لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.
مشخصات اقامتگاه
نوع اقامتگاه : هتل آپارتمان
نام اقامتگاه : هتل آپارتمان ماهان سرعين
تعداد ستاره : تعداد ستاره
آدرس و تلفن های تماس
تلفن تماس 1 : 0452-2222903-4
دورنگار : ثبت نشده !
آدرس : اردبیل - سرعین - خیابان ویلادرق
رزرو اقامتگاه - هتل آپارتمان
دره گلستان يا قزل گُلَ لر
.

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:

 

دره گلستان يا قزل گل لر که به دره آلوارس نيز مشهور است از دره هاي شرقي سبلان و يکي از عريض ترين و با صفاترين دره هاي آن به شمار ميرود جهت اين دره شمال غرب - جنوب شرق است ارتفاعات سبلان کوچک(هرم داغ) و حاج زال(بزداغ) به ترتيب در شمال و جنوب ابتداي دره قرار دارند که به وسيله گردنه معروف تندرلو به هم پيوند مي خورند.

 

 

 

اين مجموعه منشاء دره محسوب مي شوند اين بخش از دره به علت وجود سيرک هاي يخچالي و ارتفاعات صعب العبور همراه با سنگ آذرين چشم انداز ويژه خود را دارد. پس از اين بخش که فاقد پوشش گياهي است به برکت آب هاي جاري از يخچال ها و برف چال هاي دائمي و چشمه هاي پرآب و گوارا چمن زارها و مراتع عالي را تشکيل داده است و به سبب اين موهبت به اين بخش از دره گلستان اتلاق مي شود.

 

 

 

 

درياچه هاي يخچالي متعددي در دره قزل گل لر وجود دارد که حاکي از فعاليت هاي گسترده يخچالي پس از دوره يخبندان مي باشد دو درياچه و يا به اصطلاح محلي، «گل» از وسعت قابل ملاحظه اي برخوردار است و به سبب اين آبگيرها اين دره به قزل گل لر(آبگيرهاي طلائي) نيز معروف است.

جاده در دست احداث اين دره را ابتدا به روستاي الوارس سپس به شهر سرعين مربوط مي سازد در دره قزل گل لر يک آبگرم معدني فاقد استخر و چشمه گورگور وجود دارد. هم چنين اين دره يکي از زيستگاه هاي مهم کبک، کبک دري و قسمت هاي شمالي تر آن زيستگاه کل و بز، قوچ و ميش و خرس و گراز مي باشد.


م/  تبیان اردبیل

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار