوند کم نیستند ولی اینجا به معرفی ده اثر از بهترین‌های آنها و داستان ساختشان می‌پردازیم، ایده‌هایی که پس از اجرا بسیار فراتر از خواست صاحبانشان رفتند و آنها و طرح‌هایشان را جهانی کردند. این آثار همگی به انتخاب سایت تاپ تنز است و همگی این آثار در کنار جاده‌های قاره آمریکا قرار دارند.


 


 

پسته غول‌آسا

باغ پسته مکگن میزبان پسته بتونی غول‌پیکری است که 9 متر طول دارد و برای ساخت آن از 35‌گالن رنگ مصرف شده است. ابتدا این پسته به افتخار صاحب این باغ بزرگ ساخته شد ولی امروزه رانندگان بسیاری را به این منطقه می‌کشاند. در نزدیکی این پسته غول‌آسا فروشگاهی است که سوغات این منطقه را به شکل‌های مختلف و طعم‌های گوناگون می‌فروشد. 

کوه رستگاری

کوه رستگاری اثری رنگارنگ در نیلند کالیفرنیاست. لئونارد نایت، خالق این اثر هنری در سال 1984 پس از این که بالونش حین سفر متلاشی شد و نتوانست به مقصد برسد، تصمیم به ترک همیشگی زادگاهش گرفت و هدیه خداحافظی او به زادگاهش ساختن کوه بتونی کوچکی در محدوده کمربندی شهر بود که به کمک صدهزار گالن رنگی که توسط بازدیدکنندگان اهدا شد، توانست ترکیب باشکوهی از گل‌ها، آبشارها و وطن‌پرستی را به نمایش بگذارد.


 

گوزن شکلاتی

بیشتر جاذبه‌های کنار جاده‌ای در محیط باز وجود دارند، ولی این گوزن شکلاتی چاره‌ای به جزماندن در محفظه‌ای با دمای 20 درجه و سیستم تهویه ندارد.

این گوزن نر لنی نام دارد و از 771 کیلو شیرشکلات در طول یک ماه به اندازه و شکل دقیق یک گوزن نر ساخته شده است.

این گوزن شکلاتی سال 1997 به دلیل علاقه ساکنان مِین به شیرینی و به عنوان خوش‌شانسی و جذب مشتری به شیرینی فروشی لن لیبی که سال 1926 تاسیس شده بود ساخته شد و با داشتن دو و نیم متر طول بزرگ‌ترین مجسمه شکلاتی به شکل حیوان به حساب می‌آید.


 

قبرستان کادیلاک

آماریلوی تگزاس مدفن ده کادیلاک ساخت 1949 تا 1963 است که سال‌های باشکوه این صنعت در آمریکا محسوب می‌شود.

ایده در خاک فرو بردن کادیلاک‌ها از جلو تا نیمه توسط گروه هنری اُنت فارم در سال 1974 پرداخته شد و هم‌اکنون تبدیل به نمایشگاه هنری عمومی شده است و از بازدیدکنندگان خواسته می‌شود رنگ، ماژیک یا اسپری رنگ همراه خود بیاورند و این اثر گرافیتی را به میل خود تغییر دهند و بخشی از یک گفت‌وگوی هنری دائمی را بسازند، بنابراین معمولا دو روزی پیدا نمی‌شود که رنگ این ماشین‌ها یکسان باشد.

این اثر هنری همچنین بیانگر افت و خیز صنعت اتومبیل‌سازی در آمریکاست.


 

برج کج نایلز

این برج کج به شکل برج کج پیزا ‌ سال 1934 توسط صنعتگری به نام ایلگ در شهر کوچک نایلز به عنوان تفریحگاهی برای کارمندان شرکتش ساخته شد و 600 سالگی برج پیزا در این برج جشن گرفته شد.

کارکرد اصلی این برج تامین آب مورد نیاز برای استخر این مکان بود ولی امروزه به برجی برای تماشا تبدیل شده است و مکانی برای گردهمایی‌ها و تجمعات گروهی و برگزاری کنسرت.

این بنا که دقیقا همان نسبت‌های برج پیزا را در نصف ابعاد داراست باعث خواهر خواندگی شهر کوچک نایلز با شهر پیزا در توسکانی ایتالیا در سال 1992 و جذب بیشتر گردشگر به این مکان شد.
 

 

کارهِنج

این سازه توسط جیم رِیندرز سال 1987 ابداع شد. زمانی که وی در انگلستان زندگی می‌کرد ساختار، اندازه و نسبت سنگ‌های استون هنج را به دقت مورد بررسی قرار داد که بعدا به او در ساخت کارهنج به همان سایز و ابعاد استون هنج کمک کرد.

این سازه نزدیک نِبراسکا واقع شده و ادای احترامی است به بنای باستانی استون هنج در انگلستان، ولی به جای این که با قرار گرفتن قطعات بزرگ سنگ روی یکدیگر ساخته شود با قرار گرفتن 38 ماشین قدیمی روی هم دقیقا به همان ترتیب استون هنج ساخته شده است و رنگ خاکستری روی آنها اسپری شده که بیشتر یادآور بنای تاریخی استون هنج باشد.

این سازه در فهرست مکان‌هایی که قبل از مرگ باید دید ثبت شده است.

 

بزرگ‌ترین‌«ده‌ فرمان» ‌جهان

بزرگترین 10 فرمان جهان تابلویی 91 متری است در جنوب غربی ایالت کارولینای شمالی که دهه 1940 توسط کلیسای جامع این منطقه در تپه‌ای سرسبز‌ نزدیک شهر مورفی ساخته شد.

هر حرف نقش بسته روی این تپه 5.1 متر طول دارد و رسم است که زوج‌ها برای بستن پیمان یا وفاداری به یکدیگر با فرمان هشتم عکس می‌گیرند.
 

 

پرنده‌های غول‌آسا

‌سال 1992 یکی از ساکنان شهری کوچک در ایالت داکوتای شمالی به نام گری گرف که مهاجرت همشهریان خود به شهرهای بزرگ‌تر را شاهد بود، چاره‌ای اندیشید تا از تبدیل شهرش به شهر ارواح جلوگیری کند.

او با فلزهای به درد نخور مجسمه‌هایی ساخت که بازدید از آنها به رونق زندگی و کار در این شهر کمک کرد.

هفت مجموعه مجسمه فلزی در امتداد بزرگراه معروف به جاده سحرآمیز به فاصله سه مایلی یکدیگر قرار گرفته‌اند.

خانواده حلبی متشکل از پدری 14 متری و پسری هفت متری در حال کشاورزی، اولین مجموعه مجسمه‌ها از این دست بود که در این منطقه ساخته شد، چرا که خانواده اهمیت فراوانی برای ساکنان این منطقه داشت.

پرنده‌های غول‌آسا نیز یک خانواده را تشکیل می‌دهند، متشکل از یک خروس 12 متری، یک مرغ 10.5 متری و دو جوجه 4.5 متری. طرح بزرگراه سحرآمیز‌ سال 1989 شروع ‌و پس از 17 سال سرانجام‌ سال 2006 به پایان رسید.


 

لوسی،‌ بزرگ‌ترین ‌فیل‌ جهان

حدود یک میلیون قطعه چوب و 4000 مترمربع فلز برای ساخت یک بنای 20 متری به شکل فیل صرف شده است.

این فیل 90 تنی لوسی نام دارد و در ایالت نیوجرسی واقع شده است.

ساخت بنایی به شکل حیوان اولین‌بار به ذهن جیمز وی لفرتی خطور کرد و اولین نمونه معماری از این دست در آمریکا را در سال 1881 ساخت.

هدف سازنده این مجسمه عظیم که مشاور املاک بود، رونق منطقه برای جذب خریداران زمین و مسکن بود.

این فیل دوست‌داشتنی خیلی سریع به جاذبه‌ای گردشگری تبدیل شد و به عنوان بنای تاریخ ملی آمریکا به ثبت رسید.

لوسی همچنین سالن بزرگی را در شکم خود جای داده است که در دوران مختلف کاربردهای متفاوتی داشته، از دفترکار گرفته تا هتل و ویلای تابستانی.


 

دایناسورهای غول‌پیکر

کلود بِل پس از دیدن لوسی در سال 1964 فکر ساخت مجسمه‌های غول‌پیکری در امتداد جاده‌ای در کالیفرنیا برای جذب مشتری به کافه نوپای خود به ذهنش خطور کرد.

30 هکتار از بیابان‌های کالیفرنیا را خریداری کرد تا شاهکار خود را بسازد. طی دو دهه از عمر خود، 300 هزار دلار پول صرف کرد تا دو دایناسور بتونی غول‌پیکر بسازد.

یکی برونتوسوری‌ مشهور به «داینی» که بزرگ‌ترین دایناسور دنیاست و 150 تن وزن دارد و دیگری تیرکسی 100 تنی است به نام «مستر رکس».

درون شکم داینی موزه تاریخ طبیعی و فروشگاه خرید سوغاتی بزرگی است. این دو دایناسور سالانه 12 میلیون بازدیدکننده دارند.

آقای بل قصد ساختن یک ماموت غول‌پیکر و ببر ماقبل تاریخی را در کنار دایناسورهایش داشت که هیچ‌گاه محقق نشد. (جام جم - ضمیمه چمدان)

مترجم: مرضیه جهانبانی

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار