لطفا جهت تماس با آگهی دهنده فقط از طریق اطلاعات تماس آگهی اقدام نمایید.
مشخصات اقامتگاه
نوع اقامتگاه : هتل آپارتمان
نام اقامتگاه : هتل آپارتمان آرتا سرعين
تعداد ستاره : تعداد ستاره
آدرس و تلفن های تماس
تلفن تماس 1 : 0452-2222909
دورنگار : ثبت نشده !
آدرس : اردبیل - سرعین - خیابان چالدران
رزرو اقامتگاه - هتل آپارتمان
دربند ورگه سران

هرسلیقه وایده ای دارید
در هرسطح علمی هستید
در هرصنعت وحرفه ای فعالیت میکنید
درهرکجای جهان پهناور زندگی میکنید
لطفا دقایقی از وقتتان را با ما سپری کنید
گردشگری داخل ایران - گردشگری خارج از ایران - سلامت - آشپزی - ایین خانواده وهمسرداری -آی تی  - خلاقیت - دیدنیها -آموزش زبان انگلیسی -بیو گرافی بزرگان وهنرمندان - عکسهای دیدنی وجالب -سخنان کوتاه - کلاسهای موفقیت -عناوین روزنامه ها وهزاران مطلب دیگر در
:

 


روستاي ورگه سران در شمال سرعين و دامنه هاي کوه سبلان قرار گرفته، داراي مناظر طبيعي زيبا و دل انگيزي مي باشد از آن جمله در بند ورگه سران، که در دره و تنگه اي طبيعي و زيبا قرار گرفته است. چشمه هاي زيادي معروف به قيرخ بولاخ(چهل چشمه) وجود دارد که آبشاري ديدني در اثر برخورد آب چشمه ها با صخره ها در مسير رود حاصل از آب چشمه ها، چشم اندازي زيبا بوجود آورده است. علاوه بر آن غارهاي بزرگ و کوچک طبيعي در دامنه کوه ها و صخره ها به همراه چمنزارها و گل هاي وحشي رنگارنگ، محيطي بکر و دست نخورده، جذاب و ديدني را بوجود آورده است.

 

 

 

ورگه سران(درگه سران)

ور در اصطلاح به معنی سبق و تخته درس کودکان است که در مکتب های قدیمی معلمان روی آن به شاگردان تعلیم می دادند. ورگه در اصطلاح فارسی تیر و چوب درازی می باشد که در بنای عمارت بکار می برند. در روستای ورگه سران درختان قطوری وجود دارد که مردم برای ساختن خانه خود از این درختان محکم استفاده می کردند. درختان محکم و سخت این روستا به آغاج یعنی چوب سیاه معروف بوده. درختان گردو و بیدهای تبریزی هم در این روستا به چشم می خورد. این روستا دارای معلمین و استادان باسواد بوده. سران یعنی بزرگان و پیرران: و پیر مردان و پیر زنان این روستا همه قرآن مجید را به خوبی می خوانند. در هر خانه چندین کتاب نفیس یافت می شود.

این روستا چه وقت و به دست چه کسانی بنا یافته است؟

به اظهار و گفتار ریش سفیدان این روستا در اطراف و اکناف آن سران قبیله و ایلات ساسانی ییلاق می کردند. آلاچیق و یوردهای آن ها در تمام مناطق معروف بوده. این ایلات ها کوچ نشینانی بودند که هر سال سه ماه مهمان به این منطقه کوچ می کردند.

منبع: کتاب سرعین در آینه قلم

دیدگاه های کاربران
برای این آگهی دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

  • *
  • *
  • *
  • *
  •   
نشریه الکترونیکی سه هزار