لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.
مشخصات اقامتگاه
نوع اقامتگاه : هتل آپارتمان
نام اقامتگاه : هتل آپارتمان ونوس
تعداد ستاره : تعداد ستاره
آدرس و تلفن های تماس
تلفن تماس 1 : ۲۲۲۲۸۸۶ - ۰۴۵۲
تلفن تماس 2 : 0452-۲۲۲۲۸۸۵
دورنگار : ثبت نشده !
آدرس : اردبیل - سرعین - خیابان بیله درق
رزرو اقامتگاه - هتل آپارتمان
از نئور تا سوباتان

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:

 


در گیلان هر چه به سمت غرب بروید، طبیعت بکرتر می شود و منظره ها شگفت انگیزتر. تورهای طبیعت گردی به واسطه همین زیبایی ها است که هر سال برنامه های بیشتری را برای این منطقه تدارک می بینند؛ برنامه هایی که مشتاقان زیادی دارد و با باز شدن لیست به سرعت پر می شود. یکی از این برنامه ها اقامت در ییلاق سوباتان است. این ییلاق در ارتفاعات طالش قرار گرفته اما عموما طبیعت گردان برنامه خود را از نئور در استان اردبیل شروع کرده و پس از ۸ تا ۱۲ ساعت پیاده روی خود را به سوباتان می رسانند.

 

 

 

توصیه ما به شما این است برای این سفر از هر مقصدی که حرکت خود را آغاز می کنید به گونه ای برنامه ریزی کنید که صبح زود کنار دریاچه نئور باشید. برخی ممکن است به واسطه داشتن زمان کافی صبح از مبدا حرکت کرده و شب را در کنار دریاچه بخوابند و تعدادی نیز برای صرفه جویی در زمان حرکت خود را شبانه آغاز کنند.

برای رسیدن به نئور نیز باید از اردبیل وارد جاده خلخال شوید، ۳۵ کیلومتر که در این جاده پیش بروید، به سه راهی آللاوور می رسید، از این سه راهی تا دریاچه تنها ۱۳ کیلومتر جاده کوهستانی دارید و پس از آن از بهشتی کوهستانی و سرسبز به بهشتی آبی می رسید. دریاچه نئور نقطه آغاز حرکت شماست، می توانید کوله های خود را به وانت بسپرید یا همراه بار سنگین بر دوش به سمت سوباتان حرکت کنید. مسیر شما یک پیاده روی سنگین در میان جنگل و کوهستان خواهد بود؛ بهتر است طوری حرکت کنید که زمان های استراحت کمی داشته و آرام اما پیوسته مسیر را دنبال کنید.

به این ترتیب شما غروب در سوباتان خواهید بود، سرزمینی که در زبان ترکی به جایی گفته می شود که آب در آن فرو می رود. سوباتان از دیگر روستاها و آبادی های اطراف در اتفاع پایین تری قرار گرفته است؛ پیش از رسیدن به سوباتان اما شما از نزدیکی آبادی های علی حیدر و مهار می گذرید و همچنین می توانید قله بغروداغ را هم ببینید. شب را می توانید در کلبه های بومی اقامت و برای شام هم با آن ها هماهنگ کنید.

برای روز بعد می توانید بازدیدی از آبشار ورزان داشته باشید، برای دیدن این آبشار نیاز به یک ساعت پیاده روی دارید. برای بازگشت باید ابتدا خود را به طالش برسانید، راه سوباتان تا طالش یک مسیر خاکی و ناهموار است. وانت های روستاییان شما را به طالش می رساند، در این بخش از سفر هیچ آرامشی نخواهید داشت، البته این ناهمواری ضرورتا بد نیست و می تواند یک تجربه مفرح برای شما باشد. در این راه شما می توانید روستاهای بسک، کیش دیبی و ماشین خانه را هم ببینید.

حال که این همه راه آمده اید تنی هم به آب بزنید و دریا را در برنامه کوه و جنگل و دریاچه خود بگنجانید. می توانید مطمئن باشید این سفر یکی از جذاب ترین تجربه های شما خواهد بود.

بهترین زمان برای این سفر نیمه های دوم بهار و تابستان است پیاده روی از نئور تا سوباتان با توجه به شرایط فیزیکی متفاوت افراد بین هشت تا ۱۲ ساعت زمان لازم دارد از دریاچه به سمت سوباتان یک جاده ناهموار نیز وجود دارد که بومیان و برخی گردشگران از آن استفاده می کنند. تورها عموما کوله های شرکت کنندگان خود را از این مسیر با وانت به سوباتان می رسانند تا شرکت کنندگان تنها یک راهپیمایی با بار سبک داشته باشند. مسیر نئور به سوباتان اغلب با مه همراه است، حتما از راهنمایی محلی ها یا کسانی که این مسیر را پیشتر رفته باشند، کمک بگیرید. در سوباتان از مردم محلی خرید و در خانه های آن ها اقامت کنید. این امر کمکی به اقتصاد بومی و محلی خواهد بود و هم چنین آن ها را تشویق به حفاظت از منابع طبیعی شان خواهد کرد.

نویسنده: مهدی داوری دولت‌آبادی

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار