لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.
مشخصات اقامتگاه
نوع اقامتگاه : هتل
نام اقامتگاه : هتل پارسه شيراز
تعداد ستاره : تعداد ستاره
آدرس و تلفن های تماس
تلفن تماس 1 : ۰۷۱۱-۲۲۲۶۶۰۰
تلفن تماس 2 : ۰۹۱۷۳۱۹۵۶۵۹
دورنگار : ۰۷۱۱-۲۲۲۳۰۰۳
وبسایت/وبلاگ : http:// PARSEHOTEL.COM
آدرس : فارس - شیراز - خيابان 22 بهمن ، پشت ارگ كريمخان
رزرو اقامتگاه - هتل

امکانات : اين هتل در مركز شهر واقع شده و به مجموعه زنديه نزديك مي باشدبه طوري كه پياده مي توان از اين مجموعه ها بازديد كرد،مجموعه زنديه شامل: ارگ كريمخان،بازار وكيل،حمام وكيل،مسجد وكيل مي باشد. اين هتل شامل دو رستوران با موسيقي زنده،يك سالن همايش،كافي شاپ،دفتر اطلاع رساني توريسم،رستوران سنتي در طبقه ششم،سالن ورزشي داراي دو ميز بيليارد و دو پاركينگ مسقف مي باشد.
کوتاه‌ترين آسمان خراش جهان

کوچکترین آسمان خراش دنیا با ارتفاع 12 متر و چهار طبقه در تگزاس آمریکا واقع شده. اما چرا به این ساختمان 12 طبقه کوتاه ترین ‌آسمان خراش دنیا می گویند.

این ساختمان که به ساختمان «مک ماهون» مشهور است توسط مهندسی به نام «جی دی مک ماهون» و با جذب سرمایه 200 هزار دلار معادل 2.5 میلیون دلار امروزی ساخته شده.

مک ماهون برای ساخت این آسمان خراش از مردم دعوت به سرمایه گذاری کرد و مطابق با نقشه ای طرح خود را برای آن ها ارائه داد، اما بعد از ساخت ساختمان مردم با یک ساحتمان 4 طبقه 12 متری مواجه بودند نه یک آسمان خراش 146 متری که وعده داده شده بود.

ساختمانی که باعث شرمندگی مردم آمریکا شد

اما بعد از شکایت سرمایه گذاران مک ماهون به آنها گفت که ساختمانی که او وعده ساخت آن را داده  به همین اندازه بوده و نه بزرگتر از این و با نشان دادن قرار داد به آنها گفت که مقیاس های اندازه گیری روی نقشه و قرار داد بر اساس اینچ بوده و نه متر و آنها خود این قرار داد را امضا کرده اند.

از آنجایی که مطابق نقشه اندازه ها درست بود مالباختگان بیچاره از طریق قانونی هم راه به جایی نبردند و قاضی پرونده مطابق با نقشه و از سر ناچاری مهندس کلاهبردار را بی گناه معرفی کرد و مک ماهون با پولهای مردم گریخت.

نکته عجبی تر ماجرا این بود که این آسمان خراش حتی پله هم نداشت و مالکان آن برای بالا رفتن از طبقات باید از نردبان استفاده می کردند.

از آن تاریخ به بعد این ساختمان باعث شرمندگی مردم بود و امروز این ساختمان در فهرست آثار تاریخی تگزاس و اماکن ملی آمریکا به ثبت رسیده است.(فارس)

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار